Hangi Dilleri Konuşuyorsunuz?

Hangi Dilleri Biliyorsunuz

• Türkçe

Kullanılan: 23 92.0%
  • Ingilizce

Kullanılan: 18 72.0%
  • İspanyolca

Kullanılan: 1 4.0%
  • Fransızca

Kullanılan: 1 4.0%
  • Almanca

Kullanılan: 10 40.0%
  • Arapça

Kullanılan: 6 24.0%
  • Diğer

Kullanılan: 5 20.0%

• Kullanılan toplam oy
    25

Bu konuyu okuyanlar

Emre Budak

Doçent
Reaksiyon puanı
321
Merhaba SDN takipçileri;

Türkçe harici... :) Bildiğiniz dilleri söyler misiniz boş boş otururken bu şekilde bir konu açmak geldi aklıma ben başlıyorum... Ekstradan yoruma da belirtiyorum :)

İleri Düzeyde: Ingilizce
Orta Düzey: Fransızca
Derdimi Anlatacak Kadar: Arapça

word_cloud_language.jpg

--- Gönderi Güncellendi ---
İleri Düzeyde: Ingilizce
Orta Düzey: Fransızca
Derdimi Anlatacak Kadar: Arapça

M

Murat Burç

SDN Okuru
Ekstrem Seviyede Türkçe
Little little ingilizce(öğrenicez bu sene inşallah)
1 cümle Almanca

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Türkçe'yi iyi derecede ve aksansız konuşuyorum. İngilice kiminle konuşacağım Türkiyede ? ama baze mecbur kalınca okuyorum.

Yeşil Okçu

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,810
İngilizce,Almanca,Türkçe var. İlerleyen senelerde rusçaya yönelmeyi düşünüyorum.

Emre Budak

Doçent
Reaksiyon puanı
321
M

Murat Burç

SDN Okuru
şu şurada dursun ingilizcesi olmayanların izlemesini ve bu vesileyle öğrenmesin tavsiye ederm @UpdaTekno sen de izle başka dillerden de bahsediyor.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bu konuyu eğitim bölümünden bir yere taşısan daha güzel olur

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
Türkçe: Ultra Master. Çok karmaşık cümleler kurabilirim. Kelime ve Cümle estetiğine dikkat ederim.
Ingilizce: Orta düzey.
Almanca: Ich bin Cern99

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
İngiliceyi öğrensek 1 yıl içersinde tamamen hocanın gidip elini öpecem

Sx105rRomules

Müdavim
Reaksiyon puanı
177
türkçede masterım ingilizce kendimi ifade ederim ama çok iyi yazarım ve okurum, konuşmada biraz problem var düşünüyorum sürekli :D

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
türkçe
ispanyolca
almanca
rusça
ingilizce
azerice

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Iyi abartmışın:)
ufak ufakt aolsa biliyorum. Rusçanın 5 sene derslerini aldım. Şu anda almanca dersi görüyorum. İspanyocada yaşımı simimi falan söyleyebiliyorum yazdığıma bakma. diğerleri zaten klasik.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Beyler Türkçelerimizi vs attıralım mı? Kesin ben alırım.

Reaksiyon puanı
5,172
ufak ufakt aolsa biliyorum. Rusçanın 5 sene derslerini aldım. Şu anda almanca dersi görüyorum. İspanyocada yaşımı simimi falan söyleyebiliyorum yazdığıma bakma. diğerleri zaten klasik.
Eğer azeri olsan şu 4 dili %90 bilirisin;
Türkçe
Ingilizce
Rusça
Azerice

Ama sen azeri olsan şiven farklı olur ve kendini elli ederdin ha bide rusça için ders almana gerek kalmaz idi şimdi sen bir türk isen ve daha lise çağında isen bence senin bildiğin diller sadece türkçe ve rusça(ki onuda gerçekten bildiğine emin değilim)

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Eğer azeri olsan şu 4 dili %90 bilirisin;
Türkçe
Ingilizce
Rusça
Azerice

Ama sen azeri olsan şiven farklı olur ve kendini elli ederdin ha bide rusça için ders almana gerek kalmaz idi şimdi sen bir türk isen ve daha lise çağında isen bence senin bildiğin diller sadece türkçe ve rusça(ki onuda gerçekten bildiğine emin değilim)
Peki :D

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Eğer Amerikalı olsa İngilizceyi bilecek Dünyanın ortak dilini öğrenmiş bilmiş olacak bu da ne Rusça ne Azerice öğrenmenin bir anlamı olacak :)

Reaksiyon puanı
5,172
Eğer Amerikalı olsa İngilizceyi bilecek Dünyanın ortak dilini öğrenmiş bilmiş olacak bu da ne Rusça ne Azerice öğrenmenin bir anlamı olacak :)
Rusça vs boş bi ingilizce öğreneceksin bide doğu dili öğreneceksin japonca olabilir bu dil yada çince neden diye soracak olursanız adamlar bizi takip ediyor ve batının bulduklarının üzerine birçok şey koyuyorlar batı ise bu adamları yeterince takip edemiyor

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Rusça vs boş bi ingilizce öğreneceksin bide doğu dili öğreneceksin japonca olabilir bu dil yada çince neden diye soracak olursanız adamlar bizi takip ediyor ve batının bulduklarının üzerine birçok şey koyuyorlar batı ise bu adamları yeterince takip edemiyor

Şuan Her Modernleşmiş ülke ingilizce bilmek zorunda konuştuğun zaman birinin ingilizce dili olarak cevap vermesi lazım evet ardından Çinçe de geliyor

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
İleri Düzey; Rusça (her sene gidip geliyorum)
Orta Düzey;Almanca( her sene gidiyorum teyzem yaşıyor Munchen'de)
Orta Düzey: İngilizce
Orta Düzey: Azerice( kuzenim azeri :) )
İleri Düzey: Türkçe :D

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
valla günümüzde türkçeye o kadar çok dil karışmış ki hangi dilleri konuştuğumuzu ben bile bilmiyorum :D

şaka bi yana türkçeyi zenginleştirmek dışında olanlar hariç, zarar veren sömürge dillerine karşıyım.

Emre Budak

Doçent
Reaksiyon puanı
321
Maşallah bizim forum dil bilimci çıktı :D

Reaksiyon puanı
2,554
Ana dil hariç sadece mardin arapçası oda çok az.
Ama bu yıl mutlaka ingilizce öğreneceğim.

Mustafa Deliktaş

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,239
Türkçe için maşallah diyorum kendime
ingilizcem okuma yazma ve konuşma ileri düzeyde (listening on üzerinden yedi)
almanca selamlaşmalar sayılar vs.
rusça sadece cyka blyat ve kurwa (cs go sağolsun :D ) ama öğrenmeyi istediğim bir dildir :)
kürtçe, ingilizcem kadar iyi değil almancam kadar kötü değil, anlıyorum ama çok konuşamıyorum öyle bir şey işte :)

Reaksiyon puanı
2,554
İngilizce nasıl öğrendiniz bana çok zor geldi birçok şeyi bildiğim halde

errno

Doçent
Reaksiyon puanı
567
İleri düzey : İngilizce
Orta düzey : Almanca

Reaksiyon puanı
5,172
İleri Düzey; Rusça (her sene gidip geliyorum)
Orta Düzey;Almanca( her sene gidiyorum teyzem yaşıyor Munchen'de)
Orta Düzey: İngilizce
Orta Düzey: Azerice( kuzenim azeri :) )
İleri Düzey: Türkçe :D

Yav tamam her sene gidiyorsunda teyzenle almanca mı konuşuyorsun hayır Bence senin almanca seviyen türkiye de ortalama seviyede ancak gerçek seviye olarak a2ye geçeceğinden emin değilim(lütfen şu dilleri abartmadan yazın)

Ingilizcen orta düzey(b1) olsa çok bir şey yazamasanda en azından bir şeyler okursun ancak sanırım onuda google translate ile yapıyorsunuz biz ona da a1 ile a2 arası diyelim.

Yav kardeş azerice köken olarak dil bilgisi olarak türkiye ile aynı ama kelime bazında çok farklı rom işleriyle aktif olarak ilgilendiğim zamanlar azeriler ile çok takıldım çünkü rusçayı çok iyi biliyorlar ancak onlar türkçe bilmeseydi sanırım baya zor anlardık birbirimizi yani öyle kuzenim biliyor bende bilirim havasında bir dil değil azerice...

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Yav tamam her sene gidiyorsunda teyzenle almanca mı konuşuyorsun hayır Bence senin almanca seviyen türkiye de ortalama seviyede ancak gerçek seviye olarak a2ye geçeceğinden emin değilim(lütfen şu dilleri abartmadan yazın)

Ingilizcen orta düzey(b1) olsa çok bir şey yazamasanda en azından bir şeyler okursun ancak sanırım onuda google translate ile yapıyorsunuz biz ona da a1 ile a2 arası diyelim.

Yav kardeş azerice köken olarak dil bilgisi olarak türkiye ile aynı ama kelime bazında çok farklı rom işleriyle aktif olarak ilgilendiğim zamanlar azeriler ile çok takıldım çünkü rusçayı çok iyi biliyorlar ancak onlar türkçe bilmeseydi sanırım baya zor anlardık birbirimizi yani öyle kuzenim biliyor bende bilirim havasında bir dil değil azerice...
Ben sebepleriye açıkladım dostum. Avrupa birliğine veya Şangay 5' lisine katılmıyoruz sonuçta. Herkesin bildiği kadar. Hangi sebep sayesinde öğrendiğimi de açıkladım.