GoDaddy Alan Adı ve Hosting Alma

Bu konuyu okuyanlar

gdsasdwe2134

Asistan
Reaksiyon puanı
94
Hazırladığım proje için bir web sitesi oluşturmak istiyorum. Bildiğim kadarıyla GoDaddy bu alanda ki en güvenilir yer. Fakat nasıl satın alırım hangi yolları izlemem gerek bilmiyorum.

İstediğim şu:

HTML ile veya bir tasarımcı ile sayfa oluşturmak.
PHP kodlamak.
Veritabanı kullanmak.

Buna göre nasıl bir yol izlemem gerek?

Web Kartalı

Asistan
Reaksiyon puanı
115
Bilgi düzeyiniz nedir bilemiyoruz. Belirttiğiniz bilgiler ıșığında açıklama yapayım.

1.domain alman gerek (ahmet.com, kartal.com gibi yani)
2.hosting (site dosyalarinin barinacagi alan bellek)
3.hosting alirken sunucunun linux (php kodlama deigin icin) olmasina ve mysql ozelliginin olduguna dikkat edin.. ( genellikle 1 adet mysql oluyor)

Ayrica godady den nefret ederim. Tavsiyede etmem.
Ben domainlerimi natrodan alırım. Hostingide farklı firmadan(reseller hosting) . 10 yıl oldu hic bir iște sorun yașamadım.

gdsasdwe2134

Asistan
Reaksiyon puanı
94
Bilgi düzeyiniz nedir bilemiyoruz. Belirttiğiniz bilgiler ıșığında açıklama yapayım.

1.domain alman gerek (ahmet.com, kartal.com gibi yani)
2.hosting (site dosyalarinin barinacagi alan bellek)
3.hosting alirken sunucunun linux (php kodlama deigin icin) olmasina ve mysql ozelliginin olduguna dikkat edin.. ( genellikle 1 adet mysql oluyor)

Ayrica godady den nefret ederim. Tavsiyede etmem.
Ben domainlerimi natrodan alırım. Hostingide farklı firmadan(reseller hosting) . 10 yıl oldu hic bir iște sorun yașamadım.

PHP ve mysql desteği kısmını anladım. Fakat 1 adet mysql derken burda ki 1 neyi kastediyor?

Bu işlerde pek bilgim yok GoDaddy de güvenilir geldi hazır almışken 2 yer ile uğraşmıyım tek yerden hostingi de domaini de hallediyim dedim.

Web Kartalı

Asistan
Reaksiyon puanı
115
Hosting paketi alırken o hosting özelliklerinde yazar; 5 adet mail, 2 adet mysql veritabanı olușturma, 500 mb alan . Gibi gibi..

gdsasdwe2134

Asistan
Reaksiyon puanı
94
Buradaki adet oluşturabileceğim toplam veritabanı sayısı mı?
Örneğin üyeler adlı veritabanı ve adminler adlı veritabanım var. Toplam 2 tane daha fazla oluşturamam, gibi mi?

Peki 5 adet mail'den kasıt nedir?

Web Kartalı

Asistan
Reaksiyon puanı
115
:)

Evet veritabanı sayısı..
Örneğin;
Bir rent a car sitesi kodladın. Bunun icin bir mysql veritabanı olușturdun.. Sonra eczanenin birine bir site yapacaksın, buna da bir veritabanı ihtiyacı var.. Etti mi sana 2 adet veri tabanı.. Daha basit anlatmaya çalıștım.

Mail olayına gelince reseller değilde 1 web sitesi için hostin alacağini düșürsek ve sitemizin adi aaa.com olsun.. 5 adet mail açma özelkiğin varsa eğer
[email protected]
[email protected]
[email protected]
Gibi toplamda 5 adet mail olusturabilirsin
Bu konuda anlasilmistir sanirim.

gdsasdwe2134

Asistan
Reaksiyon puanı
94
:)

Evet veritabanı sayısı..
Örneğin;
Bir rent a car sitesi kodladın. Bunun icin bir mysql veritabanı olușturdun.. Sonra eczanenin birine bir site yapacaksın, buna da bir veritabanı ihtiyacı var.. Etti mi sana 2 adet veri tabanı.. Daha basit anlatmaya çalıștım.

Mail olayına gelince reseller değilde 1 web sitesi için hostin alacağini düșürsek ve sitemizin adi aaa.com olsun.. 5 adet mail açma özelkiğin varsa eğer
[email protected]
[email protected]
[email protected]
Gibi toplamda 5 adet mail olusturabilirsin
Bu konuda anlasilmistir sanirim.
Bu tarz bir hostingde kendi sunucu yazılımımı çalıştırmam değil mi? Örnek bir mesajlasma uygulamam var ve bunun sunucu tarafını bu host da çalıştırmam.