Half life 2 açık alana çıkınca grafikte bozulma oluyor (Tüm Source oyun motorunu kullanan oyunlarda bu sorun mevcut)

Bu konuyu okuyanlar

ad123l

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Eski işlemciden memnun kalmadığım için işlemciyi değiştirmiştim ama sonra half life 2'de açık alana çıkınca grafikte bozulmalar oldu.

Sistem özellikleri
-1gb ddr2 ram
-nvidia geforce fx 5700 le(son dürüm driver yüklü)
-intel pentinum D 32 bit 2.80 ghz işlemci
-80 gb 7200 rpm harddisk

Eski işlemci: intel celeron 2.66 ghz
Ekran Alıntısı.PNG

(işlemciyi değiştirince format atmadım)

Son düzenleme:

xPhoenix06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,187
oyun grafiklerini en düşüğe al. ayrıca o bilgisayarın hl2 yi kaldırmama ihtimali var. 1 gb ram ne

ad123l

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
oyun grafiklerini en düşüğe al. ayrıca o bilgisayarın hl2 yi kaldırmama ihtimali var. 1 gb ram ne

işte half life 2 sistem gereksinimleri

• İşlemci (CPU): 1.7 GHz
  • RAM: 512 MB
  • İşletim Sistemi: Windows 98/ME/2000/XP (95 & NT not supported)
  • Ekran Kartı: DirectX 8.1 level Graphics Card
  • DirectX version: 7.0
  • Ses Kartı: Evet
  • Boş Alan: 4.5 GB
tavsiye edilen sistem gereksinimleri

• İşlemci (CPU): Pentium 4 veya Athlon XP
  • RAM: 1 GB
  • İşletim Sistemi: Windows 2000/XP
  • Ekran Kartı: DirectX 9 level Graphics Card
  • DirectX version: 9.0
  • Ses Kartı: Evet
  • Boş Alan: 4.5 GB
benim bilgisayarım bunu rahatlıkla kaldırabilir ve zaten grafik ayarları en düşükte

Son düzenleme:

xPhoenix06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,187
rahatlıkla kaldırabilir derken? benim bildiğim bilgisayarlar 1 gb yiyor açabilmek için. ve seninde 1 gb'ın var. başka hangi oyunlar oynuyorsun? belki 80 depolama alanın yetersizdir. ayrıca neden işlemci değiştirme ihtiyacı duydun? o bilgisayar maksimum 75 Tl lik işlemci alır.

ad123l

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Yanlış düşünüyorsun o dediğin bilgisayarlar eğer windows vista ve üzeriyse bilgisayarın donanımına göre ram kullanımı artar mesela 4 gb üstü ram'i olan bir bilgisayarda W7 yaklaşık 1 gb ram tüketir çünkü bu bilgisayarların işletim sistemi bazı programları hdd'yi önbellek almak yerine ram'i önbellek olarak alır ve daha hızlı olmasına yol açar donanıma göre bunun kullanımı düşer veya artar.

Son düzenleme:

xPhoenix06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,187
senin dediğinin alakası yok yalnız :D kuzenim 2 gb ram kullanıyordu ve bilgisayarı 1 gb yiyordu. ayrıca senin bilgisayarının işletim sistemi ne?

ad123l

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Senin kuzeninin işletim sistemi x64(64 bit) olabilir ki büyük ihtimalle öyle. Ben sadece daha önce başıma gelmemiş bir olayı buraya yazdım gir internete araştır benim haklı olduğumu görürsün. eğer ben haksızsam da bana kanıt sun 32 bit işletim sisteminin ram kullanımına ve 64 bit işletim sisteminin ram kullanımına bak haksızsamda kabul ederim bende yanılmış olabilirim. ayrıca kullandığım işetim sistemi windows 7

Benim bilgisayarım 32 bit ve boşta iken bu kadar ram tüketiyor. Bu bazen 450 mblara kadar çıkıyor ama genelde 300-400 mb arası
Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleme:

xPhoenix06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,187
hayır 32 bit idi.

ve win7 işletim sistemi. ve onda 1 gb yiyordu bilgisayarı 2 gb rami vardı.

Son düzenleme: