Bu konuyu okuyanlar

ThanatosyTale

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Öncelikle merhaba arkadaşlar... Malum yaza yaklaştık benim de yaklaşık 10 yıllık bilgisayarımdan kurtulma zamanım gelmişti. Uzun uğraşlar sonucu 2 sistem arasında kaldım. Sizce hangi sistemi almalıyım ? Almamı önerdiğiniz sistemde neleri değiştirmem gerek ? Veya hiçbir şey değiştirmeden almalı mıyım ? Bu soruları cevaplarsanız çok sevinirim ... İnşallah daha güzelleri sizlerin olur .... Aşağıya bilgisayarları bırakıyorum.
71926

Bu 1.sistem

71930

71931

71932

71933

71934

71935

71936

Bu da 2.sistem

ThanatosyTale

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Reis ekran kartından dolayı 1.
Reis bana ikisi de çok iyi geldi lakin 2. de ssd 250 gb olması ,kasa olarak, güç kaynağının enerji tasarruflu olması daha ılımlı bakmamı sağlıyor bunlara fiyat farkı da ekleniyor.
Ekran kartı olarak ikisi de kendi alanında en iyisi ikisinin de farklı artısı var bana göre mesela gigabyte olanın 3 fanlı olması bir +
Msi olanın da çok şık olması bir +
Bir de ikinci sistemin normal tek tek toplarsan 7500 tl ediyor yani büyük bir indirim var
Ama yine de şuanlıklık bilemiyorum ikiside üzmez beni
Sizin yorumlarınıza felan bakıp 1 hafta içinde karar verceğim inşallah...

rubyisred

Asistan
Reaksiyon puanı
208
Reis bana ikisi de çok iyi geldi lakin 2. de ssd 250 gb olması ,kasa olarak, güç kaynağının enerji tasarruflu olması daha ılımlı bakmamı sağlıyor bunlara fiyat farkı da ekleniyor.
Ekran kartı olarak ikisi de kendi alanında en iyisi ikisinin de farklı artısı var bana göre mesela gigabyte olanın 3 fanlı olması bir +
Msi olanın da çok şık olması bir +
Bir de ikinci sistemin normal tek tek toplarsan 7500 tl ediyor yani büyük bir indirim var
Ama yine de şuanlıklık bilemiyorum ikiside üzmez beni
Sizin yorumlarınıza felan bakıp 1 hafta içinde karar verceğim inşallah...
1. nin güç kaynağını göremediğim için bilmiyorum.ssd olarak 250 gb güzel ancak m2 ssd daha hızlı.ssd lere sadece windows kuracaksan 1. yi. ama ssd yede birkaç oyun kuracağım diyorsan 2. yi tercih edebilirsin. şıklık açısından kasa olarak 1. içindeki kartlar olarak 2. güzel. benim tercihim 1. olurdu(bana göre) çünkü ben kasanın dış görünümüne bakarım.windowsu ssd ye kurar oyunları harddiske atarım. karar senin :)

ThanatosyTale

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Knk battlefield 5 ve pubg gibi ağır oyunları ve windowsu ssdye atıcam özellikle pubgde uçaktan atlarken felan :D