General Mobile Discovery Android 4.4.2

Bu konuyu okuyanlar

drjacob

Müdavim
Reaksiyon puanı
677
Arkadaşlar ucuz bir android cihaz alacaktım General Mobil aldım şimdi 2 sorum olacak
1. bunun orjinal romunu nasıl yedeklerim (ileride sıkıntı çıkarsa yüklemek için)
2. buna en son sürüm olan 4.4.2 sürümünün romunu nereden bulup yüklerim ?

WienWarrior

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Kardeş 1. soruyu bilmiyoru ama 2. soruyu sanırım yapamazsın çünkü 4.4.2 yeni çıktığı için o kadar çabuk int. düşmez.Biraz beklersen kendin yükleyebilirsin ama daha sonra GM Discovery ye güncelleme gelirse yapabilirsin

drjacob

Müdavim
Reaksiyon puanı
677
Kardeş 1. soruyu bilmiyoru ama 2. soruyu sanırım yapamazsın çünkü 4.4.2 yeni çıktığı için o kadar çabuk int. düşmez.Biraz beklersen kendin yükleyebilirsin ama daha sonra GM Discovery ye güncelleme gelirse yapabilirsin

Peki general mobil 4.4.2 için güncelleme verecek mi?

WienWarrior

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Peki general mobil 4.4.2 için güncelleme verecek mi?
Onu sanırım kimse bilemez.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Biraz beklemen gerekiyor.Ve haberleri filan takip et forumumuzda filan GM Discovery için konular var oralara bak.

drjacob

Müdavim
Reaksiyon puanı
677
Shiftdelete.net facebook sayfasında yeni bir güncelleme alacak yazmış ama bakalım 4.4.2 mi

Buğra Y.

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
1-GMD'ye uygun Clockworkmod Recovery ile yedeklemeyi alabilirsiniz. Ya da orjinal recovery var ise ondan da alabilirsin yedeklemeyi.
2-KitKat çıkması için MediaTek'in kaynak kodlarını çıkarması lazım. Çalışmaları var diye biliyorum ama ne zaman çıkar bilemem.

drjacob

Müdavim
Reaksiyon puanı
677
Bu ay içinde gelecek güncelleme detayı

wj66AD.png

drjacob

Müdavim
Reaksiyon puanı
677
General Mobil Yöneticisi Muzaffer bey açıkladı Android 4.4.2 Mart sonu nisan başı gibi gelecekmiş.

İSS-1

Doçent
Reaksiyon puanı
6
Daha yeni Elite ve Lite sürümleri 4.2.2 ile geliyor, o cihazlara 4.4 KİTKAT gelmeden bu cihaza Kitkat vermezler. 1-2 ay daha sarkıtırlar güncelleme olayını...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Nisan ayının sonuna geldik hala güncelleme yok bence gecikir bu güncelleme

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Mediatek işlemci kullanan hiç bir cihaz android 4.4 KİTKAT alamaz su aşamada. bu bağlamda GM ciler beklemesin. Mart sonu nisan başı diyolardı mayıs geldi hala bir fısıltı bile yok. android 4.4 kitkatı GM vermiyor sonuçta mediatek gerekli adımı atar discovery nin orjinaline gelir (gionee yani) ondan sonra sizlere gelir. biraz da zor gelir....

drjacob

Müdavim
Reaksiyon puanı
677
Mediatek işlemci kullanan hiç bir cihaz android 4.4 KİTKAT alamaz su aşamada. bu bağlamda GM ciler beklemesin. Mart sonu nisan başı diyolardı mayıs geldi hala bir fısıltı bile yok. android 4.4 kitkatı GM vermiyor sonuçta mediatek gerekli adımı atar discovery nin orjinaline gelir (gionee yani) ondan sonra sizlere gelir. biraz da zor gelir....
Muzaffer bey gelecek dedi ama dediğinizde mantıklı geliyor bana

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
Muzaffer bey cok şey söylüyordu da.. Gerçi adam gelmeyecek demez tabi gelecek diyecek ona sorsan 5 bile gelecek der.
Önce elite gibi bir telefona 4.4 vermeyi becersinler bence

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23

arkadaşın dediği mantıklı önce mediatek vermesi lazım....

krkmzmrt

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Güncelleme gelecek sunucular kapali muzaffer bey twitter hesabindan güncelleme fotosunu paylasti hala testler sürüyor gonlunuzu ferah tutun verilmez huvardalarina kulak asmayin.

drjacob

Müdavim
Reaksiyon puanı
677
BmjBNwvIgAEeuVf.jpg

Muzaffer bey bu foto'yu paylaştı 4.4.2 yüklü discovery

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
Bakalım ne yenilikler olacak.

aidata_06

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Performansi olumsuz etkilemesi yeter. Tabi birkacda yenilik. Fazla birsey beklememek gerek arkadaslar.

drjacob

Müdavim
Reaksiyon puanı
677
Performansi olumsuz etkilemesi yeter. Tabi birkacda yenilik. Fazla birsey beklememek gerek arkadaslar.
Zaten performans için bekliyorum ben çünkü 4.4.2 512 mb ramlı cihazlarda bile rahat çalışıyor general mobil ekstre bir anti performans eklemezse çok iyi olacak

Bakalım ne yenilikler olacak.
yeni bir kaç tema gelecek ve ekstre bug lar çözülecek pek bir şey yok muş

aidata_06

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Zaten performans için bekliyorum ben çünkü 4.4.2 512 mb ramlı cihazlarda bile rahat çalışıyor general mobil ekstre bir anti performans eklemezse çok iyi olacak

yeni bir kaç tema gelecek ve ekstre bug lar çözülecek pek bir şey yok muş

Evet 512 mb ramli cihazlardada calisabilecek kadar optimize edilmis bir sistem ama S3 alamiyor nedense :)