General Mobile 5 Plus Kullanıcıları Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

chemistanbul

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Android 8 Güncellemesi ne zaman gelecek acaba :D Bu arada telefondan memnun olmayanlar custom kursun akıyor.
kardeşim hangi custom rom u kurdun. ben bir defa aicp kurdum ama çok bug vardı zor geri döndüm. hangi custom rom kullanıyorsun ve kaynağın nedir. tavsiye edermisin.?

Selçuk ALTUN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Valla bendede ekranda sararma var, servise götürdüm ancak pazartesi alırsın dediler, pazar günleri tamir yapmıyorlarmış yuh dedim ya o kadarda yol gittim ya.

Ben bu kafayı anlamıyorum karşımızdakilerin de insan olduğunu unutmamalıyız onlarda hata yapabilir onlarında sinirlene bilirve dinlenmeye ihtiyaçları var . adamların pazar günü çalışmaması en doğal hakkı biraz empati yapın

OsmanAyd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
çok acaip bişey oldu. telefon normal olduğu yerde dururken tam elime alıcaktım ki bildiğimiz mavi ekran verdi ve kapandı. telefon açılmıyor, şarja taktığımda da yine bir etkileşim yok. bunun nedeni ne olabilir ki????

Yok sayılanlar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Arkadaşlar merhaba. Telefonda kulaklık ile müzik dinledikten sonra müziği durdurup kulaklığı çıkartıyorum ama müzik hoparlörden çalmaya devam ediyor. Bunu nasıl düzeltirim?

bluedreamms

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
General Mobile tarafından verilen sözler tutulmamış olup, tüketici ve teknoloji platformları aldatılmıştır. Bu gün itibariyle müşteri hizmetleri oreo güncellemesini tarih belli değildir mesajı atmıştır. Yerli üretimi desteklemek için aldığım GM5 Plus telefonu tüm buglarına rağmen sabırla kullandım. Kız kardeşime de aldırdım. Bundan sonra yerli alırsam Reeder ı düşüneceğim.... Ya da yerli malından vazgeçeceğim. Tüketici ve takipçilerini kandıran ve tüketici yı önem vermeyen yerli basın ve üreticilere de selam olsun.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20180226-145320.png
    Screenshot_20180226-145320.png
    279.8 KB · Görüntüleme: 700

Mr.Pala

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kulaklık takılı iken kablo oynayınca filan Google sesli arama açılıyor (ok google) orjinal kulaklık var. Nerdeyse 1 sene boyunca hergün yaklaşık 3-4 saat kullanıyorum bu yüzden olma ihtimali varmı. Yoksa neden oluyor. Kapama var mı?

rahmetli05

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
selam;

sim kartı card 1 slotuna taktığımda çağrı yaptığımda yada aldığımda çağrı 0-3dk arasında kendiğilinden sonlanıyor.
card 2 yuvasında sorun yok saatlerce çağrı yapılabiliyor.

problem;

gsm sinyalnin iyi olmadığı yerlerde VOLTE kullanmak istiyorum. GM5 plus dual simi destekleyen operatore de geçiş yaptım ama VOLTE de sadece simcard 1 yuvasında çalışıyor çağrılar kafasına göre sonlanıyor. sorunu yaşayan çözen yada bilgisi olan var mıdır?

Fargo85

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Sallamıyorum çok sorunlu cihaz tavsiye etmiyorum kimse düşmesin

Cvdr16

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bu cihaz kablosuz şarj destekler mı? Şarj soketim bozuldu da alternatif çözüm yolu arıyorum, başka bir fikriniz varsa belirtin lütfen

88my

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar, ürünü yaklaşık 4 yıldır 2016 Temmuz da almıştım kullanıyorum.
İlk yılında şarj soketi bozuldu garanti kapsamında ücretsiz değişti, sonradan düşürdüğüm için ekran kırıldı, kendim internetten alarak değiştirdim, halen de kullanıyorum. Kesinlikle oyun oynamıyorum, zaten telefonda oyuna karşıyım, sadece basit zaman geçirmelik oyunlar var kelime oyunları vs. gibi. 4 yılına rağmen çok çok iyi bir performans aldım, bundan önce de general mobile E3 (ilk çıkanı) vardı geçen seneye kadar onu da kullanıyordum (2013 ten 2019 a kadar sadece bir defa ekranı değiştirdim kırdığım için) fakat artık birçok uygulama android 4.4 ü desteklemediği için mecburen emekli ettim. Fiyat performans açısından çok şükür büyük bir kronik sorunla karşılaşmadığım için gayet iyi oldu. 900 TL ye almıştım, 4. sene doldu muhtemelen çok büyük bir aksilik olmaz ise 2 yıl daha kullanırım ve artık emekli ederim.
Dezavantajları; parmak izi yok, kamera daha iyi olabilir di ya da en azından OIS desteği iyi olurdu, android 9 güncellemesi gelebilirdi, radyo, nfc, kızılötesi, kablosuz şarj olsa tadından yenmezdi, ama çokta önemli değil.
Aslında telefonu sadece bankacılık, internet ve alo demek için kullanan biriyseniz zamanına göre çok iyi fiyatlı bir üründü.
Yukarıda bir arkadaş kablosuz şarjı sormuş, eğer soketin bozuk olmasaydı kablosuz şarj özelliği kazandıran aparatlar var ondan alıp kullabilirdin ama soketin bozuk ise yapacak birşey yok, soketi kendinde değiştirebilirsin.