Hangi bsd yi onerirsiniz

Bu konuyu okuyanlar

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
GNU / Linux varken, geçmeniz için hiçbir neden yokken macera arıyorsunuz. :D
Gentoo'yu mu denesem? Gerçi Arch açılmıyordu, Gentoo da açılmazsa (yani boottan sonra siyah ekranda kalma hatası verirse)
Linux'ta bir iki dağıtım dışında dağıtım seçiminde çekingen davranabilirim. :)

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969
Gentoo'yu mu denesem? Gerçi Arch açılmıyordu, Gentoo da açılmazsa (yani boottan sonra siyah ekranda kalma hatası verirse)
Linux'ta bir iki dağıtım dışında dağıtım seçiminde çekingen davranabilirim. :)
En iyisi sanal makinede deneyin. Yoksa büyük bir hayal kırıklığıyla karşılaşabilirsiniz, benden söylemesi. :p

sireno52

Asistan
Reaksiyon puanı
65
Şu an 2 trueos indirdim trueos 18.06 ve 2.6 GB Lik trueos 18.03 indirdim Türkçe bir kaynak bulamadım kurulum için şu an trueos 18.03 trueos yazısında takılı kaldı

---- Mesajlar birleştirildi ----

Live CD de istenilen kullanıcı adı ve parolayı bilen varmi

Son düzenleme:

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Sanal maina olarak Virtualbox kullanın. Tabii son sürümü olsun.

sireno52

Asistan
Reaksiyon puanı
65
olmadı tüm hevesim kaçtı trueos 18.06 yikurdum Bluetooth ve grafik hatası aldım ekran ucbirimden açıldı gelde moralin bozulmasın

sireno52

Asistan
Reaksiyon puanı
65
Burdan shift delete yöneticilerine bir ricam olacak tamam freebsd bizi aşar konusunda uzman olanlar için ama trueos olsun veya pcbsd olsun ev PC leri ne kurulabilen bsd türevleri içinde bir bölüm açılsın muhakkak freebsd kullanan konusunda uzman kişilerde bu siteyi takip ediyordur yani yol gösterecek kişiler muhakkak vardır buraya bsd türevleri içinde bir bölüm açılsın ?

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969
Linux ve BSD bildiğim kadarıyla Unix değil, Unix benzerleridir. Bu doğru
Doğru, Unix ayrıca bir işletim sistemidir aslında. Bsd de linux da bir çeşit Unix taklididir diyebiliriz kabaca.
Burdan shift delete yöneticilerine bir ricam olacak tamam freebsd bizi aşar konusunda uzman olanlar için ama trueos olsun veya pcbsd olsun ev PC leri ne kurulabilen bsd türevleri içinde bir bölüm açılsın muhakkak freebsd kullanan konusunda uzman kişilerde bu siteyi takip ediyordur yani yol gösterecek kişiler muhakkak vardır buraya bsd türevleri içinde bir bölüm açılsın ?
İkisi de Unix benzeri sistemler. Ubuntu'dan memnunsanız bence Ubuntu'da kalın.

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Adamlar daha linuxa ilgi göstermiyor, bsdyi kim takar. :D

sireno52

Asistan
Reaksiyon puanı
65
Takan birileri muhakkak çıkar ben dün bir baktım freebsd ye adamlar freebsd üzerinden Metin2 serveti dahi kuruyorlar yani birilerinin dikkatini muhakkak ceker

---- Mesajlar birleştirildi ----

Yarının ne getireceği belli olmaz önceden bacak track vardı kimse dikkatini çekmiyor şu Jack için ideal olduğunu millet öğrenince millet bacak track a yöneldi

Son düzenleme:

sireno52

Asistan
Reaksiyon puanı
65
İnat ettim PC ye bir Unix kuracağım dün pcbsd 10.03 indirdim bu akşam birde onu deniyecegim

sireno52

Asistan
Reaksiyon puanı
65
PCbsd 10.03 kurdum fakat donanım sorunum. Çıktı wifi kartımı tanımadı gayet güzel kullanışlı bir şeye benziyordu forumda bilen birilerini olmaması çok kötü moralim bozuldu

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
PCbsd 10.03 kurdum fakat donanım sorunum. Çıktı wifi kartımı tanımadı gayet güzel kullanışlı bir şeye benziyordu forumda bilen birilerini olmaması çok kötü moralim bozuldu
PC-BSD TrueOS'un eski adı değil mi?

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Pcbsd eski bir dağıtım. Adı artık TrueOs oldu.

sireno52

Asistan
Reaksiyon puanı
65
Evet eski adı ben trueos 11.03 ile11.06 yi kurmaya çalıştım bir türlü kurulmadan ?