Gigabyte RX 580 Gaming 8 GB Fan Sesi

Bu konuyu okuyanlar

JeansAdam

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Merhaba Gigabyte RX 580 Gaming 8 GB ekran kartına sahibim. Fortnite oynarken sıcaklık 72-75 derecede geziniyor. Sorun oyunu oynarken örneğin 72 derecede bazen rahatsız etmeyecek kadar ses gelirken bazen yine aynı derecede sanki kasanın içinden uçak kalkıyormuş gibi ses geliyor. Oyunu kapatıp Msi Afterburner dan bakınca fan hızının %80-%85 de dolaştığını görüyorum. Kasam Akasa venom lx. Kasanın içinde arkada sıcak havayı dışarı atan bir fan üstte içeri hava alan bir fan ve önde içeri hava alan bir fan var. Kasa masanın altında ve kasanın arkası duvara 15 cm mesafede acaba sıcak hava kasanın arkasında yeterince boşluk olmadığından kolayca dağılmıyor mu. Ben kasamdaki fanların hızlarıyla biraz oynarak ekran kartını nasıl daha serin tutarım yardımcı olur musunuz?

Mahmutpaşa

Asistan
Reaksiyon puanı
101
Gigabyte rx 550 var bende de.Bazen restart atarken falan maksimum hıza çıkıyor ama oyunda hiç öyle bir şey yaptığını görmedim.Hatta aorus programını fanı calıstırmıyor diye sildim :) sadece amd yazılımı kullanıyorum ayarları kontrol et sende.update yaptıysan game profili falan yüklemiş olabilir.

utkuversus

Hondaşk
Emektar
Reaksiyon puanı
13,180
Güncel sürücüleri kur öyle dene.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,118
serin ekran kartı için fanın sesine takılmıcaksın müzik aç.

JeansAdam

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Fan sesi olduğuna emin misiniz?
Evet işin garip kısmı sıcaklık 74 iken mesela fan fazla gürültülü çalışıyor bir zaman sonra yine aynı sıcaklıkta ses nerdeyse yarı yarıya düşüyor anlamadım gitti valla.

utkuversus

Hondaşk
Emektar
Reaksiyon puanı
13,180
Evet işin garip kısmı sıcaklık 74 iken mesela fan fazla gürültülü çalışıyor bir zaman sonra yine aynı sıcaklıkta ses nerdeyse yarı yarıya düşüyor anlamadım gitti valla.
Ekran kartı BIOS'u hatalı olabilir.

JeansAdam

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Ekran kartı BIOS'u hatalı olabilir.
Ekran kartı sürücüsünü güncellerken oda güncellenmezmi. Bende dün farkettim ekran kartının sitesinde bios kısmı var ekran kartı için güncel bioslar mevcut fakat ekran kartı biosunu güncellerken bir sorun çıkarsa garanti dışı kalabilirmiş doğrumudur?

utkuversus

Hondaşk
Emektar
Reaksiyon puanı
13,180
Ekran kartı sürücüsünü güncellerken oda güncellenmezmi. Bende dün farkettim ekran kartının sitesinde bios kısmı var ekran kartı için güncel bioslar mevcut fakat ekran kartı biosunu güncellerken bir sorun çıkarsa garanti dışı kalabilirmiş doğrumudur?
Doğrudur. Servise gönderin.

JeansAdam

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Doğrudur. Servise gönderin.
Birşey soracağım benim bir ara anakartımda bios güncellemesi sonucu sorun oluştu. Servise gönderdim ve servise göndermeden önce müşteri temsilcisinede dedimki ben tamir oluyorsa tamir olmuyorsa ürünün sıfırıyla değişimini istiyorum dedim. Bunu dememin sebebi anakartı zamanında 390 TL ye almam ancak servise göndereceğim sırada bu fiyatın 510 TL olması yani bana para iadesi yapsalar ben aynı anakartı 120 TL fark ödeyerek alacaktım. Ayrıca anakartı gönderirken kutusunun içinede hem sorunu anlatan kağıdı yazdım hemde tamir oluyorsa tamir olmuyorsa değişim istiyorum dedim. Servis süreci 30-35 günü buldu ve ürünümün durumunu sormak için tekrar aradığımda iade kararı çıktı para hesabınıza yatırıldı dendi ben dedim ben iade istemedim göndermeden önce özellikle müşteri temsilcisine söyledim hatta anakartın kutusunada bu isteğimi belirten kağıt yazdım dedim yapacak bişey yok dedi telefonda kavga ettim dedim ben zamanında anakartı 390 TL ye aldım cebimden şimdi aynı anakart için 120 TL fazla çıkacak siz nasıl iş yapıyorsunuz felan adamda robot gibi sürekli yapacak bişey yok dedi bende ısrarla bağırıp çağırdım benim hesabıma o fark olan 120 TL yi hediye çeki olarak vericeksiniz dedim adam zor bela ikna oldu. Benim tüketici olarak tamir değişim veya iade olarak seçim yapma hakkım varmı yine aynı olayı yaşamak istemiyorum Gigabyte RX 580 Gaming 8GB ekran kartını ben zamanında 1100 TL ye aldım şimdi iade kararı felan çıkarırlar aynı paraya zar zor 1050 Ti alabilirim biliyorsunuz piyasanın durumunu. Yardımcı olur musunuz?

utkuversus

Hondaşk
Emektar
Reaksiyon puanı
13,180
Birşey soracağım benim bir ara anakartımda bios güncellemesi sonucu sorun oluştu. Servise gönderdim ve servise göndermeden önce müşteri temsilcisinede dedimki ben tamir oluyorsa tamir olmuyorsa ürünün sıfırıyla değişimini istiyorum dedim. Bunu dememin sebebi anakartı zamanında 390 TL ye almam ancak servise göndereceğim sırada bu fiyatın 510 TL olması yani bana para iadesi yapsalar ben aynı anakartı 120 TL fark ödeyerek alacaktım. Ayrıca anakartı gönderirken kutusunun içinede hem sorunu anlatan kağıdı yazdım hemde tamir oluyorsa tamir olmuyorsa değişim istiyorum dedim. Servis süreci 30-35 günü buldu ve ürünümün durumunu sormak için tekrar aradığımda iade kararı çıktı para hesabınıza yatırıldı dendi ben dedim ben iade istemedim göndermeden önce özellikle müşteri temsilcisine söyledim hatta anakartın kutusunada bu isteğimi belirten kağıt yazdım dedim yapacak bişey yok dedi telefonda kavga ettim dedim ben zamanında anakartı 390 TL ye aldım cebimden şimdi aynı anakart için 120 TL fazla çıkacak siz nasıl iş yapıyorsunuz felan adamda robot gibi sürekli yapacak bişey yok dedi bende ısrarla bağırıp çağırdım benim hesabıma o fark olan 120 TL yi hediye çeki olarak vericeksiniz dedim adam zor bela ikna oldu. Benim tüketici olarak tamir değişim veya iade olarak seçim yapma hakkım varmı yine aynı olayı yaşamak istemiyorum Gigabyte RX 580 Gaming 8GB ekran kartını ben zamanında 1100 TL ye aldım şimdi iade kararı felan çıkarırlar aynı paraya zar zor 1050 Ti alabilirim biliyorsunuz piyasanın durumunu. Yardımcı olur musunuz?
İade yapamazlar artık ona. İade istemediğinizi basa basa belirtin.

JeansAdam

Asistan
Reaksiyon puanı
3
İade yapamazlar artık ona. İade istemediğinizi basa basa belirtin.
Sistemimde şuan cold boot sorunu var sanırım. Yani sistemi hergün ilk açarken uzun sürede ve kendini resetleyerek açıyor ama biraz kullanayım daha sonra sistemi kapatayım ve kısa sürede tekrar açarsam gayet hızlı normal açılıyor. Bu cold boot olayını başka forumdaki bir abi söyledim bende biraz araştırdım genelde gigabyte anakartlarda oluyormuş ve sistem uzun süre elektriksiz kalınca uzun sürede ve resetleyerek açılırmış benim sorunuma uyuyor bu tanım ilk önce anakartımı servise gönderip bu anakarttan kurtulucam zira aynı anakartı ikinci alışım ve her seferinde bir sorun oldu. Anakartı başka bir marka anakartla değiştireceğim. Daha sonra ise ekran kartı sorunumu halledeceğim. Ekran kartında ayrıca şu sorun var silent moduna aldığımda sıcaklık fortnite da 85 leri buluyor bıraksam oyun oynamaya devam etsem 90 ıda bulabilir belki. Buda cold boot sorunuma ait konum https://forum.shiftdelete.net/threads/gigabyte-rx-580-gaming-8gb-acilis-sorunu.539283/#post-4459969