GTX 560Ti Top Aşırı Isınma Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

quattroporte

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkese merhabalar. Bozulan ekran kartımın yerine yeni bir ekran kartı almam gerekti ikinci el olarak. Ben de GTX 560Ti TOP modeli için anlaştım ve aldım. Ekran kartı çalışıyor fakat oyuna girmemle beraber ısı bir anda 100 derecelere kadar çıkıyor. Eski ekran kartım 9600GT'de herhangi bir sorun yaşamıyordum. Sorunum ne ile alakalı olabilir? 350W güç kaynağım var sorun bundan kaynaklanıyor olabilir mi ? Termal macun yenilemesini ısınma problemi oluştuktan sonra yaptım ancak durum değişmedi. Sistemim şu şekilde;
  • i3 540 3.07 gHz işlemci
  • 4GB RAM
  • 350W PSU

quattroporte

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kardeş ekran kartının fanlarına bir baktır arızalı olabilir yada fanların devri düşüktür speedfan diye bir uygulama var onu kullanmanı öneririm
Görünürde fiziksel bir sorunu yok gibi duruyor. Programı kullanacağım, teşekkür ederim.

quattroporte

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bişeydeğil kardeş

---- Mesajlar birleştirildi ----

sakın gpu fan hızını fulleme kardeş yakarsın kartı oyuna girmeden hemen önce 90 a felan çek yeter biraz sesli çalışır ama ısnma problemini çözer
Oyuna girdiğimde kendisi fullüyor zaten.. Boştayken çok yavaş çalışıyor. Standartta 90'da falan çalışsa nasıl olur?

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,118
psu kaynaklı o kartı 500watt psu besler ancak gtx1xxx seris daha az güçle çalışıyor.

quattroporte

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
psu kaynaklı o kartı 500watt psu besler ancak gtx1xxx seris daha az güçle çalışıyor.

Önerilen 550w diye biliyorum bu model için. Zaten yeni bir güç kaynağı almayı planlıyordum. Bir tanıdık vasıtası ile ekran kartını gerçekten uygun bir fiyata aldım. Neredeyse ikinci el alacağım 600w'lık bir psu ekran kartından daha pahalıya gelecek öyle söyleyeyim. Fazla yük binmediği halde 100 derece gibi ısılara çıkıyor. Sizce kesin olarak psu'dan mıdır? Eğer öyle ise 560ti'yi çöpe yollamadan önce psu alacağım...

---- Mesajlar birleştirildi ----

bişey olmaz pc ye zararı yoktur sadece ses biraz rahatsız eder
Denedikten sonra tekrar haber vereceğim teşekkürler :)

Son düzenleme: