General Mobile 5 Kullananlar Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

By (D)

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Ya bu telefonu hiç sevmedim şarja takıyorum %100 oluyor.Çıkarıyorum şarjdan 1 veya 2 dk sonra 96 oluyor.Garantiye gönderdim yazılım yükleyip gönderiyorlar ama bir işe yaramıyor.

pisiko_212

Asistan
Reaksiyon puanı
62
Daha dün bende bir gm 5 kullanıcısı oldum. Hayırlı olsun :)

By (D)

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bakalım senin telefonda sorun olabilecekmi bakalım.

emuh

Asistan
Reaksiyon puanı
18
Ya bu telefonu hiç sevmedim şarja takıyorum %100 oluyor.Çıkarıyorum şarjdan 1 veya 2 dk sonra 96 oluyor.Garantiye gönderdim yazılım yükleyip gönderiyorlar ama bir işe yaramıyor.
Kardeş o bir problem değil aynısı bende de oluyor. %95'ten sonra çok yavaş bir şekilde iniyor. Bence gayet başarılı şarjı.
--- Gönderi Güncellendi ---
Daha dün bende bir gm 5 kullanıcısı oldum. Hayırlı olsun :)
Hayırlı olsun kardeşim hoşgeldin aramıza. :)

By (D)

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Benimki hızlı bitiyor.Benimki bir sorun kardeşim.

Hayırlı Olsun.

pisiko_212

Asistan
Reaksiyon puanı
62
Telefonumu güncellemedim.Şarj konusunda hiç bir sıkıntım yok.Sabah yüzde 64 de aldım akşam saat 9 a da yüzde 15 şarj kaldı.Hücresel veri sürekli açıktı.Bayağı gezindim facebook ta.Radyo da dinledim.Tabi bunda oyun oynamıyor oluşumun payı büyük.Iphone dan sonra pek aradığım bir şey yok.Keşke malzeme kalitesi biraz daha iyi olabilseymiş fena olmazmış.Canımı sıkan olay ise telefon hızlı şarj olmuyor.Bir yerden mi aktif etmemiz gerekiyor yoksa batarya yeni diye mi böyle ?

emuh

Asistan
Reaksiyon puanı
18
Telefonumu güncellemedim.Şarj konusunda hiç bir sıkıntım yok.Sabah yüzde 64 de aldım akşam saat 9 a da yüzde 15 şarj kaldı.Hücresel veri sürekli açıktı.Bayağı gezindim facebook ta.Radyo da dinledim.Tabi bunda oyun oynamıyor oluşumun payı büyük.Iphone dan sonra pek aradığım bir şey yok.Keşke malzeme kalitesi biraz daha iyi olabilseymiş fena olmazmış.Canımı sıkan olay ise telefon hızlı şarj olmuyor.Bir yerden mi aktif etmemiz gerekiyor yoksa batarya yeni diye mi böyle ?
Dostum telefonu ilk aldığımda hızlı şarj olmama konusunu bende soruşturmuştum. Yanlış hatırlamıyorsam adaptörünün gücü düşük. Ama ben bir müddet sonra hızına alıştım. Sende alışacaksındır. :)

pisiko_212

Asistan
Reaksiyon puanı
62
Anladım.Bir sıkıntı çıkmazsa 3-4 sene gider bu telefon bana diye düşünüyorum.Telefon daha 1 gb ram kullanımını görmedi :D

emuh

Asistan
Reaksiyon puanı
18
Anladım.Bir sıkıntı çıkmazsa 3-4 sene gider bu telefon bana diye düşünüyorum.Telefon daha 1 gb ram kullanımını görmedi :D
Valla dostum ben bundan önce hep amiral gemisi telefonları aldım ve hep 1 yıla yakın süre geçmeden sıkıntılar çıkarmaya başlamıştı. Bende fiyatı uygun fiyat/performans telefonu niyeti ile aldım ve dediğin gibi gayet memnunum.

pisiko_212

Asistan
Reaksiyon puanı
62
Aslında mi6 almak niyetim vardı.Özelliklerine bakınca fiyatı gayet makul.Ancak düşündüm ki bu telefon benim gibi birisi için çok fazla.Kamera desen işim için kullanıyorum onunla da arızalı konteynerlerin vagon numaralarının fotoğrafını çekiyorum sadece.Ki bazen onu bile çekmiyorum.Oyun zaten oynamıyorum.Benim olayım whatsapp ve facebook.Benim gibi birisine aslında 800 liralık bu telefon bile fazla :)

emuh

Asistan
Reaksiyon puanı
18
Estağfurullah kardeşim çok para verdik mi başımız kesin ağrıyor. O yüzden iyi yaptık gibime geliyor. Mi6 da güzel telefon Xiaomi'yi severim ama garanti konusu beni hep düşündürdü.

By (D)

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Xiaomi TÜRKİYE garantisi olsa süper telefon.Ben GM5'i 1-2 yıl kullanır,LENOVO alırım onları daha çok seviyorum.

pisiko_212

Asistan
Reaksiyon puanı
62
Arkadaşlar telefonla konuşurken bazı programların kapanmasını ve bildirim göndermesini engellemek istiyorum.Nasıl yapabilirim?

By (D)

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bildirim ayarlarına baksanız veya başka programlarda kullanabilirsiniz.

GM5 kendi web sitesinde metale benziyor ve renk farklı sizlerde fark ettinizmi.

pisiko_212

Asistan
Reaksiyon puanı
62
Bildirim göndersin ama telefonla konuşurken göndermesin istemiştim.Telefonla konuşuyorum başlıyor messenger üzerinden bildirim gelmeye.Bu gıcık bir durum.Gerçi sanırım engellediğim izinlerden kaynaklı,artık uygulamalara telefon erişimine müsade ettim.

Metale benzeme durumu için şimdi baktım bir fark göremedim.Beyaz ve siyah var.Resim atın isterseniz.

By (D)

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
IMG-20170526-WA0000.jpg
IMG_20170526_171150.jpg

--- Gönderi Güncellendi ---
Bak websitesindeki GM5 ve benimki yan tarafları.

Selinti Gazer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Artı yönleri:
Hızlı
Malzeme kalitesi( hissiyat + 2 defa sert yere düştü göğüs hizasından çizik bile yok )
Ucuz ( bu özelliklere sahip telefonlarla arasında dağlar kadar fark var)
Android son güncellemeleri ilk olarak alıyor.
Kullanımı eğlenceli ve sadece arayüz

Eksi Yönleri:
Şarj ömrü çok kısa
Şarj soketi 2 ayda bozuldu garanti ücretsiz yeniledi
Su geçirmez yapabilirlerdi :p

Wazzie

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Arkadaşlar bende general mobile 5 kullanmıştım. Loş ışıkta fotoğraf çekince ışık kırılması olup bi mavilik oluyordu fotoğraflarda. Hâlâ bu sorun var mı? Var ise donanımsal birşey mi yoksa güncelleme ile geçebilecek birşey mi?

emuh

Asistan
Reaksiyon puanı
18
Dostlar telefonun güç tuşunda problem yaşayanlar var mı?

emuh

Asistan
Reaksiyon puanı
18
Nasıl bir sorun usta
Hassaslaşmıştı hocam tek seferde almıyor bazen ve bu yüzden 2 defa servise girdi. Büyük ihtimal yine bozulacak. Ayrıca dokunmatik sorunuda yaşamaya başladım. Şebeke sorunuda başladı. Anlamadım ben bu işi daha alalı 5 ay oldu

By (D)

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bende o sorunlar yok ama kamera fazla ısınıyor 5 dk uğraş yanıyor resmen telefon bende de çekme sorunu var ama türk telekomda oluyor turkcell çekiyor sorunsuz.

Kerem Timurlenk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Gm 5 plus telefonum çok ısınıyor. 30 dakika oyun oynamam da veya 1 saat kapalı halde bile sarjdayken elle tutulamayacağını kadar çok ısınıyor. Buna karşı bir önerisi olan var mı?

pisiko_212

Asistan
Reaksiyon puanı
62
Bende şu anlık bir sorun yok ama telefon açılıp kapanınca sd kart bozuk sıkıntısı yaşıyorum.Sd karta format atmak zorunda kalıyorum.Aynı hatayı alan var mı ?

pisiko_212

Asistan
Reaksiyon puanı
62
8 ayı bitirdi hala sağlam çalışıyor ama iş kazası yüzünden camını çatlattım öyle idare ediyorum.Çatlak sensörün ve kameranın üstünde olduğu için ara sıra sıkıntı yapıyor :D

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
gm 5 için android 8 oreo güncellemesi gelsin istiyorsanız imza kampanyamıza katılın.
Kampanyayı İmzala
İstediğiniz kadar kampanya başlatabilirsiniz, GM bu kafa ile giderse hiç bir şey yapamaz. Kullanıcılar defaten uyarmasına rağmen hala aynı tas aynı hamam düşünüyorlar. Onun içindir ki elimizden gelen tüm desteği yapsak bile GM 5 için Oreo bence gelmeyecek.