Gmail mi ? Hotmail mi ?

Bu konuyu okuyanlar

hussmen

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Online oyunlarda e-posta servisinin ne önemi var ki?
Online oyunlarda kullanıcı e-posta adresinin şifresinin kırılıp hesabının çalınmasından korkuyorsan e-posta servisi gmailmiş hotmailmiş bir önemi yok. Şifren önemli. Hesap güvenliği için; cSL4z_5Rd gibi katakulli bir şifre seçmelisin.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardeş sen ferrari mi murat 124 mü diye sormuşsun, hotmail'i gmail ile karşılaştırmak mümkün mü? hotmail yahoo ile mynet ile bile yarışamaz.

Ramazan.ulmez

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
2 Gün girmeyiver hemen siler hesabını MYNET :D Hotmail de öyle uzun bir süre girmediğinde ya hesap siliniyor yada bütün mailler sliniyor. Ama GMail'de 10 sene girme hesabın olduğu gibi durur.

yok hesap silmiyolar sade içerikler siliniyor oda onun belli bi süresi olması lazımdı bikeresinde yaşamıştım öyle bişey ama sürekli kullandıgım için sıkıntı yok :)
ha dersen gmail zaten o tartışmasız 1 numara..

Rylad

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Gmail'e pek spam gelmiyor. Güvenli sayılabilir. Gmail tavsiye ederim

erdemlee

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Konuyla alakasız ama atıyorum ben bütün oyunlarımı, forumlardaki hesaplarımı aynı gmaile verdim diyelim o gmailim kapanırsa oyunlardaki ya da forumlardaki hesaplarım da gider mi bu yüzden sadece tek gmail adresi kullanmaktan çekiniyorum ama o da zahmetli oluyor işte :)

Shit Happens

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Konuyla alakasız ama atıyorum ben bütün oyunlarımı, forumlardaki hesaplarımı aynı gmaile verdim diyelim o gmailim kapanırsa oyunlardaki ya da forumlardaki hesaplarım da gider mi bu yüzden sadece tek gmail adresi kullanmaktan çekiniyorum ama o da zahmetli oluyor işte :)
Durduk yere kapanmaz ki mutlaka bir sebebi vardır kurtarabilirsin ben birkaç defa gmail'imi silip geri getirmiştim

Nemre

Müdavim
Reaksiyon puanı
28
Yandex kullanın, no spam.Gmailde ağzınakadar spam geliyor hergün, ama yandexte ve outlookta spam gelmiyor bana.

cagdasc

Asistan
Reaksiyon puanı
13
hepsinden bi tane olsun. lazım oluyor :)

korisss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
güven konusunda bişey diyemem hepsi güvensiz ama gmail daha kullanışlı

SHeRİFF-1

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Hotmail'e girmeye üşendiğim için Gmail'i tercih ediyorum. Erişimi daha kolay ve daha kullanışlı

ohranus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tek bi tane hesap kullanıyodum ama bir sürü e-posta gelmeye başlayınca 2. ciyi açtım ama forever hotmail:D

cngzkyz

Müdavim
Reaksiyon puanı
276
Gmail yokken o diğer servisler pop3 servislerini ücretli sunuyorlardı. Gmail çıktı rekabet geldi.

yavuz_4106

Müdavim
Reaksiyon puanı
51
2 gmail adresi kullan oyunlar vs için biri önemli işler yazışmalar için biri :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
tabikide gmail youtube hesabın felan hep gmail tarafından güvensiz değildir gmail en güvenlisi gmail hotmail miş outlookmuş onlar boş sen gmail yap pişman olmazsın

özgür uzun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Tabiki de Gmail !!!

Gmail'in bilinmeyen 5 gizli özelliği

Dünyanın en çok kullanılan e-posta servislerinden birisi olan Gmail, kullanıcılarına günlük hayatlarındaki yazışmalarında kolaylık sağlayacak birçok özelliği sunuyor. Ancak bilinmeyen ya da herkesin bilmediği sürpriz özellikleri de bünyesinde barındırıyor. Gmail'in gizli kalmış 5 özelliği

:)

:)

- Yanlış kişiye e-posta gönderenler için 'Geri Alma'

Yoğun iş temposunun telaşı ile bazen yazdığımız e-postayı farklı bir kişiye gönderebiliyoruz. Bundan farklı olarak ilgili e-posta mesajına yapacağımız Ek dosyasını eklemeyi unutabiliyoruz. Bu gibi durumlarda Gmail Geri Alma özelliği adeta hayat kurtarıyor

- Gmail Geri Alma özelliğini aktif etmek için ''Ayarlar > Genel > Göndermeyi Geri Almayı Etkinleştir'' yolunu izliyoruz. Buradaki 10 - 20 ve 30 saniyelik sürelerden birisini seçerek, geri almayı hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Kısa geri dönüşler için 'Hazır Yanıtlar'

Bazı kullanıcılar çalıştıkları sektöre bağlı olarak günde yüzlerce e-postaya benzer yanıtlar yazarak kısa cevaplar ile geri dönüş yapıyor. Her bir kişiye bu kısa yanıtları göndermek elbette zaman kaybına yol açıyor. Ancak Gmail'de yer alan 'Hazır Yanıtlar' özelliği bu tür gönderilerde zamandan tasarruf edilmesini sağlıyor.

- Elbette internet olmadan yeni e-postaları alamıyorsunuz. Eklenti e-postalarınızı internete bağlandığınızda senkronize ediyor. Sonrasında ise internetsiz ortamda e-postaların görüntülenmesini sağlıyor.

Offline Google Mail eklentisini indirmek için Gmail Offline linkini tarayıcınıza yapıştırın.

- 2 adımlı doğrulama ile Gmail daha güvenli

E-postaları çoğumuz haberleşme, resim ve doküman gibi bağlantılar için kullanmaktayız. Bunun yanı sıra tüm iletişim bilgilerimiz Google veya diğer servislerde otomatik olarak açık oluyor. Bundan dolayı güvenliğimize azami derecede dikkat etmemiz gerekiyor.

5723113918c77354e824a545

- Gmail güvenliğimiz için hem şifremizi hem de cep telefonu numaramıza sms ile gelen aktivasyon kodunu kullanmalıyız. Bu sayede Gmail giriş güvenliğimizi en üst düzeye çıkarmış oluyoruz. 2 adımlı doğrulama adımları için Install Google Authenticator - Accounts Help linkini tarayıcınıza yapıştırınız.

fragger

Exemplary Сasual Dating Genuine Females
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,060
ios mail'i kullanıyorum yalnız, gmail - hotmail sorusunda gmal önerimdir.

tugba8078

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
güvenlik konusunda bilgim yok fakat gmail tercihim ..

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Gmail kullanışlı

Nwavyudeh

Asistan
Reaksiyon puanı
37
Birçok kişinin dediği gibi Gmail daha iyi. Ama oyun veya gereksiz birşey için Yandex kayıt olması daha hızlı.

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969
Bence de Gmail. Bir sürü kolaylık sağlıyor. Anladığım kadarıyla güvenliği sıkı tutuyorlar. Şifre değişimi yapacaktım, hesabımı açtığım ay ile yılı soruyorlar. Zamanında bu soru beni uğraştırmıştı.

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
Kişisel güvenlikten ötürü gmail kullanmam pek sadece site lere kayıt olurken adamlar mailleri okuduklarını üstüne basa basa söylüyorlar siz güveniyorsunuz :)

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969
Kişisel güvenlikten ötürü gmail kullanmam pek sadece site lere kayıt olurken adamlar mailleri okuduklarını üstüne basa basa söylüyorlar siz güveniyorsunuz :)
Çoğu kişi artık Android'den dolayı Gmail kullanıyor. Buna ek olarak Gmail olmadan bazı Google servisleri kullanılamıyor. Bu nedenlerden dolayı da Gmail kullanmak zorunda kalıyoruz.
Ben de böyle bir şey buldum:
Secure email: ProtonMail is free encrypted email.
CERN geliştiriyormuş galiba. Ama ücretsiz sürümde bazı kısıtlamalar var.
Benim demek istediğim öyle güvenlik değildi zaten. Benim demek istediğim; e-posta hesabının çalınmaması için önlemlerdi.

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
yok olay şu ms e bilgi topluyor diye dem vururlar ama elleriyle avrupada defalarca kişisel bilgi toplamadan mahkemelik olmuş google a güvenirler bu işin mantığını arıyorum işin doğrusu ha güvenilir mail ücretsiz olarak yok her halukarda bir şey çıkıyor işin altından o ayrı

cngzkyz

Müdavim
Reaksiyon puanı
276
Ee bunlar okuduklarını söylüyor da diğerlerinin okumadığını mı sanıyorsun?