General Mobile Şebeke Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

kenan_386

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Vodafone hat ile 3 Aydır sorunsuz kullanmakta olduğum telefonum birden bire şebeke sinyalini çekmemeye başladı.6 saat sinyal hiç gelmedi.6 saat sonunda 2-3 dk geldi geri gitti.Hatta bir problem olacağını düşünerek Türkcelll hat ile denedim yine aynı sorun.Avea hattını hattını takınca sadece avea 2g'yi çekiyor.O'da konuşma yaparken yine kesiliyor.
Telefonu 18.12.2013 tarihinde Telpa'ya gönderdim.28.12.2013 tarihinde telpa telefonumu gönderildi.Teknik servis raporunda anten bölgesi değiştirildi ve software yüklendi test edildi yazmaktadır.
Telefonu alır almaz hemen hattımı taktım ama hüsran çekim sinyali yok. 2 saat sonra sinyal geldi,5 dakika sonra geri gitti.Telefonun çektiği anda Ayarlar seçeneğinden Mobil ağları Manuel olarak seç dediğimde Avea2g-Avea3g-Türkcell2g-Türkcell3g-Vodafone 2g-Vodafone3g Şeklinde Buluyor.Ama çekim gittiğinde sadece avea2g'yi buluyor.

Telpa teknik servisi aradım 30 dk müşteri temsilcileri dolu.Sonunda Bağlandım sorunmunu anlatırken telefon kapandı.2. kez aradığımda telefonunuzun onarımı yapıldı dedi,tam sorunu anlatırken telefon yine kapandı.Sinir Küpü Bir halde Sorunumu Dosya halinde yazıp telefonu paketleyip tekrar'dan bugün telpa'ya kargoladım.İnşallah sorun çözülür. :(

clients

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
telefonda 2 adet sim yuvası var diğerini denedinizmi

emre2535

Asistan
Reaksiyon puanı
4
sim kart 2 türlüde yuvaya oturuyo ters takmadığına dikkat et...

kenan_386

Asistan
Reaksiyon puanı
1
3 Aydır sıkıntısız kullanırken birden bire sıkıntı verdi.2 sim yuvası'da denendi.Türkcell ve Vodafone hiç çekmiyor Avea'nın sadece 2g sini çekmekte oda konuşma sırasında kopmalar oluşmakta.Bulunduğum bölge merkezde çekim problemi yok. :(

G0LGE

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Discoverydeki şebeke sorunları çok yaygın. Sorun tamamen telefondan..

İşin tuhafı Discoverydeki bu sorunları okuya okuya Discovery Channel'dan soğudum :D

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
Discovery Channel açıklama yaptı:
Discovery modeli gm marka telle yakından uzaktan alakamız yoktur personelimizde ve kendimizde gm ürünü tel yoktur bizde sadece iphone4s,5 ve 5s var iphone kullanmayanları işten çıkartıyoruz bknz. occ tayfası motorala diye tutturdular şimdi yoklar...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benimde aynı sorun oluştu birden bire çekmemeye başladı birisi aradığı zaman hatta kesilmeler oldu bende 1 kaç kere fabrika ayarlarına ama gine aynı yardımcı olursanız çok sevinirim.

42patriot42

Asistan
Reaksiyon puanı
30
morallerinizi bozmak gibi olmasın ama o sorun hiç düzelmiyor.Telefonumu çekim sıkıntısı yüzünden gönderdim geldi 1 ay çok iyi çekti sonra çekmedi yine gönderdim yine geldi 1 ay çekti sonra yine başladı çekmemeye.Sonra aradım konuştuk bu sıkıntı tamamiyle düzelmiyor hangi marka olursa olsun yapılamıyor dendi telefon sony ydi.

atakankk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Acil yardim !!! Telefonu usb yle bağliyom bilgisayara usb bağlandi diye ama sürüceye disk yerleştirin dio oyun atcam nasil atcam acil yardim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
gm dıscovery bır haftalık telde acayıp derecede ebeke cekım sorunu var mıkro kart kullanıorm cekmıo sım2 yı takıorm algılanamadı dıo sıfır bı telın bole basıt bı arıza cıkartması acıksası soguttu benı telden garantıye verıp bır ay beklemekte ıstemıorm napabılırım yardımcı olun lutfen

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar bende konuyu açan arkadaşla kesinlikle aynı kaderi paylaşmış bulunmaktayım. General mobilden uzak durun özellikle discovery'den...

Sucrofe

Müdavim
Reaksiyon puanı
677
Moralini bozmak gibi olmasın ama bence umut az. :( General Mobile'den uzak durmalıyız bence. General Mobile ne kadar özellikli telefon çıkarırsa çıkarsın, o telefon bozulacaksa ne işe yarar?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
GM satın almak riskleride satın almaktır. Yok S3 ten iyimiş, S4 ten iyimiş. Ya bu millet gerçekten bu teknolojiden anlamıyor. Yok siz markaya para veriyorsunuzmuş. Kardeşim görünen köy kılavuz istemez. GM nin kalitesi ortada. Gionee den al GM bastır gel burda sat Türk Malı diye bizimkilerde saldırsın. Ucuz etin yahnisi. Sizce bu telefon akıllı telefonu olmayan kalmasın biz müşterilerimizi düşünüyoruz diye mi ucuz. GM sivil toplum kuruluşu mu? Kar amacı yok mu? GM neden ucuz çünkü maliyeti ucuz. Maliyeti neden ucuz çünkü üretim girdileri kalitesiz. Siz devam edin satın almaya. Şebeke sorunu, şarj giriş sorunu, ölü piksel sorunu, yazılım sorunları. Başka bir markada bu akdar kronik sorun görülmüş müdür ya? İnsaf edin!!!

vasooo

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Konu başlığı bence general mobile discovery sorunlarınız olarak değiştirilmeli :D ucuz telefondan ne bekliyosunuz anlamıyorum.

DarKeN

Müdavim
Reaksiyon puanı
88
Konu başlığı bence general mobile discovery sorunlarınız olarak değiştirilmeli :D ucuz telefondan ne bekliyosunuz anlamıyorum.

Şimdi bunun telefonun ucuz olmasıyla alakası nedir söyler misin? Iphone'a dünyanın parasını verip alıyorsun ama binbir türlü sorunu var bu her marka ve model için geçerli. Hemen yargısız infaz yapmayın General Mobile Türkiye'de ve dünyada çok iyi bir satış potansiyeli yakaladı Türkiye için çok iyi bir haber Türk firması sonuçta. Ben kullanıyorum bu telefondan ve şu ana kadar hiçbir sorun yaşamadım performansı gayet iyi fiyatı hesaplı sık sık güncelleme geliyor ilgileniliyor yani telefonla bence ön yargılı davranmayın

Sucrofe

Müdavim
Reaksiyon puanı
677
GM satın almak riskleride satın almaktır. Yok S3 ten iyimiş, S4 ten iyimiş. Ya bu millet gerçekten bu teknolojiden anlamıyor. Yok siz markaya para veriyorsunuzmuş. Kardeşim görünen köy kılavuz istemez. GM nin kalitesi ortada. Gionee den al GM bastır gel burda sat Türk Malı diye bizimkilerde saldırsın. Ucuz etin yahnisi. Sizce bu telefon akıllı telefonu olmayan kalmasın biz müşterilerimizi düşünüyoruz diye mi ucuz. GM sivil toplum kuruluşu mu? Kar amacı yok mu? GM neden ucuz çünkü maliyeti ucuz. Maliyeti neden ucuz çünkü üretim girdileri kalitesiz. Siz devam edin satın almaya. Şebeke sorunu, şarj giriş sorunu, ölü piksel sorunu, yazılım sorunları. Başka bir markada bu akdar kronik sorun görülmüş müdür ya? İnsaf edin!!!

Helal kardeşim, çok güzel yazmışsın. Ben de Samsung alın daha iyi diyorum, fanboy diyorlar. Bizim millet kazık yemeye alışmış. Tamam, özellik olarak süper telefon. Ama bozulacaksa niye alalım, değil mi? Ben de General Mobile Discovery Elite almayı düşünüyordum ama vazgeçtim. Özellik var ama bozulmayacağı ne malum... General Mobile sonuçta.

krkmzmrt

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Kardeşim Discovery kullanıyor.

Ne ölü piksel ne Bozuk Şarj soketi nede tel çekmeme hicbir sorun yasamadim 600 liraya tel aliyorsan sonucuna katlanacaksin

vasooo

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Şimdi bunun telefonun ucuz olmasıyla alakası nedir söyler misin? Iphone'a dünyanın parasını verip alıyorsun ama binbir türlü sorunu var bu her marka ve model için geçerli. Hemen yargısız infaz yapmayın General Mobile Türkiye'de ve dünyada çok iyi bir satış potansiyeli yakaladı Türkiye için çok iyi bir haber Türk firması sonuçta. Ben kullanıyorum bu telefondan ve şu ana kadar hiçbir sorun yaşamadım performansı gayet iyi fiyatı hesaplı sık sık güncelleme geliyor ilgileniliyor yani telefonla bence ön yargılı davranmayın

Çok alakası var :) kalitesiz donanımlara sahip ve bu fiyattan satılması da doğal ki bunu gm de biliyo yoksa neden 700 den satışa sunsun ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Adam gitmiş aynı özellikte Samsung'u 2 milyardan fazla paraya almış, 600 TL'lik GM Discovery'e bok atıyor. Ben 1 yılı aşkın zamandır kullanıyorum bir problemle karşılaşmadım. Hadi diyelim problemle karşılaştım,telefonu çöpe atıp yenisini alsam yine senden daha az maliyetle aynı özelliklerde telefon kullanıyorum yahu.

goodtornado

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Çok alakası var :) kalitesiz donanımlara sahip ve bu fiyattan satılması da doğal ki bunu gm de biliyo yoksa neden 700 den satışa sunsun ?
Discovery kalitesiz bir telefon degil. Ulkesinin telefon piyasasinda kendini kanitlamis gionee adli cinli bir firma tarafindan uretiliyor. Kaldi ki kalitesiz olsaydi discovery , uretildigi cinde, guney abd'de ve ülkemizde popüler olmazdı. Abd 'de blue life play adiyla, ulkemizde ise gm discovery adiyla satiliyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
amannn uzak durun 1 aydır telefonsuz kaldım şebeke sorunu çözülemiyor , sakın almayınn sakınn bin pişman olursunuz.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben bu telefonu cıkardanın varya
hepsı uc kagıtcı goruntulu konusma yok var yazıyo ozellıklerde

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bir ay önce General Mobile Discovery Elite marka telefon aldım. O günden bu yana gün içerisinde defalarca "mobil ağlara erişilemiyor" yazısı çıkıyor. Telefonu parçalamamak için kendimi zor tutuyorum. Hiç bir şekilde sorun giderilemiyor. Bu telefonu Türkiye'ye sokanlara yazıklar olsun. Nefret ettim. Başka hiçbir şey söyleyemiyorum. Yazık yazık yazık.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
lanet telefon çekmiyoo böyle bi sorn olduğunu bilseydm hiç almazdm verilen para ya yazık ya :(

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben sorunu çözmenizde yardımcı olayım ayarlar+mobil ağlar 3g hangi hattı kullanıyorsanız onu seçin teli kapatıp açın düzelecektir aslında kapamanız daha mantıklı internet kullananlar açık kullanmayanlar kapalı dersek daha doğru olur

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bir sene önce GM Discovery aldım hala kullanıyorum sorunum yok cokta memnunum ama bu sayfada tamamen "ürün karalama kampanyası" var yorumlara dikkat ederseniz sorunlarına çözüm aramaktan cook telefonu karalıyor herkes sayfa yönetimi ilgisiz :(

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben de GM ELİTE kullanıyorum...nefret ediyorum asla tavsiye etmem..
şebeke sorunu arama kesilmesi rezil olduk dostlarımıza karşı.
şarzı çabukk bitiyor...ELİTE güya iyidir diye aldık ama en rezili de bu çıktı.
asla almayın siz düşmeyin bunların oyununa.
aylardır millet yazıyor şebeke sorunu var;ama hala bizi takan yok...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bende 1 ay önce discovery aldım. Bir haftadır şebeke sorunu var devamlı gidip geliyor. Almanızı tavsiye etmem. :cursing:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşım şu anda türk malı bir telefon yok bunu kafanıza sokun....nerden duyup inanıyorsunuz bunlara anlamak mumkun değil..