Görüntü Kalitesini Düşürmeden Video Düzenleme

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

osmaniyeweb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
total video converter kullan 450 mb lik vcd yi 150 MB avi olarak çevirirsin kalitede bozulmaz

BaRY

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
divx doctor ile divx e çevir.

EremsaLsiz

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ulead ile çevirirken hangi codec'i kullandığın ve codec'e ait sıkıştırma oranın önemli rol oynar görüntü kalitesinde. Bu ayarlar defaultta kaliteden ödün verecek şekilde ayarlanmıştır. Ben ulead kullanıyorum, çok memnunum.

EremsaLsiz

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Tamam işte ben de sana kullandığın program üzerinde yapacağın ayarlar ile kalite kaybı yaşamadan bunu yapabilirsin dedim :)

pafter

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Videoların kalitesinin oranları programlarla alakalı değildir, export sırasında kullandığınız çıktı değerleridir tabi bunu yapmak için programlara hakim olmak ve akabinde teknik bilgileri bilmeniz gerekiyor,

Ama bazı programlar çok fazla ayar seçeneği vermedikleri için size sunulan bir kaç default ayarların dışına çıkmadan çıktı adığınız için o özelliklerde sonuç alıyorsunuz, yada custom ayarlarına baktığınız zaman çok amatörce bir kaç değişikliğe izin veriyor yani bunlarda yeterli değiller,

O bakımdan bu konun cevabı bana göre program seçimi değil teknik bilgilerdir,

Bu bilgilerin video derslerle paylaşıldığı Türkçe içerikli bir site size önerebilirdim ama buradan paylaşmak doğru olurmu bilemediğim için yazmadım isteyen olursa özelden yazabilirim,

Not: Gerçi bu siteyi önerilen siteler başlığına eklemeyi denedim ama 100 mesajım olmadığı için ekleyemedim.

Bütün bunlara rağmen programınız codeck ayarlarına izin veriyorsa sıkıştırmasız avi alırsanız zaten sıkıştırmasız olduğu için birebir değerleri alabilmeniz mümkün ama bir kaç gb yi göze alabiliyorsanız çünkü bu bir kaç gb sonuç verir.

EremsaLsiz

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ben de 11 kullanıyorum. Videoyu avi olarak kaydedin, ince ayarlarda divx, xvid vs gibi çeşitli codecler (sisteminizde yüklü olanlar) ve onların sıkıştırma oranları bulunmaktadır. Bunları deneme yanılma yöntemiyle istediğiniz sonuca ulaşmanız mümkündür.

Bagcivan

Doçent
Reaksiyon puanı
5
"VirtualDub" bence senin aradığın şey bu arkadaşım bu programı kesinlikle tavsiye ederim.

zelenga

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
kendi kullandığım TMPGEnc 4.0 XPress programını önerebilirim.. Kullanıcı dostu arayüzü olan, kesme işlemlerinin kolaylıkla yapılabildiğ bir program...

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Magic Video Maker
Magic Music Maker onlara bir bak...
Hem rahat kullanımı var hem de video çıkışı kaliteyi bozmuyor...
bide vcd desteklemiyor demişsin
converter aramıyorum demişsin...
converter olasun ki veri kaybı olmadan programların desteklediği formatlara VCD lerini dönüştür... ondan sonra işle...

malatya

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
pocket divx encoder var arkadaşım googleden aratırsan bulursun cok güzel program ayarlama sana kalmış help menüsünde Türkcesi mevcut..eger kaydettigin videoları kesmek istiyosan da video redo tam işini görür..

emubaltaci

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
129
5 ay olmuş artık ben güncelliyorum bu konuyu :)
kapatıldı, güncellemesi olan bana ö.m. atar ;)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...