General Mobile Discovery Kutudan Çıkıyor

Bu konuyu okuyanlar

M.Şamil CAN

Müdavim
Reaksiyon puanı
105
semilcancığım benim güzel zeki kardeşim. onlar ölü pixel değil hatta en üstte işaretlediğin yuvarlak şey kamera, diğerleride ne yazıkki general mobile'ın açılış animasyonunun ... amaaan kime anlatıyorum he ölü pixel bende kınıyorum SND yi :D

Öncelikle ismim semilcan değil samilcan bu bir ikinci olarak sazanlık yapıp atlamadan önce bir kinaye sanatını araştır gel abicim.

tolgacem

Profesör
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
46
twitterda konuştuğumda videoları hd çektiklerini sunucunun kaliteyi düşürdüğünü söylemişti tolga, şuan yapacak pek bişi yokmuş yani. Herşey bi kenara cihazda ölü piksel olması cihazın şuan f/p kıralı olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

Bizim player'da dikkat edilen en önemli nokta, video boyutunun az olması. Maalesef kota sorunu yaşayan insanlardan da HD ya da Full HD olduğunda tepki alınabiliyor. Ama ben de sizlerle aynı düşüncedeyim. Video konusunda çalışmalar yapılıyor. Belli bir süreden sonra ya YouTube üzerinden ya da yenilenen bir playerla yüksek çözünürlüklü videoları sizlere sunacağız.

Videolar Full HD çözünürlükte ve çok ciddi kameralarla çekiliyor. Stüdyoda her türlü ışık gibi araç gereçler var. Videolar ama dediğim gibi inanılmaz seviyede düşürülüyor. Sadece 360p değil, videonun kalitesi de düşüyor :) Böylece bir video 9 10 MB yer kaplıyor.

M.Şamil CAN

Müdavim
Reaksiyon puanı
105
Bizim player'da dikkat edilen en önemli nokta, video boyutunun az olması. Maalesef kota sorunu yaşayan insanlardan da HD ya da Full HD olduğunda tepki alınabiliyor. Ama ben de sizlerle aynı düşüncedeyim. Video konusunda çalışmalar yapılıyor. Belli bir süreden sonra ya YouTube üzerinden ya da yenilenen bir playerla yüksek çözünürlüklü videoları sizlere sunacağız.

Videolar Full HD çözünürlükte ve çok ciddi kameralarla çekiliyor. Stüdyoda her türlü ışık gibi araç gereçler var. Videolar ama dediğim gibi inanılmaz seviyede düşürülüyor. Sadece 360p değil, videonun kalitesi de düşüyor :) Böylece bir video 9 10 MB yer kaplıyor.

Saygı değer editörüm sayın yurttaşlar sevgili arkadaşlar bence player sorununa en güzel çözüm youtube channel ı ile olur böylelikle daha geniş kitlelere ulaşabilirsiniz. Biz zaten web sitesini takip ediyoruz buradan videolara ulaşıyoruz youtube dan bir kullanıcı general mobile discovery inceleme yazınca neden shiftdelete in videosu çıkmasın ayrıca kota olayına gelince 144p ye kadar destek veren youtube bence bunada çok güzel bir çözüm.

ck-xe

Müdavim
Reaksiyon puanı
39
Sonuç olarak tavsiye edeniniz var mı? Belki tanıdığım birilerine önerebilirim diye soruyorum. Bu arada Youtube gibi video çözünürlüğünü seçmemizi sağlayacak bir şeyler eklerseniz kota veya hız sorunu olanlar düşük çözünürlüğü seçebilir. Diğerleri de yüksek çözünürlüğü seçer ve mutlu mesut izlemeye devam ederiz.

snipeTR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle ismim semilcan değil samilcan bu bir ikinci olarak sazanlık yapıp atlamadan önce bir kinaye sanatını araştır gel abicim.
bu yanlışlık ve kinayeni anlamadığım için kusura bakma, 12-13 yaşında velet sandım bir an :D

BrknEs

Müdavim
Reaksiyon puanı
166
bende tam bu telefonu inceliyordum foruma bakıp konu falan açmayı planlıyordum kullanan varsa bana biraz deneyimlerinden söz edebilir mi kız arkadaşıma almayı planlıyoruz da hem ucuz hem iş görür diye düşünüyorum [MENTION=218778]tolgacem[/MENTION] özellikle abi senin fikirlerini merak ediyorum

snipeTR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Demek ki neymiş sentez azim dikkat hooop burdayım :D
sanırım yatma vaktim geldi benim her gün 4 saat uykuda bir yere kadarmış,
ben söyleyeceğimi söyledim. güzel telefon ancak dx.com dan bu ve benzer çok daha fazla model bulunabilir. sonuçta aynı üreticilere yaptırılıyor.

tuskilidi

Müdavim
Reaksiyon puanı
17
siyah renkte arka kısım kaygan değilmiş demek ki. beyaz renk olanın arka kısmı sabun gibi geliyor bana.

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Konu ne olmus ya arkadaslar internetten aldiginiz sürece ilk hafta kontrol edin tek bir ölü pixel çıksa dahi paranizi geri alabilirsiniz abim darty zorluk cikarinca 1.5 yil sonra tüketici mahkemesi aracılığı ile tek ölü pixel iade etti ve iade ettiginde artik telefon ise yaramazdi yani iade istegi verdiginiz sürece sorun yok takılıp durmayin su ölü pixele

C.A.

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Arkadaş ölü pixel var diye Twitter ın kaydol butonuna diyor.. Hasta mısın olum sen?. O butonun rengi kendinden beyaz telefonla ne alakası var??..:D:D Komiksin vesselam..:D

komikmiş kardeş ama gülmedim eşşek kadar ölü pikseli görmeyip hala burada konuşuyorsun veya gördün ama görmezden geliyorsun ben sadece durum tespiti yaptım zaten gören görüyor herşeyi: bütün forumlarda ölü piksel sorunundan herkes şikayetçi ancak sdn bunu söylemiyor veya söyleyemiyor. O zaman buradaki incelemenin güvenilirliği kalır mı? Benim siyahta gördüğüm buydu bnelki elimize alsak farklı renklerde daha fazlası vardır istisna olarak 1-2 telefonda çıksa eyvallah tamam ama herkes ölü pikselden şikayetçi istediğin foruma gir oku hangi birini değiştirecekler birde olaya öyle bakmak lazım geçen yine shiftdelete forumunda okuyorum önce 1-2 tane başlamış sonra 4 tane olmuş sürekli artıyor ölü piksel sorunu diyen vardı yalan mı yazıyor o adam. Burada değil heryerde yazıyoruz tamamen çöp model. 600tl veren 900tlde verir git kampnaydan nexus 4 al aga F/P telefonu nexus 4 gerisi hikaye. 3.dünya ülkelerinin telefonlarını almayın kullanmayın

DCAUHwZ.png

Ɲevermore

Müdavim
Reaksiyon puanı
249
Hadi 4.2.2 anlarım da 4.2.1 ne oluyor :D Dünyada 4.2.1 kullanan tek cihaz bu herhalde

C.A.

Asistan
Reaksiyon puanı
3
0 açılan kutudan çıkan telefonda evet en az 2 tane ölü pixel var telefonda

05:17 sağ orta kısımda beyaz ekranda çıkan:

EGrRl5g.jpg

birde 04:46da siyah ekranda sol alt tarafta çıkan
zaten o noktaya odaklanıp izlerseniz videoyu menü geçişlerinde de bariz gözüküyor:

DCAUHwZ.png

hamza5806

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
[MENTION=218778]tolgacem[/MENTION] abi bu telefonu incelerken casper via cihazlarlada karşılştırır mısınız?

/xo/

Müdavim
Reaksiyon puanı
226
abi sende bu cep vardı ondan soruyorum ölü piksel olayı var mı abi her cihazda bizim bi kardeşimiz alcakta?

Bende ve [MENTION=16260]__kadıköyRAP__[/MENTION] te çıkmadı. Telefonu bu kadar kötülememek lazım.

hasanistan44

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
İşlemcinin omap olması çok iyi, galaxy nexus da kullanılan da omap dı;
Quallcom da yapamadığınız Overclock' u Omap da çok rahat yaparsınız arkadaşlar.

celalim93

Doçent
Reaksiyon puanı
2
[MENTION=218778]tolgacem[/MENTION] sdn ofisinde sonunda maket bıçağı görüldü :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bizim millet alışmış zaten gösterişe uf bak ben galaxsi s 4 aldım diğeri derki ben not 3 aldım kimi derki iphone 5 aldım eeee ne kadara aldın 1000 2000 günahtır ya yok değil zenginsen al kardeşim general mobil onların gördüğü işi görmüyormu yani yok pixel hatası yok şu yok bu sizde bu fiyata nerde bu özellikli telefon gösterinde onu alalım bari ben general mobil almadım fakat inceledim harika bir telefon kim ne derse desin paran çok marka alırsın aklın varsada çalışan alırsın sende yap bu fiyata telefon sat piyasada ben şahsen bu güne kadar gördüğüm 650 tl gibi bir telefon görmedim piyasada üretici firmayı tebrik eder başarılarını dilerim..........