Hangi Üniversite'yi Tavsiye Edersiniz ?

Bu konuyu okuyanlar

AlicmAtalar

Asistan
Reaksiyon puanı
104
Merhaba arkadaşlar ;
Aramızda yeni üniversite eğitimine adım atacak arkadaşlarımız var .Buradan onlara hangi üniversiteyi seçmeleri hakkında yardımcı olalım.
Şuan bulunduğum Sakarya Üniversite'sini seçmenizi ben şiddetle öneririm. Büyük bir kampüsü var.Her taraf ağaçlar ile dolu.Binalar yeni. Prof sayısı oldukça fazla. İçinde halısahalar, basket , tenis sahaları mevcut. Yerleşke olarak şehirin merkezine 20 dakika. Sosyalleşebileceğiniz bir alana sahip. Kiralar uygunun bir tık üstünde ama 2 kişi üstesinden gelebilirsiniz. Okul içerisinde sosyal klupler oldukça aktif. Örnek vermek gerekirse paraşütçülük klübüne üyeyim. Gayet keyifli burada okunası bir okul.
Sizinde fikriniz veya sorunuz var ise lütfen paylaşın.
İyi forumlar..

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Bilgisayar bölümü için üniversite tavsiye istiyorum

AlicmAtalar

Asistan
Reaksiyon puanı
104
timthumb.jpg

Sakarya Üniversite'sinin en yeni binası ve kesinlikle tavsiye ederim.Hocalarının çoğunluğu prof dr.

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Benim aklımda birkaç üniversite var. Bunlar;
Hacettepe Üniversitesi
Boğaziçi Üniversitesi
Karadeniz Teknik Üniversitesi

AlicmAtalar

Asistan
Reaksiyon puanı
104
Benim aklımda birkaç üniversite var. Bunlar;
Hacettepe Üniversitesi
Boğaziçi Üniversitesi
Karadeniz Teknik Üniversitesi
Karadeniz Üniversitesi iyidir. Kampüsü de çok güzeldir. Denize sıfırdır. Yeşilliktir. Ama önemli olan şehire ayak uydurabilmek. Ben Trabzon'luyum. Orada yaşayacak olan kişinin Karı , yağmuru , ve yazın nemi seviyor olması gerek :)

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
tamam teşekkürler

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Karadeniz Üniversitesi iyidir. Kampüsü de çok güzeldir. Denize sıfırdır. Yeşilliktir. Ama önemli olan şehire ayak uydurabilmek. Ben Trabzon'luyum. Orada yaşayacak olan kişinin Karı , yağmuru , ve yazın nemi seviyor olması gerek :)
Kesinlikle katılıyorum. Zaten bu üniversiteyi o yüzden ekledim. :)

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
KTÜ uzak durulması gereken bir üniversite.İş sadece kampüs ile bitmiyor maalesef.Hocaları sıkıntılıdır, Trabzon sıkıntılı bir şehirdir yaşaması zordur.(Samsunluyum oradan biliyorum).Kampüs olayına aldanmamak gerek.Çukurova Üniversitesinin kampüsünü belki başka üniversitede bulamazsın.Göle 0, ormanların içinde bir yarımada manzara mükemmel ama eğitim tam olarak öyle değil.Zaten Türkiye'de maalesef ODTÜ,İTÜ hariç bakın boğaziçini bile söylemiyorum yurt dışındaki bilgisayar bölümlerine oranla çok geride.Amacın zaten bilgisayar bölümü ise kendi kendine öğrenme alışkanlığı edinmen gerek yoksa normal bir mezun olursun.

Edit:İlk 2 sene matematik,fizik,inkilap falan göreceğin için Prof. görmen tamamen diğer bölümlerin Prof. sayısına bağlı çünkü matematik hocası senin bölümünden değil eğitim fakültesinden gelecek.Bu konuda Çukurova iyi diyebilirim.

Edit2:Bizim üniversitede ben kullanmasam da Starbucks var.Bir sürü çeşitli kafeler ve kebapçılar var.Migros un olduğu sosyal alan gibi bir yer vardı.Bir de yeni mağazaların açılacağı avm gibi büyük bir alan yaptılar artık ne zaman dolarsa.

Son düzenleme:

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
KTÜ 'yü boşverin , özellikle öğretmenlik okuyacaksanız bir yokuşu var sormayın , öğretmenlik o kampüste değil .

AlicmAtalar

Asistan
Reaksiyon puanı
104
KTÜ 'yü boşverin , özellikle öğretmenlik okuyacaksanız bir yokuşu var sormayın , öğretmenlik o kampüste değil .
Eğitim fakülteleri genellikle ana kampüs dışında oluyor. Tabi ki istisnaları vardır elbet. O yüzden seçilecek fakültenin ana kampüste olup olmadığı kontrol edilmelidir.

Jubei

Müdavim
Reaksiyon puanı
477
Türkiye'de üniversite var mı ?
UCLA (University of California, Los Angeles)
images.png

REOSTA9

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Nereyi seçeceğinizi değil nereyi seçmeyeceğinizi söyleyebilirim :) Nereyi seçeceğinizi araştırın ve "benim fikrim" üniversitelerin yeni açılan bölümlerini seçmeyin.. Ne hoca alışmış oluyor, ne birimde bir şeyler oturmuş oluyor.. Rasgele okuyorsunuz ve sonra dönüp bakınca bir şey kazanamadığınızı görüyorsunuz..