Grafik Tasarım Okumak

Bu konuyu okuyanlar

samettrkcn012

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Öncelikle selam kardeşlerim , benim bir sorum olacak. Ben 8. sınıfa gidiyorum . Ben 5 yaşımdan beri bilgisayarla uğraşıyorum .... Neredeyse pc ile ilgili herşeyi biliyorum . Bu yüzden grafik tasarım gibi bir mesleğe sahip olmak istiyorum . Photoshop , cinema4d gibi programları çok rahat kullanıyorum .Sorularım şunlar ;
Benim liseyi böyle bir yerde okuma imkanım var mı ? yani bu meslek için özel liseler var mı ?
Bu meslekin para bölümü nasıldır ?
Bu mesleğin geleceği var mı ?
Web tasarımla arasında pek ilişki var mıdır ? web tasarım mesleğimi ,animasyonculuk mu ,yoksa grafikerlik mi ?
Teşekkürler..

*

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Her şeyi bildiğini sananlar bildiklerinin her şey olduğunu sanırlar. Sayısal Lise oku, Üniversite'de bilgisayar mühendisliğini kazan. Ek olarak güzel sanaat'leri ikinci üniversite olarak oku. Ve tabii'ki boş vakitlerinde de kendini ilgi duyduğun alanda geliştir. Olurda Grafik ve tasarrım hiç de umduğun gibi çıkmazsa, yine de Bilgisayar teknisyeni olarak mesleğini sürdürebilirsin. Türkiyede geleceği en sağlam meslak Hademeli,k. O da pek kazandırmıyor.
En güzel meslek te Balıkçılık, üç ay çalışıyorsun, 9 ay yatıyorsun. Hangi mesleğin sana en uygun olduğunu anlayabilmek için, o mesleği önce uygulamalısın. Kendin için bir kaç tasarrım yap, ve bunu yapmaktan zevk alıyorsan o mesleğe yönel. (Mesela bir sandalye, bir masa, bir vazo çiz ayr ayrı.)

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
"Neredeyse pc ile ilgili herşeyi biliyorum" çok iddialı bir söz olmuş 8. sınıfa giden bir kişi için benden demesi.Hayatta okudukça, öğrendikçe ne kadar az şey bildiğini anlarsın derler.Hiçbir zaman her şeyi biliyorum deme.Konuya gelirsek bunun için ayrı bir okul yok ama bilgisayar mühendisliği okuyup bu alana yönelebilirsin.

samettrkcn012

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
''bilgisayar hakkında neredeyse herşeyi biliyorum'' derken neredeyse her programdan anlıyorum :)

---- Mesajlar birleştirildi ----

Son düzenleme: