GM Dİscovery (4GB) İzlenimim

Bu konuyu okuyanlar

Sinan705

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Size yaklaşık 4 senedir kullandığım GM Discovery'nin ilk modeli olan 4GB dahili hafızaya sahip tabiri caizse donma makinesi telefonumun performansından söz etmek istiyorum. Birçoğunuz bu tarz telefonlar kullanmıştır zamanında, hatta hala kullanan bile vardır illaki.
Telefonu 2013 yılında aldığımda Galaxy S3 ile kıyaslanıyordu. Hatta ona göre çok daha ucuz olduğu için tam bir F/P ürünüydü ve piyasadaki cihazları göz alırsak üst segment bir telefondu bile diyebilirim.

Öncelikle hafıza büyük bir sorun, zaten yarısı dolu gibi. Telde ısınma sorunu varmı yokmu hiç deneyemedim mesela. Neden? Çünkü ağır oyun yükleyince telefon çok kasıyor ve ısınma aşamasına sabredemiyorsunuz :)
1800 mAh lık bataryası ile yoğun kullanımda abartmıyorum 3-4 saat anca götürüyor, yarım gün bile değil! Üstelik hiç oyun dahi oynamadan sadece sosyal platformda gezerek. Oyun olarak Clash of Clans var sadece. Mesela orta tuşa basıp oyundan bir anda ana menüye dönmek istedim diyelim? Bu ne cesarettir yarabbi.. Kafadan 6-7 saniye gitti. Ekran böyle bir siyahlaşıp donuyor, ana ekrana en az o saniyeler içinde geliyor. Ekranın ana menüye gelmesini beklerken birkaç kere televizyona dalmışım düşünün artık...

Mesela telefonda kendiliğinden Facebook yüklü 2013 yılının versiyonu, ben onu kullanıyorum. Çünkü telefon yeni sürüm Face çok yer kapladığı için kasıyor. Evet, gene de denedim yeni facebook da takılmayı peki ne oldu? Telefon reset attı arkadaşlar :D Telefon birkaç saat boşta dursun ona rağmen ortalama %15 civarı şarj gidiyor. Sanki bataryayı yiyecek çok güçlü işlemcisi varmış gibi bak bak bak :D Bu arada kameraya değinmeden olmaz bak, 8 mp değerindeki arka kamera adeta sizi fotoğraf çekmekten soğutuyor. Biliyorsunuz olay sadece Mp değil, fakat telefonun diyafram açığı kaç bilmiyorum. Diyafram kelimesi kameranın yanında biraz lüks bile kalıyor. Gece foto çekilmeye kalkıştım diyelim? Yahut az ışıkta? Görünen tek şey güçlü bir ışık varsa o ancak. Ön kamera ne işe yarıyor onu bilmiyorum mesela. Bu telefona neden koyuşlar bilmiyorum çünkü ön kamerayı açıp kendime bakınca sadece ekranda bir insan olduğu belli oluyor :) Belki biraz acımasızca yorum yaptım ama bu performans her şeyi hak ediyor bence.

Aklıma gelen sorunlar bunlar şuan, siz ne düşünüyorsunuz? Ve siz buna benzer durumlarla karşılaştınız mı?