Görüntüyü bozmadan resim büyütmek?

Bu konuyu okuyanlar

ExCeLLeNT

Müdavim
Reaksiyon puanı
17
Ya ben şimdi bazı resimler buluyorum internette ödev için falan lazım oluyor küçük diye büyütüyorum o zamanda bulanıklaşıyor görüntü bozuluyor.Görüntüyü bozmadan bulanıklaştırmadan resmi en az 3 katı kadar büyük yapabilen bir program var mı yani vesikalık fotoğraf kadar resmi fotoğraf makinesinden çıkmış bir fotoğraf kadar büyük boyuta getirecek bir program ama görüntüyü bozmayacak.Önerileriniz için şimdiden teşekkürler.

GİGABYTE2

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Kısaca ve basit bi yöntem Office 2007 kullanıyorsan word sayfasının içine at tümünü sec büyült daha sonra jpeg olarak kaydet +kırpma elle boyut verebilirsin resimde herhangi bi kalite düşmesi söz konusu olmaz :)

captaingreen

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
ExCeLLeNT,bulduğun resimlerin çözünürlüğü düşükse büyüttüğün zaman bozulur.yapman gereken daha yüksek çözünürlükteki resimlerden bulman en 1024 veya 900 civarında resimler bulman gerekiyor ancak bu şekilde görüntüde en az bozulma olur.küçük resimi büyütmek herzaman hüsrandır.

bayrak01

Doçent
Reaksiyon puanı
2
photoshop dene çoznurlugu bozmadan yapılabılıyordu orda

ExCeLLeNT

Müdavim
Reaksiyon puanı
17
Sağolun inşaallah sorunu çözerim iki parmağımın arası kadar resimler çıkıyor bazen 1 cm genişliğinde bile olmayan da onun için dedim.Sağolun ama hala program önerirsiniz ya da nasıl yapıldığını gösterirsiniz inşaallah bilen birisi varsa?

captaingreen

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
ExCeLLeNT,resim düzenleme programlarıda ona birşey yapamaz çünki resimin kaynağı küçük büyüdükçe bozulacaktır.Sen beni dinle daha yüksek çözünürlükte resimler bulmaya çalış.

braveheart.fb

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
Hangi programı kulanırsan kulan resimde kesinlikle kalite kaybı olur. Ama az ama çok. bu yüzden captaingreen dediği gib çözünürlüğü yüksek olan resimler bul. Onda bu oran dahada az olacaktır.

ExCeLLeNT

Müdavim
Reaksiyon puanı
17
Aynı resmin yüksek çöznürlüklü olanını nasıl bulabilirim yani neyle bir hizmet var mı bunun gibi ya da program aynı resmin yüksek çözünürlüklüsünü bulan falan?

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Google Similar Images istediğin resmi buradan arat sonra senin istediğin resmin altında similar images yazısına tıkla senin aradığın resmin benzerlerini daha büyük boyutta olanlarını bulabilirsin

resmi büyütmekle kaliteyi koruyamazsın kalite illaki düşer...

roy_mclean

Asistan
Reaksiyon puanı
0
hangi programı kullanırsan kullan....flash dışında...flash da büyüttüğünde falan bozulmuyor.

pshop ta yine bozulur...bozulmaz diyen sallar.

Taka99

Asistan
Reaksiyon puanı
0
photoshop dene çoznurlugu bozmadan yapılabılıyordu orda

Maalesef o da yapamıyor...
Bildiğim kadarıyla küçük bir resmi hiç bir program büyütüpte aynı çözünürlükte bırakmıyor:( öyle olsa ne güzel olurdu:)

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
optik büyütme aygıtları ile resim tekrar işlenmdiği sürece hiç bir program piksel bazlı bir resmi çözünürlüğünü bozmadan büyütemez. (photoshop, flash, zart zurt dahil)

Bulduğun resim eğer piksel bazlı resim değil de vektör bazlı resim ise o zaman istersen aya kadar uzat hiç bir bozulma olmaz...

alternatif yöntem olarak piksel bazlı resmi vektör bazlı resme dönüştürmek gibi bir olanağın var ama resmin içeriğine göre resmin bozulması ve alakasız bir resme dönüşmesi olası..

Vector Magic | Precision Bitmap To Vector Conversion Online adresinden istersen pisel bazlı resmi vector bazlı resme dönüştürüp işleyebilirsin. (yukarıda yazdığım gibi sonuç kötü olabilir)

piksel bazlı resim ile vektör bazlı resimleri birbiri ile karıştırmayınız...

captaingreen

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
Vektörel resimler bu tarz resimler sanırım.

stereobtc0.jpg

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
vector tabanlı resimler evet ne kadar büyütürseniz büyütün pikselelşme sorunu olmaz... özellikle reklamcılıkta kullanırlar o bilboardlarda bünalarda asılı olan dev resimler vectör olarak hazırlanmıştır yoksa o boyuttaki bir resim bilgisayarlar kilitlerdi ve işlemesi çok zor olurdu ancak vektör tabalı çalışmalarda boyut isteidğiniz kadar büyütebildiğiniz için küçükken işler sonra büyütüp kullanırsınız... ama normal kullanıcıların yapacağı türden işler değil...

zelenga

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Photozoom kullanabilirsin..elle çakiştirerek büyütmeye göre daha iyi sonuç veriyor::::

Soul1903

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
hangi programı kullanırsan kullan kesnlikle bozulur. hiç boşuna uğraşma büyk boyutlu fotolar bulmaya çalış. sadece foto için değil film ve ya müzik dosyaları için de aynı şey geçerli. küçük kalite ve boyutta olanlar hiçbir zaman yüksek kalite olmaz. örneğin vcd yi dvd yapamazsın. yaparsın belki ama sadece ismi dvd olur kalite kesinlikle değişmez.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bu hiç bir zaman kalite artmaz diye ahkam kesenlere hastayım. arkadaş bilmiyorsan forumu meşgul etme. millet renksiz filmleri renklendirip HD ye çeviriyor siz asla olmaz diyorsunuz.

Dephree

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ilhsanakbulut mesaj sayısını artıracağım diye saçma sapan şeyler yapma her konuya bu mesajı atıp duruyorsun :thumbdown:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
resimler küçük çıkıyor boyutunu büyütmek için ne yapabilirim :(

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Kardeş Şimdi Ben fotograf Makinesiyle Fotograf cekildim . sonra fotoları pc ye atarkan (CtrL-)c Yapıp kopyaladım . sonra yapıştır dedim . fotolar küçüldü çöüzümü ne . söylermisiniz lütfen :(

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Kardeş Şimdi Ben fotograf Makinesiyle Fotograf cekildim . sonra fotoları pc ye atarkan (CtrL-)c Yapıp kopyaladım . sonra yapıştır dedim . fotolar küçüldü çöüzümü ne . söylermisiniz lütfen :(
Fotograf çekildiğin makinede, fotograf boyutunu piksel boyutunda büyüt ve yeniden çektir, ve yeniden bilgisayara kopyala. (Süt'ü sulandırmadan, Süt'e su katmak gibi bir şey olamaz. Kalitesini bozmadan fotogaf büyütmek gibi bir şey de olmuyor.)

Webkurum

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Kalitesi değişmeden resim büyütmek imkansız.

sgonline

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Waifu2x diye aratın çıkan her sonuç bu işin çözümü arkadaşlar:)