Görev çubuğundaki chrome u tıkladığımda inatla yeni pencere açıyor!

Bu konuyu okuyanlar

yusuf616

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
arkadaşlar benim bir sorum olacak. masaüstünün altındaki görev cubuğundan chrome a tıkladığımda direk yeni pencere açıo. yani görev çubuğunda 2 tane chrome olmuş oluo. bu pencereyi kapadığımda gene ilk tıkladığım orda duruyo. ama onun üzerinden işlem yapamıyorum. dediğim gibi tıkladığımda yeni pencere açıo hep. nasıl bişey anlamadım ayarlarıda kurcaladım beceremedim galiba konuyla ilgili bilgisi olan arkadaş varmı acaba yardımcı olursanız sevinirim? ya hayır geçmişi sil diyorum mesela yeni açıılan pencerenin ki siliniyo ilk duran ın geçmişi hep sabit.

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Görev çubuğundaki Chrome, Chrpme'un gizli arama seçeneği olan "incognito" olabilir.

Pupilla

Dekan
Reaksiyon puanı
138
[MENTION=474100]yusuf616[/MENTION] ayarlar>gelişmiş ayarlar kısmından tarayıcıyı sıfırlamayı deneyebilirsiniz. tüm ayarlar varsayılan haline döner, geçmiş ve eklentiler de silinir yalnız

yusuf616

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
@yusuf616 ayarlar>gelişmiş ayarlar kısmından tarayıcıyı sıfırlamayı deneyebilirsiniz. tüm ayarlar varsayılan haline döner, geçmiş ve eklentiler de silinir yalnız

bunu denedim ama olmadı değişmedi yani ama hallettim arkadaşlar cevap için teşekkür ederim. ben şöle yaptım: görev çubuğunda 2. açılan chrome u çubuğa sabitleyip ilk olanı çubuktan ayırdım. sadece 2. açılan kaldı buna tıkladığımda kendi açılıo artık 2. pencere açmıo çünkü zaten kendisi 2. pencere o yüzden heralde.

CMYK

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Bunun çözümü: Görev çubuğunda olan chrome ye tıkla aç yeni pencere açıkken ilk tıkladığın simgeye sağ tıkla Bu programı görev çubuğundan ayır deyip ilk tıkladığın chrome simgesini kaldır ve açık olan chrome simgesine sağ tılkla bu programı görev çubuğuna sabitle istediğin olmuş olacak.

yusuf616

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
tamam aynını yaptım işte bende :)

B

beradi06

SDN Okuru
yandex browser, yandex gs browser, yandex fb browser veya yandex bjk browser kullanırsan memnun kalırsın.Internet explorer da harika dır ama kral yandex browser o ezik chrome ile uğrşma

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Yandex dediğin Chromium türevi (Chrome'un adı değiştirilmiş kopyası)

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Yeni Opera'da da Chromium'u temel alınıyor. Chromium ise Chrome'un geliştirme sürümü. Lisansı gereği başkaları tarafından da kullanılabiliyor ve kullanılıyor da.

Pupilla

Dekan
Reaksiyon puanı
138
Yeni Opera'da da Chromium'u temel alınıyor. Chromium ise Chrome'un geliştirme sürümü. Lisansı gereği başkaları tarafından da kullanılabiliyor ve kullanılıyor da.

yandex browser çıktığında opera chromimuma geçmemişti diye biliyorum. uzun süre opera kullanan biri olarak chrome'la arasında çok fark olduğunu söyleyebilirim. kullanınca hissediliyor

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Aradaki fark aslında görsel ve de Google'in bir sürü kullanıcı izleme yazılımlarının eksikliği. Bu nedenle diğerleri daha hızlı ve daha akıcılar. Chrome, özellikle internet bağlantısı yavaşladığında çok can sıkabiliyor. Bu nedenle çoğunlukla Firefox kullanıyorum. Opera da eski favorimdir.