GPU Kullanım Düşüklüğü Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

FaNCee

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle bu tarzda bi konu daha önceden açmıştım ancak çözümü yapılamadı.Garantiye gitti geldi çözümlenemedi.Parçalar sağlam.

Bilgisayarda GPU kullanımı ayarları fulleyince ancak %99 çalışıyor.Ayarları fulleyince de oyundaki gerçek kasmalara maruz kalıyorum.Ayarları düşürünce GPU kullanımı da
sabit olmadığından yine kasmalar yaşanıyor.

Sistem:
Ekran kartı : MSI Gaming 1050Ti 4 GB
İşlemci: AMD Ryzen 3 2200g 3.75 Ghz
Anakart: MSI B350M Pro Vd Plus
Ram:16 GB 3200Mhz (2x8 gb)
Kasa:Everest Rampage 88 600W

Not:Format atıldı.Pc temiz ve hızlı.Bu sorunlar İntel kullanıcılarında da gerçekleşiyor yani AMD kaynaklı olabilir mi bilmiyorum.Ama AMD nin testlerinde stabil %99 felan sonuçlar görebilmek mümkün.İşlemcinin Herhangi bir sürücüsünü bulamadım yani pcde yok.Darboğaz da değil testlerde %50 CPU %99 GPU oluyor ancak oyunlarda olmuyor.

FaNCee

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
MSI live update den AMD Chipset Drivers gelmişti ancak kuracağım zaman üzerinden radeon yazdığından korkup yüklemedim.Aynı zamanda şimdi tekrar bakıyorum live updateden AMD Chipset drivers çıkmıyor indirilip kurulmuş gösteriyor.BIOS Güncellemesi de geldi diyor fakat kurmalımıyım ve chipseti

---- Mesajlar birleştirildi ----

up lütfen sorun çözülebilmiş değil önerilere açığım BIOS güncellemesi var bir de AMD Chipset drivers güncellemesini kurmadım.Bunları internet üzerinden yapayım mı veya başka öneriniz var mı ?

Son düzenleme:

Son mesajlar