GTA IV Guinness'e Girdi

Bu konuyu okuyanlar

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Rekorlara doymayan oyun, hem yapımcısının kasasını dolduruyor hem de oyun severleri mutlu ediyor. GTA IV'ün başarısı bu sefer tescillendi.

Grand Theft Auto IV, ilk günde 3.6 milyon satış rakamı ve 310 milyon dolar getirisi ile Guinness Rekorlar Kitabı'na da giriş yapmış oldu. Bu rakamlar sayesinde rekorlar kitabında aldığı unvanlar; 24 Saat İçerisinde En Çok Kazandıran Oyun olma unvanının yanı sıra yine 24 Saatte En Çok Kar Getiren Eğlence Ürünü oldu.

Daha Önce Neler Olmuştu?

Rekor kırılmadan önce en çok ilgi gören oyunlardan biri olan Halo 3, yapımcısına 170 miyon dolar kazandırmıştı. Spider Man 3 filmi ilk günde 60 milyon dolar kazandırırken, Harry Potter & The Deathly Hallows kitabı ise 220 milyon dolar kazandırmıştı.

:: GTA IV fırtınası ne zaman diner? Bu başlıkta tartışalım.

Yazan: Hakkı Alkan
SDN – http://shiftdelete.net

mila12

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
255
GTA fırtınası 1-2 ay daha sürer ondan sonrada Bilgisayara çıkıp çıkmayacağı haberleri daha yoğunlaşır.

Nemesis

Dekan
Reaksiyon puanı
13
Yok yok 1-2 haftalık ömrü kaldı :)

Sonra Pc diye başlar orası tamam :p

Pyrotoxin

Asistan
Reaksiyon puanı
1
3-4 aydan önce pc haberi çıkmaz.3-4 ay baya bir iyimser tahmin oldu ayrıca :)

GurenGursel

Profesör
Reaksiyon puanı
3
GTA IV fırtınası kolay kolay bitmez diye düşünüyorum. En azından GTA V gelene kadar... Çünkü oyun gerçekten insanı kilitliyor, her yönüyle... Yalnız ilerleyen günlerde sansürleme ve insanların aşırı oynaması sonucu olaylar ve haberler duymaya başlarız gibime geliyor.

JuLiuSiuS

Profesör
Reaksiyon puanı
4
GTAIV'de ki olaylarıda yakında gerçek hayatta görmeye başlarız :) Doğru zamanda piyasaya sürülmesi işte bir oyunu böyle Guiness'e sokar :)

alyans

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tahminen ben bu oyunu bi 3 sene sonra oynarım...

GurenGursel

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Ben de daha oynamadım. Ama bu haberler sayesinde oynamış kadar oldum... :)

erol_1982

Profesör
Reaksiyon puanı
0
Pc çıksa hemen alırım ama sistem gereksinimleri üst seviye bir makina olurmu bilemiyorum.

snoop_dogy16

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bence okadar sürmez bunlar xbox 360 ve Playstation 3 icin cikardilar ve bukadar para yaptilar bence 1 ay kalmaz pc icinde cikar