GoPro için Çekim Ayarı ve Aksesuar Tavsiyeleri

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Mehmet Ali Ertunç

mehmetaliertunc.com
Editor
Uzun süredir aksiyon kameralarına ilgi duyan birisi olarak, GoPro Hero 5 Black'e çok uygun bir fiyata sahip olma şansını yakalayınca, fırsatı kaçırmak istemedim.

Cihazda kullanmak için Samsung 64GB MicroSD Pro Plus Class 10 hafıza kartını tercih ettim. Fiyatı biraz yüksek olsa da, okuma / yazma hızları oldukça iyi seviyede.

gopro-hero-6-black-04.jpg

Ancak, söz konusu fotoğraf ve video olunca, herkesin bilgi birikimi birbirinden farklı. YouTube gibi platformlarda GoPro ile etkileyici çekimler yapılabilmesi için rehber niteliğinde yüzlerce video var.

Bu kapsamda fotoğraf ve video çekiminde kullanılan ayarlar ve aksesuar tercihlerini bu başlık altına toplamanın herkese faydalı olacağını düşünüyor ve tavsiyelerini heyecanla bekliyorum. :)

Hakkı Alkan

Administrator
Yönetici
Admin
Merhaba arkadaşlar,

Konu hakkında epey mesaj gelince buraya yazayım dedim.

Kullandığım cihaz GoPro Hero 6 Black.

Bu cihaz için kullandığım aksesuarlarla ilgili videom da burada;

Genelde videoyu 1080p ve 60 fps olarak çekiyorum.

Fotoğraf çekimi için bu cihazı pek tercih etmiyorum. Özellikle de Google Pixel 2 XL geldikten sonra. Ama çok geniş açısı olduğu için bazen avanrajlı oluyor ve tripod üzerinden sabitleyerek, titreşimi engellemesi için akıllı telefon üzerinden uzaktan kumanda ile çekiyorum.

Merak ettiğiniz bilgiler varsa, lütfen bu mesaj altına yazın size yardımcı olmaya çalışayım.

stat counter