Hangi İphone modelini satın almalıyım?

Hangisini tercih etmeliyim?

• İphone X

• İphone 8

• İphone 8 Plus

• İphone XR

• Diğer Android Modeller

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Bu konuyu okuyanlar

İstipp

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar yeni bir telefon almayı düşünüyorum ama bu satın alma işlemini yurt dışından gerçekleştircem. Öncelikle kafamda İphone modelleri var, Android’e çok sıcak bakmıyorum.

Yeni çıkmış olan A12’li XR’mı yoksa İphone X veya İphone 8-8 Plus’mı almalıyım? Aradığım özellikler uzun süre idare etmesi, genellikle sosyal medya ve oyun ağırlıklı kullanırım telefonu, kamera konusunda da 2 sene geride bırakmamasını istiyorum.

XR’ı beklemeli miyim yoksa diğer İphone seçeneklerinden hangisini satın almalıyım?

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Ben iphone x alırdım a11 işlemci halen piyasasının en güçlü 2.işlemcisi

ЅƤΣCIΔL FΘΓCΣЅ

İPHONE 15 PRO MAX 512 GB BLUE TİTANYUM KULLANICISI
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,262
Arkadaşlar yeni bir telefon almayı düşünüyorum ama bu satın alma işlemini yurt dışından gerçekleştircem. Öncelikle kafamda İphone modelleri var, Android’e çok sıcak bakmıyorum.

Yeni çıkmış olan A12’li XR’mı yoksa İphone X veya İphone 8-8 Plus’mı almalıyım? Aradığım özellikler uzun süre idare etmesi, genellikle sosyal medya ve oyun ağırlıklı kullanırım telefonu, kamera konusunda da 2 sene geride bırakmamasını istiyorum.

XR’ı beklemeli miyim yoksa diğer İphone seçeneklerinden hangisini satın almalıyım?

Samsung Galaxy Note 9 alabilirsiniz :)

Mert Alper

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,311

Bütçen yeterli olacak ise XR'ı öneririm.

Sonuçta pazarlama taktikleri sayesinde X, XR'dan daha önce "ben yoruldum" demeye başlayacak, yorulmamasına rağmen.

İstipp

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Samsung Galaxy Note 9 alabilirsiniz :)

Android e çok sıcak bakmıyorum ama olurda geçersem kararım note9 olur

---- Mesajlar birleştirildi ----

Bütçen yeterli olacak ise XR'ı öneririm.

Sonuçta pazarlama taktikleri sayesinde X, XR'dan daha önce "ben yoruldum" demeye başlayacak, yorulmamasına rağmen.

Doğru, düşüncenize katılıyorum ama xr’ı bekleyemicem yeni telefon acilen şart oldu bana ?

Ben iphone x alırdım a11 işlemci halen piyasasının en güçlü 2.işlemcisi

İphone 8Plus hakkında düşünceleriniz ne x’e tercih edilir mi?

Son düzenleme:

NevermoreTR

Asistan
Reaksiyon puanı
59
iPhone 8 Plus kullandım sattım sıkıyor belli bir zaman sonra. iPhone X vardı bugün 5800 liraya bir yer satıyordu almadım :) Ben de bekleyişlerdeyim S8'deyim şu an.

WellTime54

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,000
Söyleyebileceğim tek şey gerçekten maddi olarak çok rahat biriyseniz iphone alın orta halli birine kesinlikle iphone almayı önermiyorum gerçekten o paralara yazık.ki bende iphone dan androide yeni geçtim 2 ay oluyo bi daha iphone kullanacağımı düşünmüyorum

İstipp

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
iPhone 8 Plus kullandım sattım sıkıyor belli bir zaman sonra. iPhone X vardı bugün 5800 liraya bir yer satıyordu almadım :) Ben de bekleyişlerdeyim S8'deyim şu an.

Her telefon zamanla insanı sıkar ama size sorum şu olucak İphone8 Plus’tan memnun kaldınız mı? Her hangi bir sıkıntısını gördünüz mü?

Söyleyebileceğim tek şey gerçekten maddi olarak çok rahat biriyseniz iphone alın orta halli birine kesinlikle iphone almayı önermiyorum gerçekten o paralara yazık.ki bende iphone dan androide yeni geçtim 2 ay oluyo bi daha iphone kullanacağımı düşünmüyorum

Yurt dışından alıcağım için çok fazla zora sokmuyo beni yıllardır İphone kullanıyorum android denemeye cesaret edemiyorum. Eğer İphone 8 Plus beni üzmezse onlar devam edebilirim diye düşünüyorum illede andorid diye ısrarcı mısınız ne gibi avantajları oldu size?

Son düzenleme:

NevermoreTR

Asistan
Reaksiyon puanı
59
Her telefon zamanla insanı sıkar ama size sorum şu olucak İphone8 Plus’tan memnun kaldınız mı? Her hangi bir sıkıntısını gördünüz mü?

Yurt dışından alıcağım için çok fazla zora sokmuyo beni yıllardır İphone kullanıyorum android denemeye cesaret edemiyorum. Eğer İphone 8 Plus beni üzmezse onlar devam edebilirim diye düşünüyorum illede andorid diye ısrarcı mısınız ne gibi avantajları oldu size?
Telefon ağır onun dışında klasik iPhone. Plus olmasına rağmen şarjı 1 gün anca yetiyor :D

WellTime54

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,000
Benim zaten ilk akıllı telefonum androidti ben iki işletim sisteminide kullandım ve hiç yabancılık çekmedim bence biraz abartılıyo android ios kullanım senaryosu.ben hiç birinde ısrarcı değilim kesinlikle hevesin isteğin beğenin ve mantığın hangisini söylüyorsa onu al kullan iphone 8 plus 3 5 sene kafan rahat kullanabileceğin bi cihaz zaten.ben normal bi kullanıcıyım o yüzden iki işletim sistemide benim için aynı desem yeridir ama androidte istediğim herşeyi yapabiliyorum indirme işleri vs daha rahat serbes benim için olmasada olur gerçide.dediğim gibi kullanacak olan sensin kafana yatan neyse onu al kullan

İstipp

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

Yurt dışından alıcağım için çok fazla zora sokmuyo beni yıllardır İphone kullanıyorum android denemeye cesaret edemiyorum. Eğer İphone 8 Plus beni üzmezse onlar devam edebilirim diye düşünüyorum illede samsung diye ısrarcı mısınız
Telefon ağır onun dışında klasik iPhone. Plus olmasına rağmen şarjı 1 gün anca yetiyor :D

Anldım teşekkür ederim

Benim zaten ilk akıllı telefonum androidti ben iki işletim sisteminide kullandım ve hiç yabancılık çekmedim bence biraz abartılıyo android ios kullanım senaryosu.ben hiç birinde ısrarcı değilim kesinlikle hevesin isteğin beğenin ve mantığın hangisini söylüyorsa onu al kullan iphone 8 plus 3 5 sene kafan rahat kullanabileceğin bi cihaz zaten.ben normal bi kullanıcıyım o yüzden iki işletim sistemide benim için aynı desem yeridir ama androidte istediğim herşeyi yapabiliyorum indirme işleri vs daha rahat serbes benim için olmasada olur gerçide.dediğim gibi kullanacak olan sensin kafana yatan neyse onu al kullan

Anladım teşekkür ederim daha önce bende kullandım android fakat eskiden memnun değildim şuan geçiş yapsam yabancılık çekmem ama iPhone a daha yakınım yinede çok sağol ??

Anladım teşekkür ederim dah önce bende kullandım android fakat eskiden memnun değildim şuan geçiş yapsam yabancılık çekmem ama

Çoğu konuda cevabınız net daha önce forum da birkaç konuda da gördüm sizi sürekli note 9’u öneriyosunuz ama sebebine hiç girmiyosunuz detay yok bence biraz daha açıklayıcı olun.

Son düzenleme:

Tony Stark

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,315
Yurt dışından alıcağım için çok fazla zora sokmuyo beni yıllardır İphone kullanıyorum android denemeye cesaret edemiyorum. Eğer İphone 8 Plus beni üzmezse onlar devam edebilirim diye düşünüyorum illede samsung diye ısrarcı mısınız

Anldım teşekkür ederim

Anladım teşekkür ederim daha önce bende kullandım android fakat eskiden memnun değildim şuan geçiş yapsam yabancılık çekmem ama iPhone a daha yakınım yinede çok sağol ??

Anladım teşekkür ederim dah önce bende kullandım android fakat eskiden memnun değildim şuan geçiş yapsam yabancılık çekmem ama

Çoğu konuda cevabınız net daha önce forum da birkaç konuda da gördüm sizi sürekli note 9’u öneriyosunuz ama sebebine hiç girmiyosunuz detay yok bence biraz daha açıklayıcı olun.
Tamam açıklayıcı olalım öyleyse.
Şimdi XR 9999TL
XS 11.999TL
XS Max 12.999TL
Note 9 6500TL
senin bu fiyata XR Garantisiz alman bile zor ihtimal.Hadi aldın diyelim.
Note 9:
+Hepsinden çok daha iyi ekran ve ekran deneyimi(Edge ekran vs.)
+Hepsinden net daha iyi pil ömrü
+Hepsinden daha iyi kamera performansı.Hele gece çekiminde tokatlar hepsini
+S Pen(Bambaşka bir olay zaten)
+Androidin verdiği özgürlük ve Experience arayüzün kullanışlılık,işlevselliği
+3.5mm Jack
+Micro SD
+Parmak izi okuyucu
+Kutuda fazlasıya cömert davranıyor Samsung;)
+TR Garantisi
Demem o ki XS ve XS Max'in Note 9'a işlemciden başka bir tane adam akıllı artısı yok.
Ve biri 12.000tl biri 6000tl.
Hepsiburada'da 5800tl'ye Vatan,Teknosa'da 6500tl'ye Note 9 gibi bir cihaz varken tutup da iki katı fiyata XS Max,XS,XR alanın aklından şüphe ederim çok net.

İstipp

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Tamam açıklayıcı olalım öyleyse.
Şimdi XR 9999TL
XS 11.999TL
XS Max 12.999TL
Note 9 6500TL
senin bu fiyata XR Garantisiz alman bile zor ihtimal.Hadi aldın diyelim.
Note 9:
+Hepsinden çok daha iyi ekran ve ekran deneyimi(Edge ekran vs.)
+Hepsinden net daha iyi pil ömrü
+Hepsinden daha iyi kamera performansı.Hele gece çekiminde tokatlar hepsini
+S Pen(Bambaşka bir olay zaten)
+Androidin verdiği özgürlük ve Experience arayüzün kullanışlılık,işlevselliği
+3.5mm Jack
+Micro SD
+Parmak izi okuyucu
+Kutuda fazlasıya cömert davranıyor Samsung;)
+TR Garantisi
Demem o ki XS ve XS Max'in Note 9'a işlemciden başka bir tane adam akıllı artısı yok.
Ve biri 12.000tl biri 6000tl.
Hepsiburada'da 5800tl'ye Vatan,Teknosa'da 6500tl'ye Note 9 gibi bir cihaz varken tutup da iki katı fiyata XS Max,XS,XR alanın aklından şüphe ederim çok net.

Evet böyle daha açıklayıcı oldu ve fikrim değişti sanırım teşekkürler

csk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
30
Yeni Iphone lar yakın zamanda pil sorunu yaşayacak, bir de telefon piyasaya wifi problemiyle çıkınca bence tam güven vermiyor. Yine de kalitesi çok yüksek cihazlar, paran varsa gidip alabilirsin. Ancak Note9 tartışılmaz sorunsuz ve en alınabilir telefon olduğunu düşünüyorum.

stinghardyzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
747

X bence

NevermoreTR

Asistan
Reaksiyon puanı
59
Ben Note 9 aldım kardeşim iPhone XS'ten umudumu kestim zaten baya pahalı gelecekti. 5799 liraya aldım.