Google Glass'ı test eden ilk Türk!

Bu konuyu okuyanlar

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
Teknoloji devi Google'ın geliştirdiği Google Glass'ı test eden Konyalı Türk genç, deneyimini anlattı.

konyali_turk_genc_google_glassi_test_etti13661967080_h1015298.jpg

Google Glass'ı ilk test eden isimler arasında bir Türk var. Google'ın finansal destek verdiği bulut bilişim şirketi Uphtere'de çalışan Can Duruk "Cihaz etkileyici, ancak tüketicinin de evrilmesi şart"dedi.

BİR SÜRE DAHA GELİŞTİRİCİLERE HİTAP EDECEK

Duruk, test ettiği Google Glass'ın özelliklerini ise şu sözlerle anlattı; "Gözlüğü takınca netlik hiç problem olmadı. İlk olarak karşınıza 'ok-glass' yazısı çıkıyor. Yazı sesli komut verdiğiniz anda yerini üç - dört seçenekli bir menüye bırakıyor. Sürekli üst köşeye bakmak gerek. Dışarıdan bakıldığında garip bir görüntü ortaya çıkıyor. Bir süre daha geliştiricilere hitap edecek bir ürün. Giderilmesi gereken sorunları olacak. Bilgiyi güvenli bir şekilde saklamak da gerekiyor. Biz de bu alanda hızlı ve yeni bir bulut sistemi üzerinde çalışıyoruz."

CAN DURUK KİMDİR?

1986 yılında Konya'da doğan Can Duruk, lise öğrenimini Robert Koleji'nde tamamladı. Daha sonra ABD'nin prestijli üniversitelerinden Carnegie Mellon'da bilişim eğitimi alan Duruk, şu anda Google Ventures'in finansman destek verdiği Silikon Vadisi merkezli bulut bilişim firması Upthere'da geliştirici olarak çalışıyor.

Haber7

Google Glass'ın Teknik Özellikleri

eSa

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
352
Bir şeyler okumak veya izlemek için sağ üst köşeye sürekli bakmaya başlarsan, çok sopa yersin bizim memlekette. Hele hele alkollü bir ortamda. :)

Kendini anlatana kadar. off off

TBM

Müdavim
Reaksiyon puanı
358
parası olan gidiyor abd ye zaten

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
İlk Cumhurbaşkanı kullanmadı mı?

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
Sürekli sağ üst tarafa bakan birisi hayal ediyorumda... Şizofrenik hasta gibi bir görüntü çıkar ortaya... :)

dadaş27

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Ben de istiyorum yav. Bunun böyle cep telefonu gibi yaygınlaştığını ben görür müyüm acaba..

M@STER

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
5
Eğer bu çocuk 86'lıysa ve abd ye gittiyse ben ölmüşüm gençler ben nereye gittim anca maçkaya :(

Empatik

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Can duruk kimdir ?

Abi bu sorunun cevabı beni dehşete düşürdü. b:)