GM One şarj yüzdesi normal degil!!

Bu konuyu okuyanlar

_BL4D3_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Iyi forumlar arkadaslar, benim sorunum telefonumun şarjı sabit değil. Akşam şarja koyuyorum evden dışarı çıktığımda cebine attiyorum cikardigimda 70 oluyor arada 20 dakika geçiyor, arkada hiç bir uygulama açık değil ekran ışığı yüzde 20 de nedenini bilmiyorum. Bazenleri elimdeyken şarjım 60 lardayken 70 oluyor. Yardımlarınızı bekliyorum nasıl düzeltebilirim.

odinfo

Asistan
Reaksiyon puanı
39
Sorun gayet açık ve net, pil arızalı bu durumlarda. Değişim gerekiyor.

_BL4D3_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Muhtemelen pilinde sorun var.
Sorun gayet açık ve net, pil arızalı bu durumlarda. Değişim gerekiyor.
Batarya yeni sayılır 4 5 ay anca olmuştur. Değiştirdim diyelim sorun devam ederse şarj kalibrasyonuyla çözülebilir mi ? Şarj 1 de 1 saat kadar dayanıyor ama aşırı derecede ısınıyor donanımsal bir sorun yoktur umarım

Not:Az önce cebimdeyken kendiliğinden kapandı :/
Mesaj otomatik birleştirildi:

Lütfen biri ilgilensin up up uppp

Son düzenleme:

odinfo

Asistan
Reaksiyon puanı
39
Batarya yeni sayılır 4 5 ay anca olmuştur. Değiştirdim diyelim sorun devam ederse şarj kalibrasyonuyla çözülebilir mi ? Şarj 1 de 1 saat kadar dayanıyor ama aşırı derecede ısınıyor donanımsal bir sorun yoktur umarım

Not:Az önce cebimdeyken kendiliğinden kapandı :/
Mesaj otomatik birleştirildi:

Lütfen biri ilgilensin up up uppp
Garanti devam ediyormu telefonun ?

odinfo

Asistan
Reaksiyon puanı
39
Orjinal olması gerekiyor servise götürdugmde batarya yenilendi diyolardi
Dostum pil arızalı olabilir, telefonun da donanımsal bir sorunda olabilir. Genelde bu tarz durumdalarda direk pile suç atılır bellir bir durumdur bu

_BL4D3_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dostum pil arızalı olabilir, telefonun da donanımsal bir sorunda olabilir. Genelde bu tarz durumdalarda direk pile suç atılır bellir bir durumdur bu
Biri yerde okumuştum gmnin iç malzemeleri kötüymüş yani ufak denemelerde kirilabiliyor bunun sonucunda telefonun mesela yatağa atılması, masaya bir parmak yükseklikten bırakılması gibi eylemlerde kapanmasina yol açıyordu tabi bu cebimize attığımızda dahil bundan kaynaklanan şarj sorunu olur mu

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Biri yerde okumuştum gmnin iç malzemeleri kötüymüş yani ufak denemelerde kirilabiliyor bunun sonucunda telefonun mesela yatağa atılması, masaya bir parmak yükseklikten bırakılması gibi eylemlerde kapanmasina yol açıyordu tabi bu cebimize attığımızda dahil bundan kaynaklanan şarj sorunu olur mu
4g için diyorsan bu sadece piden dolayı olmaz o telefonun çok salak bir rom'u var ve bazen yanlış değerler verebiliyor hatta o batarya tırnakları var ya onları değiştirdiğin zaman bile düzelebiliyor birçok problem yani o telefona TWRP kurup bak o zaman orada batarya adam akıllı değer veriyorsa anla ki telefonda problem yok problem yazılımda ama yok gene salak saçma pil değerleri var o zaman batarya veya o batarya entegresi mi ne orada problem var bataryan şişmiş olabilir belki bilemezsin ama dediğimi yap önce belki yazılımsal bir problem olabilir çünkü o telefon çok sıkıntılı birçok yandan GOOGLE sağolsun içine ediyorlar verdikleri son sürümlerde (örneğin 4g=7.1.1'de yavaş, gm5+'8.0'da yavaş, gm 6'8.1'de yavaş gibi)