Gigayte h55m-s2 anakart

Bu konuyu okuyanlar

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Uyumludur kardeşim, bu ram i bende kullanıyorum memnun kalacaksın doğru tercih :)

berkay1075

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hocam ramlari aldım fakat pc y e takınca windows baslatılıyorda kalıyor

basbeLası

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
bios güncellemyi ayrıntı anlatan bi konu varmı acaba

- - - Mesaj Güncellendi - - -

bios güncellemyi ayrıntı anlatan bi konu varmı acaba

Bios güncellemesi çok basit bir işlemdir ancak yanlış yaparsanız bilgisayarınız bir daha açılmaz.

Tecrübesiz kullanıcıların yanlış yaptıklarında bile onarma işlemi ile bios güncellemesini kaldıkları yerden devam etmeleri için en güvenli yöntem flash bellek ile güncelleme yöntemidir.

Herhangi bir USB belleği biçimlendirin.

Biosun son sürümünü indirin

ftp://download.gigabyte.ru/bios/mb_bios_ga-h55m-s2_f4.exe

Buradan çıkan h55ms2 adlı dosyayı flash belleğe atın

Flash belleği bilgisayarınıza takıp biosa girin, detele tuşu ile girebilirsiniz, orada çıkan seçeneklerden Q Flash seçin, bu menüye F8 tuşu ile direkt geçiş yapabilirsiniz.

Karşınıza çıkacak seçeneklerden update bios from drive seçin, Flash belleğinizi seçip, h55ms2 dosyayı bulup enter tuşuna basın. Dosya kontrolunden sonra tekrar enter tuşuna basın.

Update işlemi bittikten sonra ESC yazılan yerin hemen yanında exit var ona gelerek restart deyin. Güncelleme işlemi tamamlanmış olur.

berkay1075

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
herhangi bi sorun yaşarsam nasıl düzeltebilirim peki yedek almam gereklimi :D

basbeLası

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
herhangi bi sorun yaşarsam nasıl düzeltebilirim peki yedek almam gereklimi :D

:) Bahsettiğim şekil de yaparsanız herhangi bir sorunla karşılaşmazsınız. Herhangi bir sorun olsa bile, Bios işleminin yarıda kesilmesi gibi, Tekrar devam ettirebilirsiniz. Yukarıda da bunla ilgili açıklama yaptım, Yedekleme de gerekmiyor. Daha önce forumdan bir çok kişiye bios güncelleme konusunda yardımcı olduk henüz sorun yaşayan olmadı.

berkay1075

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
:) Bahsettiğim şekil de yaparsanız herhangi bir sorunla karşılaşmazsınız. Herhangi bir sorun olsa bile, Bios işleminin yarıda kesilmesi gibi, Tekrar devam ettirebilirsiniz. Yukarıda da bunla ilgili açıklama yaptım, Yedekleme de gerekmiyor. Daha önce forumdan bir çok kişiye bios güncelleme konusunda yardımcı olduk henüz sorun yaşayan olmadı.

Eyv. Baslicam birazdan bakayim gw2 indiriyorum % 98 de suan :p

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Guncelledim ramlari taktim fakat windows baslatiliyor da kaldi hocam yine

berkay1075

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tek tek deniyorum simdi de bu sefer ilk ekranda kaliyor 10 snye bekleyip reset atiyor bu sefer

basbeLası

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
Tek tek deniyorum simdi de bu sefer ilk ekranda kaliyor 10 snye bekleyip reset atiyor bu sefer

Anakartınızın o ramleri çalıştırması hiç bir engel yok. Anakartınızla uyumlu. Bios güncellemesinden sonra çalışması gerekiyordu. Ramları aldığınız yere iade edin. Sorunlu olduğunu söyleyin.

berkay1075

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
peki hocam işletim sistemi ile igli olabilirmi peki

berkay1075

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tama hocam anakart ile ilgili bi problem yoktur inş.

berkay1075

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İnşallah. Daha önce ki ramınız elinizdeyse ve bozuk değilse onları da deneyin. Ramları almadan önce anakartınız zarar görmediyse sorun ramlardadır.
daha once bu ramları kullanıyordum aslında pc ye bi ara birşey oldu servise gönderdim bida pc ye takmamıstım ramları daha kullanmadıgım için iş yerındekine taktık sorunsuz calıstı kendime aynı modelden bıtane aldım eve geldım calısmıyor :D

Son mesajlar