Güç kaynağından gelen cızırtı sesi

Bu konuyu okuyanlar

nightfreekaakuu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar benim bilgisayarda bir problem aldı başını gidiyor. Büyük bir problem midir bilmiyorum ama kısaca şöyle anlatayım. Daha önce oyun oynarken birden pc kapandı ve bir daha açılmadı psu çalışmadığını ve belkide yandığını düşündüm onu garantiye gönderip yeni psu aldım. Corsair VS650w 80+ bu ilk aldığım psu yüksek bir şekilde ses ve boğulma tarzı ses sonrası pc kapanıyordu. Sonra Cooler Master MasterWatt 600w 80+ aldım bunda kapanma olmuyor ancak belli bir süre sonra cızırtı yapmaya başlıyor ve bu psu sonrası ekran kartında Coil Whine sesinin geldiğini fark ettim. (Ekran kartım Msi 1060) Sormak istediğim şey ilk güç kaynağının yanması daha sonra yerine aldığım güç kaynaklarının bu problemleri çıkarması başka bir sorunun habercisi filan mı? Yani asıl kaynak sorun başka bir parçadan dolayı gerçekleşiyor olabilir mi kontrol etmek gereken özellikle bir parça bir bağlantı vs. var mıdır?

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,466
Yanlış bir bağlandı olsa bilgisayar açılmayabilir elektrik de yüksek dalgalanmalar olabilir ondan böyle sorun yaratabilir yada kasanızda LED bağlantısı falan varsa onlara dikkat edin

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Akım düzenleyici prizler kullanın. Hattın elektriğinde sorun var gibi.

nightfreekaakuu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Led bağlantısı sadece takılı fanlarda var onlar sebep olur mu acaba?

rtakak

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,459
O PSU sonrası ekran kartından gelmiyor o ses. Direk o PSU'dan geliyor. Garantiye gönderip aynı modeli alabilirsin. VS serisi ise kronik ses sıkıntılı.

rtakak

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,459
coil whine ile ünlü seri o arıza değil...
MasterWatt serisi CW sorunuyla ünlü ha?
VS'yi kastettiysen doğru ancak MasterWatt serisinde genel olarak öyle bir problem yok.
Attığın video ve linkteki videolar bu seriye ait değil. 1 tane video bulsan bile bu genel bir problem olduğunu anlamına gelmiyor.

corsair vs ses sorunu - Google'da Ara
Bu linkteki gibi çok yaygın olursa genel bir sorun diyebilirsin.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
google'ın abartısı birde komşunun abartısı olmuş.