Google Play Store Nasıl Türkçe Yapılır?

Bu konuyu okuyanlar

Süleyman Alkan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
815
0372-hero_image.png

Geçtiğimiz günlerde yayımlanan Google Güvenlik güncellemesi çoğu akıllı telefonda Google Play’i kısmen İngilizce hale getirdi. Peki Google play store nasıl Türkçe yapılır?

Akıllı telefon kullanıcılarının çoğu bu değişikliği fark dahi etmezken bazı akıllı telefon kullanıcıları için bu çözülmesi gereken bir sorun halini almış durumdadır. Eğer siz de bu ufak değişiklikten rahatsız olanlardansanız aşağıda verdiğimiz talimatlarla Google Play’i tamamen Türkçe yapabilirsiniz.

Bu sorunu daha önce Google Play Store İngilizce Oldu başlığı ile siz değerli takipçilerimize duyurmuştuk ve geçici bir çözümünü sizlerle paylaşmıştık. Şimdi sıra bu sorunu kalıcı olarak çözmekte.

Google Play’i Nasıl Türkçe Yapabilirim?
Çözüm aslında gayet basit. Aşağıda vermiş olduğumuz yeni Google Play apk’ini telefonunuza normal bir apk yükler gibi yüleyin.

Hepsi bu kadar. Google Play’ini artık tamamen Türkçe olarak dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Google Play Store 7.1.11.I-all [0] [PR] 135312875 APK Download by Google Inc. - APKMirror

Kaynak

sifirbakiye

Müdavim
Reaksiyon puanı
437
Böyle çok alışmıştım, bunu öğrendiğim kötü oldu :)

Süleyman Alkan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
815
Ben ing kullanıyorum sıkıntı yok aslında kimi istemiyor

sifirbakiye

Müdavim
Reaksiyon puanı
437
Bu bir sorun ve düzeltilmekte çok geç kalındı, ios da bu olsaydı şayet çoktannnn güncelleme almıştı.

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Önceki konuyu silip bunu yeniden mi açtın? :)

Süleyman Alkan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
815
Hayır bu extra bir konu ve diğer konuya yönlendirme link verildi. İsteyen güncellemeleri kaldırır düzeltir isteyen daha güncel apk yükleyip düzeltir..