Gözlük Numarası Gözlüğü Taktıkça Büyür mü

Bu konuyu okuyanlar

serkanbtmn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhaba bugün göz doktorına gittim uzağı az bulanık görüyorum diye 0.25 dinlendirici gözlük verdi ame ben gözlük kullananlara bakıyorum göz numaraları büyümüş gözlük taktıkça gözleri dahada bozulmuş bu doğrumu ben şimdi taksam gözüm dahada bozulurmu bilgisi olan cevap yazarmı

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,060
Yaklaşık 2005 den beri gözlük kullanıyorum sabah kalkar kalkmaz gözlüğümü takar akşam yatarken çıkarırım ortalamaya bakarsam gözlük numaralarımda pek de büyüme oldu diyemem genel olarak sabit kaldı

Reaksiyon puanı
5,172
Merhaba bugün göz doktorına gittim uzağı az bulanık görüyorum diye 0.25 dinlendirici gözlük verdi ame ben gözlük kullananlara bakıyorum göz numaraları büyümüş gözlük taktıkça gözleri dahada bozulmuş bu doğrumu ben şimdi taksam gözüm dahada bozulurmu bilgisi olan cevap yazarmı
Yaşa göre değişir. Mesela insanlar 40 dan sonra yakın gözlüğü takmaya başlarken numarası üç dört civarı olan insanlar gözlüğü atar. Yada 18 30 arasında isen muhtemelen numaran artmaz. Ancak 18 yaşından küçüksen kesinlikle dediğin doğru. Ben 6 yaşımdan beri gözlük takıyorum ve aşırı yüksek astigmata sahibim. Ve şundan eminim ki benim bir benzerim bundan 300 yıl önce yaşasaydı ayağının altındaki taşı görmezdi düşerdi. (Tecrübe ile sabittir)