GT 220 ekran titreme sorunu

Bu konuyu okuyanlar

aliyasiny65

Profesör
Reaksiyon puanı
2,283
Merhaba öncelikle sorunum şu bilgisayarımda ekran kartı yoktu anakart üzerinden kullanıyordum sonra evde bir tane ekran kartı vardı (ekran kartının modeli GT 220) en azından ekran kartım olsun dedim taktım ama ekrandaki yazılar titriyordu sürücüleri kurmama rağmen ekran kartını çıkartıp anakart üzerinden açınca sorun yoktu ekran kartını başka bilgisayarda denediğimde sorun çıkmadı. Ne yapabilirim? Sistem özelliklerim aşağıda (sorun yaşadığım):
i3 540
8 GB çift kanallı 667 MHZ hızında
500 GB 7200 RPM HDD
Gigabyte H57m rev. 2.0

utkuversus

Hondaşk
Emektar
Reaksiyon puanı
13,179
PCIex slotu veya taktığınız kablo hasarlı olabilir.
Ayriyeten ekran kartının sarı bağlantı noktalarını silgi ile silmeyi deneyin.

aliyasiny65

Profesör
Reaksiyon puanı
2,283
Dediklerini yaptım farklı bir PCIex slotuna taktım macunu yenileyip temizledim vga kablosunu değiştirdim evde vardı bir tane daha ayriyetten sarı bağlantı noktalarını silgimle temizleyip taktım açtım pcyi eğer olmazsa çıkartırım geri diye kapak takmadım anakart üzerinde 4 lamba yandı 3 tanesi turuncu 1 tanesi yeşil ekrana gigabyte logosundan sonra en altta anakart modeli falan çıktı harfler tek tek geliyorlar en üstte award moduler bıos felan yazdı dondu kapatıp biosa girmeye çalıştığımda hiç tınlamadı yine aynı ekran award moduler bios felan gelip dondu ekran kartını çıkartıp açtım hiçbir sorun yok şuan

utkuversus

Hondaşk
Emektar
Reaksiyon puanı
13,179
HDD'yi çıkartıp dener misin BIOS'a girmeyi?

aliyasiny65

Profesör
Reaksiyon puanı
2,283
deneyip sonucu yazarım

---- Mesajlar birleştirildi ----

Harddiski çıkartıp denedim fakat yine biosa giremedim neyse sağlık olsun ekran kartsız kullanırım ilgilendiğin için teşekkürler

---- Mesajlar birleştirildi ----

Saçma bir yerden çıkacak diye tahmin ediyorum benim birde asus p5l-mx diye sistem vardı sistem çalışıyordu ekrana görüntü gelmiyordu GT 7300 ekran kartı vardı fan bazen dönmüyordu görüntü gelmeyince ondan diye düşünüp anakart üzerinden denedim yine gelmedi psu yeniledim yine aynı vga kablosunu değiştirdim farklı monitör denedim yok en son bilgisayarcıya götürdüm dedi harddisk harddiski değiştirdim düzeldi ama eski o harddiski farklı sisteme taktım süper çalıştı

Son düzenleme:

aliyasiny65

Profesör
Reaksiyon puanı
2,283
Sorun çözüldü windows 10 kullanıyordum çökünce 7ye döndüm ve ekran kartını tekrar taktım ve bu sefer aynı sorun olmadı