Hangi Telefonu Seçmeliyim?

Hangi Cihaz Alınmalı?

• Kullanılan toplam oy
    14

Bu konuyu okuyanlar

Umuutceliik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Dostlar merhaba. Şu 2 ay içinde telefon almayı düşünüyorum. Aklıma şu modeller var; XZ1,Mi6 ve Oneplus 5. Benim gözümde eski bir sony kullanıcısı olarak XZ1 1 tık önde. Şuan iPhone 7 kullanıyorum ama memnun değilim. Sizce hangi cihazı almalıyım?

M

Murat Burç

SDN Okuru
2800e 5T var hocam 2700e XZ Premium var onlari dusundunuz mu(3000e 8GB RAM olan 5T var.)

TeknoBoss32

Müdavim
Reaksiyon puanı
494
-donanım olarak tüm cihazlar aynı.ram farkı var ancak 4gb ram xz1'e fazlasıyla yetiyor.
-ekran olarak hepsi 1080p ancak xz1'de hdr var xz1 daha üstün
-kamera olarak xz1 daha üstün.üstüne 960 fps ağır çekim var.
-batarya olarak op5 daha üstün ancak xz1'de optimizasyonu ve küçük ekranı sayesinde gayet iyi bir pil ömrü veriyor
-xz1 su geçirmeme özelliği var.
-xz1 tr garantili
genel olarak bakınca xz1 çok daha iyi duruyor.

Umuutceliik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
-donanım olarak tüm cihazlar aynı.ram farkı var ancak 4gb ram xz1'e fazlasıyla yetiyor.
-ekran olarak hepsi 1080p ancak xz1'de hdr var xz1 daha üstün
-kamera olarak xz1 daha üstün.üstüne 960 fps ağır çekim var.
-batarya olarak op5 daha üstün ancak xz1'de optimizasyonu ve küçük ekranı sayesinde gayet iyi bir pil ömrü veriyor
-xz1 su geçirmeme özelliği var.
-xz1 tr garantili
genel olarak bakınca xz1 çok daha iyi duruyor.
Şahsen eski bir Z ve Z2 kullanıcısı olarak Sony bende 1 tık önde ama Mi6 ve Oneplus 5de portre modu ve şıklığı hoşuma gitti diyebilirim hala kararsızım

TeknoBoss32

Müdavim
Reaksiyon puanı
494
Şahsen eski bir Z ve Z2 kullanıcısı olarak Sony bende 1 tık önde ama Mi6 ve Oneplus 5de portre modu ve şıklığı hoşuma gitti diyebilirim hala kararsızım
portresi var ancak xz1'in kamerası çok daha hoş.ve detayda bile olsa bazen bozulmalar oluyor.portreyi çok basit bir uygulama ile yapabilirsiniz fotoğrafa photoshop yaparak.yinede portre önemliyse ve xz1'in tasarımını beğenmiyorsanız 1-2 ay bekleyip op5t alabilirsiniz.kamerası yine xz1 olmasa bile daha iyi.

hdegirmenci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Dostum ben yıllardır sony kullanıyorum ne servis nede cihaz olarak sıkıntı yaşamadım.
En son z3+ copper kullanıyordum xz1 aldım. S935 müthiş hızlı bir işlemci dolayısıyla fotopraf çekim hızı olsun odaklanma hızı olsun hepsi şahane elinizde jilet tutar hissi veriyor yeni nesil parlak ve canlı bir ekranı var pil süresi kişiye göre değişir ama tüm inceleme tes

Jack1095

Doçent
Reaksiyon puanı
193
Xz1 derim.Ama onu almıycaksan oneplus5 derim.

ismail1997

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
ıphone 7 kullanıp söylediğin cihazlara geçmen hayatında büyük değişiklere sebeb olmaz biraz daha bekleyip bütçeyi arttıkmakda fayda var

tedor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Kardeşim iphone 7 den geçeceğim diyorsun elindeki telefonu en kötü 2000₺ ye elden çıkarabilirsin 1-2 hafta daha bekle 2500₺ civarına Ülkemize gelince Mi Mix 2S al ve keyfine bak. (Not: benimde elimde ip7 var şahsen mi mix 2s çıksın diye bekliyorum)