Hafıza Kartına Atılan Uygulamaların Dahili Hafızada Yer Kaplaması

Bu konuyu okuyanlar

BenRomeo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle hepinize iyi geceler ve eğlenceler.

İlk belirmek istediklerim telefonum rootlu Galaxy Ace kullanıyorum.

Link2sd programıyla uygulamaları sd karta taşıdım buraya kadar bir sıkıntım olmadı. Uygulamaları play storeden indirmeye başladım. Klasik, facebook instagram, swarm. Bunlar yüklendi ve hafıza kartında. Birde Whatsapp kurayım dedim pat hafıza dolu dedi. Hafızaya baktığımda dahili hafızanın hakikaten dolduğunu gördüm. Facebook uygulamasının verilerini sildim ve dahili hafıza azaldı.

Şimdi problemim şu bu uygulamalar hafıza kartında ama dahili hafızada yer kaplıyor. Bu problemimi nasıl çözebilirim? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

bud

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
Uygulamayi bellek kartina tasidiginda mutlaka dahili hafiza da uygulamanin sistem dosyalari kaliyor. Sistem uygulamalari ile birlikte bellek kartina tasimak henuz mumkun degil. Bende ayni telefonu kullaniyorum bu depolama problemini soyle astim, Titanium Backup uygulamasi ile stock romda gereksiz gordugum Allshare, Gmail, e-posta, google talk gibi kullanmadigim ve ihtiyac duymadigim tum sistem uygulamalarini sistemden sildim. Normal de sistemde bos olarak 12 veya 9 MB arasinda bir alan kalirken bunlari sistemden sildigimde 35-40 MB kadar bir alani sistem hafizasinda actim. Bunun disinda da Dahili hafiza da hicbir uygulama kurulu degilken 90 MB veya daha fazla bir alan acik oluyor. Ben, Facebook, Whatsapp ve Messenger gibi telefonda fazla yer kaplayan uygulamalari Dahili hafizaya kurup ardindan Titanium Backup ile Sistem hafizasinda astigim alana tasidim. Sistem hafizasinda actigim yeri tamamen doldurup, yeni uygulama tasiyamadigim vakit dahili hafiza da 40 MB'a yakin bir bos alan kaldi. Oraya da son bir kac uygulama yukledim. Su an Telefonda Messenger, Whatsapp, MX Player, Tapatalk, SDN Forum, Tubemate, Applock, juiceSSH, Widgetler, S4 Launcher ve birkac tane daha kullandigim uygulama yuklu. Hafiza problemi yasamaz oldum. Ama hic oyun kurmuyorum.

NeoDJV

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Aslında bir yolu var. Herkesin bildiği bir yol belkide ama cihazının root lu olması gerekiyor. Root lu cihazda gerek link2sd gerekse benim sık kullandığım root uninstaller isimli bir program ile dahili hafızaya konumlanmış uygulamaları facebook, twitter vb... sd karta taşıyabiliyorsun. Kullanmadığın %100 oyun vb... yazılımları da dondurarak hem ram performansını arttırmış hemde sd ye taşıma ile dahili hafızada yer açmış olursun.

imgzl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Öncelikle hepinize iyi geceler ve eğlenceler.

İlk belirmek istediklerim telefonum rootlu Galaxy Ace kullanıyorum.

Link2sd programıyla uygulamaları sd karta taşıdım buraya kadar bir sıkıntım olmadı. Uygulamaları play storeden indirmeye başladım. Klasik, facebook instagram, swarm. Bunlar yüklendi ve hafıza kartında. Birde Whatsapp kurayım dedim pat hafıza dolu dedi. Hafızaya baktığımda dahili hafızanın hakikaten dolduğunu gördüm. Facebook uygulamasının verilerini sildim ve dahili hafıza azaldı.

Şimdi problemim şu bu uygulamalar hafıza kartında ama dahili hafızada yer kaplıyor. Bu problemimi nasıl çözebilirim? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

bende de galaxy ace var ben orjinal rom'u bozdum mecburen türkiyenin en son çıkan romunu indirip yükledim eski roma göre uygulama alanı arttı eskiden de link2sd kullanıyordum şimdi de kullanıyorum şuan daha fazla uygulama yüklü ama hala 56 mb boşluğum var. Sadece twitter'ın verisi birikiyor onu arada temizliyorum. Bu arada stock romdan hiçbir uygulama da silmedim. Tavsiyem Türkiye'nin en güncel rom'unu odinle yükle. Sonra tekrar root atıp link2sd kur. eğer yaparsan verilerini yedekle

Şuan yüklü uygulamalar
Google play store 17,93 - whatsapp 13,25 - Hola Launcher (tavsiye kasmıyor) 7,95 - twitter 6,38 (verisiz) - instagram 5,68 - sahibinden.com 5,23 - youtube 5,20 - swarm 5,09 - vine 4,76 - spotify 4,65 - mx player 4,05 -link2sd 2,89 - instamessage 2,73 - player pro 2,49 - ttnet müzik 2,14 - adobe reader 1,73 - opera mini 1,46 - ve 5 tane daha 1 mb altı program var :)