GTA V için PS4 mü PC mi?

Bu konuyu okuyanlar

iblu3xyz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Merhaba arkadaşlar, gta V ve bf4 için ikisinden birini tercih edicem yardımcı olursanız sevinirim.

Öncelikle iyi bir masaüstü buldum MSI NIGHTBLADE B85C-219XEU Intel Core i5 4460 3.2GHz / Fiyatı

2600 civarı... klavye mause kulaklık ve monitör ü de katınca yaklaşık 4000 tl gibi bir rakam oluyor.

Öte yandan ps4 alırsam 1699 tl ye 1tb ps4 2 kol ve uncharted 4 hediye.

İkilemdeyim yardımcı olur musunuz?

iblu3xyz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Oyun fiyatları ps de pc ye göre pahalı bende biliyorum ama alıcağım oyunlar hemen hemen aynı fiyatta gta V ve bf4 .

Bu oyunlar 1-2 sene götürür zaten beni

Alecont

Müdavim
Reaksiyon puanı
509
Dualshock mu klavye mi? En önemli kısım bu

MR.Anonymous

Müdavim
Reaksiyon puanı
498
Bütçe olarak konsol daha iyi fakat özellikle GTA V gibi oyunlarda PC'lerin mod yükleme avantajı var.

squidword

Doçent
Reaksiyon puanı
68
Oyun fiyatları ps de pc ye göre pahalı bende biliyorum ama alıcağım oyunlar hemen hemen aynı fiyatta gta V ve bf4 .

Bu oyunlar 1-2 sene götürür zaten beni

PS4 ü neye bağlayıp oynayacaksın?

İki oyun arasında toplam 80-90 lira civarı fark var.

Eğer sadece bu iki oyunu oynayacaksan zaten PC neden düşünüyorsun

Honor_Khomore

Doçent
Reaksiyon puanı
125
Eğer "Bir süre sonra kolda da çatır çatır oynarım sorun olmaz." diyorsan oyun için PS4 al. Artan paraya da seni idare edecek bir laptop alırsın. Hem oyun için güzel bir makinan olur hem de laptopun olur(yok ise). Bence mantıklı. Fakat online oyunlar için yıllık 190 lira bayılman gerekecek PS Plus için. (Ayrıca PS alırsan PS' na özel oyunları oynayabilirsin. Bknz. Uncharted 4, TheLastOfUs..)

epzq

Doçent
Reaksiyon puanı
47
Ps ile PC arasındaki farkı klavye ile kol farkıyla vermek istiyorum.Alışmak zor özellikle BF de.Ama GTA da şöyle bariz bir üstünlük veriyim.Kol un R2 butonu araca gaz vermek içindir.O butonun basma şiddetine göre araç hızlı-orta-yavaş gider.Bence bu hayati bir mevzu yarışlarda özellikle.
Diğer bir husus PC de Mod olayı var ama Hile olayı da var. Bunu da düşün :)
Bana sorarsan sırf bu oyunlar için PS4 alırım evet ama benim asıl istediğim oyunları PS4 te oynayamam.Eski oyunlara hala merakım var :)

squidword

Doçent
Reaksiyon puanı
68
Ps ile PC arasındaki farkı klavye ile kol farkıyla vermek istiyorum.Alışmak zor özellikle BF de.Ama GTA da şöyle bariz bir üstünlük veriyim.Kol un R2 butonu araca gaz vermek içindir.O butonun basma şiddetine göre araç hızlı-orta-yavaş gider.Bence bu hayati bir mevzu yarışlarda özellikle.
Diğer bir husus PC de Mod olayı var ama Hile olayı da var. Bunu da düşün :)
Bana sorarsan sırf bu oyunlar için PS4 alırım evet ama benim asıl istediğim oyunları PS4 te oynayamam.Eski oyunlara hala merakım var :)
PC de ister kolla ister klavyeyle oynama şansı var. PS de klavye mouse oyunlarda kullanılabiliyor mu onu bilmiyorum.

epzq

Doçent
Reaksiyon puanı
47
PC de ister kolla ister klavyeyle oynama şansı var. PS de klavye mouse oyunlarda kullanılabiliyor mu onu bilmiyorum.
Genelde Pes ve Fifa oynarken Kol kullanıyorlar. PS de Klavyeye gerek yok.Alışmak zor sadece o kadar.