Hangi telefonu önerirsiniz?

Bu konuyu okuyanlar

heathrow

Doçent
Reaksiyon puanı
55
Daha önce hem android, hem de ios kullandım. Alışmak zor olmaz benim için. Kamera ve şarj konusunda başarılı bir telefon arıyorum.

-Note 8
-Galaxy S9
-iPhone 8

Beni düşündüren yazılım güncelleme ile cihazların performanslarını düşürüyorlar, kamera kalitesini düşürüyorlar. Bkz: Planlı eskitme. Kutudan çıkan yazılım ile mi kullansam, güncelleme yapmasam?

Bir de Note 8 çok mu büyük gelir?

Teşekkürler

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Daha önce hem android, hem de ios kullandım. Alışmak zor olmaz benim için. Kamera ve şarj konusunda başarılı bir telefon arıyorum.

-Note 8
-Galaxy S9
-iPhone 8

Beni düşündüren yazılım güncelleme ile cihazların performanslarını düşürüyorlar, kamera kalitesini düşürüyorlar. Bkz: Planlı eskitme. Kutudan çıkan yazılım ile mi kullansam, güncelleme yapmasam?

Teşekkürler
Bana sorarsan S9 en mantıklısı. Telefoto lensin olmaması dünyanın sonu olmaz.

Note 8’in sana göre büyük olup olmamasını bilemeyiz. En iyisi senin gidip denemen olur.

heathrow

Doçent
Reaksiyon puanı
55
Bana sorarsan S9 en mantıklısı. Telefoto lensin olmaması dünyanın sonu olmaz.

Note 8’in sana göre büyük olup olmamasını bilemeyiz. En iyisi senin gidip denemen olur.
Teşekkürler. Hepsiburada yorumlarında şarjdan şikayet edenler olmuş.

heathrow

Doçent
Reaksiyon puanı
55
Büyük ihtimalle pie güncellemesinden dolayıdır. Ama şimdiye kadar o sorunun düzelmiş olması gerekir.
Hocam işte böyle yapıyorlar. S10 çıkacak diye, S9'un deşarj süresini kısaltıyorlar.

S8'i de listeye dahil edelim.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,146
Tam bütçeniz ne kadar
Şarj ı uzun giden cihazlar var

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Ben kişisel nedenlerden ötürü note 8 tercih ederdim

heathrow

Doçent
Reaksiyon puanı
55
Son düzenleme:

stinghardyzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
747

-Note 8
-Galaxy S9
-iPhone 8

Teşekkürler
Bence note 8 derim kalemi büyük ekranı 3 cihazında pil performansı kötü

---- Mesajlar birleştirildi ----

Apple ve Samsung cihazlar arasında seçim yapmak zorundayım hocam. Çalıştığım şirket bana verecek, az bir fark karşılığında.

Serviste Note 8'i olan bir arkadaş var. Onun telefonunu inceleyebilirim.
İos stabil hele ios 12 ile gerçekden cihazlar cok seri oldu ama note 8 de kamera ekran büyülüyor çok kaliteli spen gibi bi extrası var

Son düzenleme:

heathrow

Doçent
Reaksiyon puanı
55
Ben kişisel nedenlerden ötürü note 8 tercih ederdim

İos stabil hele ios 12 ile gerçekden cihazlar cok seri oldu ama note 8 de kamera ekran büyülüyor çok kaliteli spen gibi bi extrası var
Hocam, ismi lazım değil bir forumda, son güncellemelerle iphone x'te lag sorunu ile karşılaşanlar olmuş. Daha bir senelik cihaz.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Bence s9+ almaya çalışın.

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014

Hocam, ismi lazım değil bir forumda, son güncellemelerle iphone x'te lag sorunu ile karşılaşanlar olmuş. Daha bir senelik cihaz.
Bak hocam memnun kalacağını düşünüyorum büyük telefon kullanmayı seviyosan tam senlik bi telefon

stinghardyzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
747

Bendede x var hiç öyle bir sorunla karsılaşmadım

Bendede x var hiç öyle bir sorunla karsılaşmadım

Son düzenleme:

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Hocam işte böyle yapıyorlar. S10 çıkacak diye, S9'un deşarj süresini kısaltıyorlar.

S8'i de listeye dahil edelim.
S8’de gayet güzel bir telefon fakat note 8 ve s9 varken onun yüzüne bakmazdım.

Bütçe sıkıntısı varsa orası ayrı...

heathrow

Doçent
Reaksiyon puanı
55
Geçen sene iphone x 6000 lira iken, şirkette terfi edenlere 3500 liradan verildi. Maaştan 6 taksit halinde kesinti yapıldı. Bu sene henüz açıklanmadı teklifler. Kafam daha çok karıştı açıkçası.

inann

Profesör
Reaksiyon puanı
953

İos 12 batarya hariç iyi bir güncelleme. Yeni gelen ara hüncellemeler ile düz ios12 ye göre daha iyileşti batarya bi tık dahi olsa

Benim önerim s9 olacak ama ben olsam iphone 8 alırdım. Batarya açısından net bir şey söyleyemem.

Son düzenleme:

Melih B.

Asistan
Reaksiyon puanı
85
Bence de S9 en mantıklısı Note 8 çok kaba bir telefon, Elma zaten uzak dursun...

Hombre suelto

Asistan
Reaksiyon puanı
88

-Note 8
-Galaxy S9
-iPhone 8

Teşekkürler
S9 plus olabilir batarya önemliyse note 8.

olcay.ypc

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
15
Arkadaşlar merhaba . İphone 7 plus telefonum var note 8 e geçmeyi düşünüyorum .Sizce geçeyim mi deneyim ve önerileriniz nelerdlr .Teşekkürler

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Arkadaşlar merhaba . İphone 7 plus telefonum var note 8 e geçmeyi düşünüyorum .Sizce geçeyim mi deneyim ve önerileriniz nelerdlr .Teşekkürler

Bence note8'e geçmeyin ne kadarlık cihaz baktınız alternatif olarak öneriler sunalım derim. :)

Ayrıca konu açsanız daha iyi olur. Telefon önerileri bölümünün üstlerde yeni konu zaten yazar oraya basıp açabilirsiniz.

Son düzenleme:

olcay.ypc

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
15
Bence note8'e geçmeyin ne kadarlık cihaz baktınız alternatif olarak öneriler sunalım derim. :)

Açıkçası note 4 kullanan biri olarak note serisini seviyorum. iphone 7 plus da 1 ay önce aldım yanı iphone evet farklı bir cihaz hızlı güvenilir ama s8 den sonra çok demode ve sade geldi s8 kullanmışken iphone sevemedim oyüzden maddi kayıp çok yaşamadan 0 note 8 düşünüyorum.başka alternatif ne olabilir ki 4000 tl civarı

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
O zaman s9+ alabilirsen öneririm çünkü s9+ serisi ekranı daha sorunsuz. S8 serisi bazı ekranlarda sorun vardı ve bu ekran aynısı note8'de vardı diye biliyorum.s9+ gerek daha güncel, daha iyi işlemci,batarya performansı,kamera ve 1 ana güncelleme artısı ile daha tercih edilesi bir cihaz.

Açıkçası note 4 kullanan biri olarak note serisini seviyorum. iphone 7 plus da 1 ay önce aldım yanı iphone evet farklı bir cihaz hızlı güvenilir ama s8 den sonra çok demode ve sade geldi s8 kullanmışken iphone sevemedim oyüzden maddi kayıp çok yaşamadan 0 note 8 düşünüyorum.başka alternatif ne olabilir ki 4000 tl civarı

S9+ al daha sorunsuz,işlemci, kamera,1 ana güncelleme, batarya vs bir dünya artısı var note8'e göre.

Son düzenleme:

olcay.ypc

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
15
O zaman s9+ alabilirsen öneririm çünkü s9+ serisi ekranı daha sorunsuz. S8 serisi bazı ekranlarda sorun vardı ve bu ekran aynısı note8'de vardı diye biliyorum.s9+ gerek daha güncel, daha iyi işlemci,batarya performansı,kamera ve 1 ana güncelleme artısı ile daha tercih edilesi bir cihaz.

S9+ al daha sorunsuz,işlemci, kamera,1 ana güncelleme, batarya vs bir dünya artısı var note8'e göre.

4000 tl ye s9+ olsa düşünürüm ama en azından kalem artısı biraz cevbediyor ve anroid 9.0 olucak olması.Ama note 8 almayın demiştiniz neye göre dediniz desem yani sizce eksi yönleri nelerdlr ?

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Batarya düşük, işlemci daha düşük s8 serisindeki aynısı, kamera fark çok özellikle hele gece çekimi. Note4'ün bataryayı elle değişme esprisi vardı bunda bataryayı 1.5 senede değişirsin sonuçta bir note cihaz ağırlığı var ama içini açtığımızda eksiside çok s9+'a göre.

olcay.ypc

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
15
Batarya düşük, işlemci daha düşük s8 serisindeki aynısı, kamera fark çok özellikle hele gece çekimi. Note4'ün bataryayı elle değişme esprisi vardı bunda bataryayı 1.5 senede değişirsin sonuçta bir note cihaz ağırlığı var ama içini açtığımızda eksiside çok s9+'a göre.

peki teşekkürler