Hangi Programlama Dilini Kullanıyorsunuz ?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Hangi Programlama Dillerini Kullanıyorsunuz ?

• C

Kullanılan: 156 22.8%
  • C++

Kullanılan: 193 28.2%
  • Java

Kullanılan: 147 21.5%
  • C#

Kullanılan: 312 45.6%
  • Delphi

Kullanılan: 70 10.2%
  • Visual Basic

Kullanılan: 93 13.6%
  • Visual Basic .Net

Kullanılan: 106 15.5%
  • Pascal

Kullanılan: 50 7.3%
  • Cobol

Kullanılan: 7 1.0%
  • Fortran

Kullanılan: 14 2.0%
  • Assembly

Kullanılan: 36 5.3%
  • F#

Kullanılan: 6 0.9%
  • J#

Kullanılan: 7 1.0%
  • Python

Kullanılan: 78 11.4%
  • Diğer (Belirtiniz)

Kullanılan: 63 9.2%

• Kullanılan toplam oy
    684

HapS

Profesör
ne öğrenirseniz öğrenin ama öğrendiğiniz şey en azından platform bağımsız olsun

xyz1234

Profesör
ObjectiveC, C, C++, yıllardır C ve C++ dersleri aldım okulda ama çözümleyememiştim. çok şükürgeçtiğimiz dönem ve bu dönemde aldığım derslerle C, ve C++ ı çözdüm şimdi üzerine objective C yi koyuyuorum. yakın bir gelecekte geliştirdiğimi ios uygulamalarını sizlerle paylaşıyor olacağım.:)

|BeyabaN|

Profesör
anketin bu kadar açık kalması normal mi?
bu anket ilk açıldığında ben fortran biliyordum ve anketde fortran ı seçtim, o günden sonra fortran kullanmadım ve C/C++ a yöneldim.
yani durum şimdi değişti :D
yeni durumu anketde güncellemek istiyorum :D

FeryBoot

Asistan
C# ve C++ bunlara ekstaradan ilk başladağım dil olan visual baasic kullanıyorum....

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaslar C++ hangisini ve kac sürümünü kullaniyorsunuz ?

Kangiten

Üyecik
Programlamaya Visual Basic ile başlayıp, C tabanlı dillere yöneldim.

Web geliştirme üzerine aktif olarak PHP ile çalışmaktayım, ek olarak gene web için ASP.NET w/ C# ve VB deneyemim de kısa bir süre için oldu.

Bunun dışında genel olarak yazılım geliştirme üzerine Windows platformu için hala VB.NET veya C#.NET tercih etmekteyim. Ek olarak üniversite senesinde Java ve C üzerine de deneyim edindim. Yakın zaman için mobil geliştirme platformuna açılmayı planlıyorum.

Black Python

Üyecik
Programlamaya Visual Basic ile başlayıp, C tabanlı dillere yöneldim.

Web geliştirme üzerine aktif olarak PHP ile çalışmaktayım, ek olarak gene web için ASP.NET w/ C# ve VB deneyemim de kısa bir süre için oldu.

Bunun dışında genel olarak yazılım geliştirme üzerine Windows platformu için hala VB.NET veya C#.NET tercih etmekteyim. Ek olarak üniversite senesinde Java ve C üzerine de deneyim edindim. Yakın zaman için mobil geliştirme platformuna açılmayı planlıyorum.
Ben de ilk olarak Visual Basic ile basladim, daha sonra Perl ve C programlama dili ile ugrastim. Daha sonra C++ dilini ogrendim. Su son 1.5 sene icinde de Python programlama dili ile ugrasiyorum...

Kisaca C++ Java, hep ayni hava... :thumbup:

codeinjector

Üyecik
c ,java ,c# :)) java ile birçok şey geliştirilebilir ama,c# biraz daha rahat.javada günlerimizi verip arayüz oluşturmaya çabalarken c# da toolbox var mis gibi. ama olsun javayı seviyoruz :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Microsoft Small Basic ile kısa ve anlamsız animasyonlar geliştirebiliyorum ve mutlu oluyorum. Benim Bilgisayarımda biraz kasıyor. Galiba yetersiz geliyor.

stat counter