Hangi marka dizüstü bilgisayar kullanıyorsunuz? Memnun musunuz? ANKET

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 1)

Hangi marka dizüstü bilgisayar kullanıyorsunuz?

• Kullanılan toplam oy
    616
2017 Şubat ayında aldığım HP 14-am008nt kullanıyorum. İşletim sistemi olarak Ubuntu Budgie var. Günlük kullanım için çok uygun bir laptop. 128 GB SSD yeterli oluyor zaten bu zamanda SSD'siz PC alınmaması gerektiğini düşünüyorum.4 GB Ram Linux için yeterli. FreeDos çok önemli benim için Windows kullanmayacağım çünkü. Bunun yanında oyun oynamayacağım için harici ekran kartı olmasına gerek yok bu sayede adaptörüde küçülüyor ve taşıması kolaylaşıyor. HP ilk kez kullanıyorum ve gerçekten çok memnun kaldım bu kadar beklemiyordum açıkçası. 1500 liralık bir laptopa göre kasası kaliteli parmak izi bırakmıyor. Arka kasası tırtıklı metalik görünümlü ve çok şık. 50 dereceyi geçtiğini görmedim hiç ısınmıyor. Tabiki marka önemli değildi benim için önemli olan istediğim özellikler ve fiyattı. Sadece HP vardı ve memnun kaldım açıkçası. HP'ye karşı önyargım değişti yalnız oyun oynamak isteyenler için olan OMEN serisi nasıldır bilmiyorum.

Değerli üyeler, biraz önce yazdığım bir haberden sonra sizlere de sormak istedim.

Hangi marka dizüstü bilgisayar kullanıyorsunuz? Memun musunuz? Çevrenize de tavsiye eder misiniz? Veya memnun değilseniz, problemleri paylaşır mısınız?

Sanıyorum, verilen cevaplar internet kullanıcıları için çok değerli bir arşiv olacak.

Katılan herkese şimdiden teşekkürler.
Dell kullanıyorum ve evet çevreme tavsiye ederim. Diğer markalara oranla performansına göre fiyatının daha uygun olduğunu ve kalitesinin üst düzeyde olduğunu kendimce söyleyebilirim.

Asus Zephyrus kullanıyordum. SES konusunda sıkıntı çıktığı için servisten değişim iade raporu aldım.

Dell inspiron 7567 modelini kullanıyorum arka arkaya 10 taneden fazla idle açtığımda ufak bir tekleme oluyor birde alalı 4 ay oldu (benim hatamdan dolayı köşeler hafif aşındı ) onun dışında sorun yok

Lenovo IDEAPAD 320 aldım geçen hafta i5 7200u 12gb ram 1 tb hdd 17.3 inç olan modelini ilk defa lenovo aldım iyiki almışım dedim gerçekten lenovo bu işi yapıyor :)

errno

Doçent
Yasaklı
Merhaba,

dizüstü bilgisayarımı yabancı bir firmaya toplattım. İstediğim ürünleri seçtim ve konfigürasyona göre topladılar bilgisayarımı. Yalnız yazdığınız listede yok. Site adresi www.mysn.de

Saygılar

eronis

Dekan
Yasaklı
Onursal Üye
Merhaba,

dizüstü bilgisayarımı yabancı bir firmaya toplattım. İstediğim ürünleri seçtim ve konfigürasyona göre topladılar bilgisayarımı. Yalnız yazdığınız listede yok. Site adresi www.mysn.de

Saygılar
Türkçe yada en kötü ihtimalle ingilizce bir site paylaşsaydın ya kardeşim :sweatsmile: Kim anlar da buradan alışveriş yapar ? Ben cesaret edemem şahsen.

imhotep

Profesör
Yasaklı
ben CASPER NIRVANA modeli kullanıyorum mükemmel 2007 yılında aldım taş gibi... MSI gibi... siz kötüleyip duruyorsunuz...

eronis

Dekan
Yasaklı
Onursal Üye
@errno Eğer bu tipten bildiğin başka siteler de varsa, türkçe yada ingilizce, paylaşırsan güzel olur :)
--- Gönderi Güncellendi ---
ben CASPER NIRVANA modeli kullanıyorum mükemmel 2007 yılında aldım taş gibi... MSI gibi... siz kötüleyip duruyorsunuz...
Marka fanatikliğinden doğuyor malesef önyargıların çoğu :sweatsmile: Her markanın iyi ve kötü ürünleri vardır.

Halktan Biri

Gurular Gurusu
Onursal Üye
Merhaba,

Saygılar
Peki topladığınız dizüstü bilgisayarın donanım özellikleri nelerdir? :)

errno

Doçent
Yasaklı
@errno Eğer bu tipten bildiğin başka siteler de varsa, türkçe yada ingilizce, paylaşırsan güzel olur :)
--- Gönderi Güncellendi ---

Marka fanatikliğinden doğuyor malesef önyargıların çoğu :sweatsmile: Her markanın iyi ve kötü ürünleri vardır.
Peki topladığınız dizüstü bilgisayarın donanım özellikleri nelerdir? :)

Merhaba,

ben marka sevdalısı olmadığım için böyle bir firmaya güvenip bilgisayarı toplattım. Kıyaslamaları MSI, Dell ve Lenovo gibi sitelerle yaptım. Bilgisayarımı 2013 yılının yaklaşık Eylül ayı gibi aldım. Aynı bilgisayar özellikleri ödediğim paranın iki katı ve hala aynı özelliklere yaklaşık olarak bile ödediğim paranın üstünde bir seçenek çıkıyor araştırmalarımda. Hem uygun, hem de istediğim gibi.

Ürün özellikleri :

CPU : Intel(R) Core(TM) i7-4820 özellikleri
Ekran Kartı : NVIDIA GeForce GTX 880M 8192 MB GDDR5
RAM : 32 GB (4 x 8192) So-DIMM DDR3 RAM 1600 MHz Crucial
Sound : Sound Blaster X-Fi MB2
Monitor : 43.9cm (17.3") Full-HD Non-Glare
Dokunmatik özellikler : Bluetooth, Wi-Fi, Ses, Kamera
HDD : Western Digital 1000 GB Slim SATA III with IntelliPower
Wifi : Intel Centrino Advanced-N 6235 (with Bluetooth)
Blue-Ray R/W
Klavye : Işıklandırma seçenekleri ayrı ayrı mevcut.
Windows 8.1 Pro

Aşağıda sağ ve sol taraftan resimleri var. Ön kısımdan resimini de çektim ve kırmızı ile işaretli yerdeki seçenekler dokunmatik.

Saygılarımla

Ekli dosyalar