hangi dili önerirsiniz?

Bu konuyu okuyanlar

我喜欢人

Asistan
Reaksiyon puanı
75
merhabalar,

bilimsel çalışmalarım için R mi Python mu yoksa başka bir dil mi seçmeliyim aceba. üç boyutlu çizimler de gerçekleştirmek istiyorum ancak;

aradığım 2 temel nitelik bulunuyor

1) kolay ve çabuk öğrenilebilir olmalı (R bunu sağlıyor ama python için emin değilim hatta öyle olmadığını dşünüyorum)
2) gelişmiş çizimler de mümkün olmalı

saygılarımla.

ertan2002

Asistan
Reaksiyon puanı
112
matlab'a baktin mi? bir cok modülleri var, hemen hemen her bilim dalina uygun. Genelde bu alanda matlab>R>python kullaniliyor.. Siralamadan da anlasilacagi üzerine matlab ve R yi tavsiye ederim, ikisini de ögren hatta.

我喜欢人

Asistan
Reaksiyon puanı
75
hımm hocam ,matlab kaldıracak bilgisayarım yok malesef şu an. celeron işlemcili pc kullanıyorum.
pythonu okuyorum dökümanlarını iyi derece ingilizce bildiğimden dökmanlarını okuyorum şu an ..ama bu maltplotlib diye bir eklentisi/uygulaması mi var ney emin değilim bundan ama buda zaten açıklamalarında ,buda matlab komutlarından oluşur diyor Pyplot tutorial — Matplotlib 2.0.2 documentation ve sanırım bu kadar karma bir dil kapsamı dar olunca benim ihtiyacımı karşılamayacak.

çünkü açıklamalarında 2d grafik çizim için denilmiş..:rougier/matplotlib-tutorial

sanırım şimdilik R yeter gibi çünkü dediğim gibi malesef matlab kaldıracak bilgisayarm şu an yok.

saygı ve sevgilerimle

(konu hakkında bilgi sahibi olan başka arkadaslarda yaarlarsa sevinirim,tabi benim bilmediğim herhangi birşeyde varsa bu konuda yazabilirsiniz)

我喜欢人

Asistan
Reaksiyon puanı
75
çok tesekkürler
Mesaj otomatik birleştirildi:

HAYIR HAYIR HAAYYIR!

bu deneme süreli ve 30 gün ile sınırlı malesef.

:( :( :(

Son düzenleme:

ertan2002

Asistan
Reaksiyon puanı
112
mesajini yeni gördüm.,. ögrenciler icin bir kac teklifi var ama online icinde mi bilmiyorum göremedim tam olarak..
buralari bi incele belki bi sey görebilirsin

bunun haricinde bir kac sitede de online calisabilirsin ancak ne kadar cok kütüphanesi yüklü bilmiyorum

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
çok tesekkürler
Mesaj otomatik birleştirildi:

HAYIR HAYIR HAAYYIR!

bu deneme süreli ve 30 gün ile sınırlı malesef.

:( :( :(

Matlab'ı "değişik" sitelerden indirebilirsin client kurarak.

R2019 ne zaman çıkmış ya. R2008b kullandım doktora tezi için. Hey gidi. :tearsofjoy:

我喜欢人

Asistan
Reaksiyon puanı
75
ben sanırım R yi kullanıcam ..

çok çok populer olmayan bir dergide yayın yapacak kadar işimi görür diye düşünüyorum.

Son mesajlar