Gmail mi ? Hotmail mi ?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Katılım
15 Ocak 2014
Mesajlar
211
Beğeniler
0
Puanları
0
#41
Hotmail'e girmeye üşendiğim için Gmail'i tercih ediyorum. Erişimi daha kolay ve daha kullanışlı
 
Katılım
18 Mar 2014
Mesajlar
90
Beğeniler
0
Puanları
0
#42
tek bi tane hesap kullanıyodum ama bir sürü e-posta gelmeye başlayınca 2. ciyi açtım ama forever hotmail:D
 
Katılım
17 Ara 2008
Mesajlar
6,168
Beğeniler
42
Puanları
48
#45
2 gmail adresi kullan oyunlar vs için biri önemli işler yazışmalar için biri :)
 
S

SDN Okuru

SDN Okuru
#48
tabikide gmail youtube hesabın felan hep gmail tarafından güvensiz değildir gmail en güvenlisi gmail hotmail miş outlookmuş onlar boş sen gmail yap pişman olmazsın
 
Katılım
27 Şub 2017
Mesajlar
1
Beğeniler
1
Puanları
1
Konum
İstanbul
#49
Tabiki de Gmail !!!

Gmail'in bilinmeyen 5 gizli özelliği


Dünyanın en çok kullanılan e-posta servislerinden birisi olan Gmail, kullanıcılarına günlük hayatlarındaki yazışmalarında kolaylık sağlayacak birçok özelliği sunuyor. Ancak bilinmeyen ya da herkesin bilmediği sürpriz özellikleri de bünyesinde barındırıyor. Gmail'in gizli kalmış 5 özelliği


:):)
- Yanlış kişiye e-posta gönderenler için 'Geri Alma'

Yoğun iş temposunun telaşı ile bazen yazdığımız e-postayı farklı bir kişiye gönderebiliyoruz. Bundan farklı olarak ilgili e-posta mesajına yapacağımız Ek dosyasını eklemeyi unutabiliyoruz. Bu gibi durumlarda Gmail Geri Alma özelliği adeta hayat kurtarıyor

- Gmail Geri Alma özelliğini aktif etmek için ''Ayarlar > Genel > Göndermeyi Geri Almayı Etkinleştir'' yolunu izliyoruz. Buradaki 10 - 20 ve 30 saniyelik sürelerden birisini seçerek, geri almayı hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Kısa geri dönüşler için 'Hazır Yanıtlar'

Bazı kullanıcılar çalıştıkları sektöre bağlı olarak günde yüzlerce e-postaya benzer yanıtlar yazarak kısa cevaplar ile geri dönüş yapıyor. Her bir kişiye bu kısa yanıtları göndermek elbette zaman kaybına yol açıyor. Ancak Gmail'de yer alan 'Hazır Yanıtlar' özelliği bu tür gönderilerde zamandan tasarruf edilmesini sağlıyor.

- Elbette internet olmadan yeni e-postaları alamıyorsunuz. Eklenti e-postalarınızı internete bağlandığınızda senkronize ediyor. Sonrasında ise internetsiz ortamda e-postaların görüntülenmesini sağlıyor.

Offline Google Mail eklentisini indirmek için Gmail Offline linkini tarayıcınıza yapıştırın.

- 2 adımlı doğrulama ile Gmail daha güvenli

E-postaları çoğumuz haberleşme, resim ve doküman gibi bağlantılar için kullanmaktayız. Bunun yanı sıra tüm iletişim bilgilerimiz Google veya diğer servislerde otomatik olarak açık oluyor. Bundan dolayı güvenliğimize azami derecede dikkat etmemiz gerekiyor.- Gmail güvenliğimiz için hem şifremizi hem de cep telefonu numaramıza sms ile gelen aktivasyon kodunu kullanmalıyız. Bu sayede Gmail giriş güvenliğimizi en üst düzeye çıkarmış oluyoruz. 2 adımlı doğrulama adımları için Install Google Authenticator - Accounts Help linkini tarayıcınıza yapıştırınız.
 
Katılım
12 Eyl 2016
Mesajlar
1,219
Beğeniler
1,968
Puanları
113
Konum
Türkiye
#55
Bence de Gmail. Bir sürü kolaylık sağlıyor. Anladığım kadarıyla güvenliği sıkı tutuyorlar. Şifre değişimi yapacaktım, hesabımı açtığım ay ile yılı soruyorlar. Zamanında bu soru beni uğraştırmıştı.
 
Katılım
12 Eyl 2016
Mesajlar
1,219
Beğeniler
1,968
Puanları
113
Konum
Türkiye
#57
Kişisel güvenlikten ötürü gmail kullanmam pek sadece site lere kayıt olurken adamlar mailleri okuduklarını üstüne basa basa söylüyorlar siz güveniyorsunuz :)
Çoğu kişi artık Android'den dolayı Gmail kullanıyor. Buna ek olarak Gmail olmadan bazı Google servisleri kullanılamıyor. Bu nedenlerden dolayı da Gmail kullanmak zorunda kalıyoruz.
Ben de böyle bir şey buldum:
Secure email: ProtonMail is free encrypted email.
CERN geliştiriyormuş galiba. Ama ücretsiz sürümde bazı kısıtlamalar var.
Benim demek istediğim öyle güvenlik değildi zaten. Benim demek istediğim; e-posta hesabının çalınmaması için önlemlerdi.
 

Murat ALTUĞ

[email protected]
Yönetici
Super Moderator
Katılım
22 Şub 2007
Mesajlar
5,107
Beğeniler
2,726
Puanları
113
#58
yok olay şu ms e bilgi topluyor diye dem vururlar ama elleriyle avrupada defalarca kişisel bilgi toplamadan mahkemelik olmuş google a güvenirler bu işin mantığını arıyorum işin doğrusu ha güvenilir mail ücretsiz olarak yok her halukarda bir şey çıkıyor işin altından o ayrı
 

Benzer Konular

Üst
stat counter