Google Glass’a yazılım güncellemesi!

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

AliA

Guru
Onursal Üye
Katılım
29 Haz 2007
Mesajlar
64,962
Beğeniler
344
Puanları
0
#1
Google, yıl sonunda piyasaya sunmaya hazırlandığı Glass gözlüklerine yazılım güncellemesi yaptı. Güncelleme, gözlüklerin en önemli parçası olan kameranın çekim kalitesini belirgin bir şekilde düzeltmiş görünüyor.Google’ın dünyaya bakışımızı değiştirmeyi vaat eden gözlükleri Google Glass, hayatın her anında fotoğraf ve video çekmemize imkan verecek. Google mühendisleri, Glass’a yazılım güncellemesi yaparak hem fotoğraf kalitesini hem de çekim hızını artırdı.

Gizmodo’nun haberine göre, akıllı yazılım art arda çekilen fotoğrafları toplayarak tek bir büyük kareye sığdıracak. Google’ın güncelleme hakkındaki açıklaması şöyle:

“Yeni yazılım fotoğraflarınız için iki anlam taşıyor: Birincisi, artık karanlıktan korkmak zorunda değilsiniz. Kamera, düşük ışıklı ortamları saptayacak ve otomatik olarak daha parlak ve net kareler çekecek. İkincisi de, ışığın yoğun olduğu ortamlarda otomatik olarak HDR (Yüksek Dinamik Ala) çekim özelliğiyle en iyi ışığı yakalayacak. Böylece hareketli nesne ve insanların olduğu ortamlarda daha iyi sonuçlar çıkacak.”

Satışa sunulup sunulmaması konusundaki tartışmalar artarak devam ederken, Google Glass tüketiciler için hazırlıklarına devam ediyor. Yeni yazılımla elde edilen fotoğraf kalitesini gözden geçirmek için:

https://plus.google.com/photos/112784614887305790200/albums/5885761119405588081

ntvmsnbc
 

Benzer Konular

Üst
stat counter