General Mobile 5 Hafıza Kartı sorunu

Bu konuyu okuyanlar

pisiko_212

Asistan
Reaksiyon puanı
62
Merhaba arkadaşlar.
General Mobile 5 telefonumda telefonumu kapatıp açtığımda hafıza kartına bozuk diyor.Her açılışta format atıyorum ama kapatıp açınca yine sd kart bozuk diyor. Bunun yüzünden hafıza kartına bir şey yükleyemiyorum.Aynı hafıza kartını en dandik telefonlar bile çalıştırdı hiç bir sorun çıkarmadılar ama nedense bu modelde böyle bir sıkıntı gördüm.Bunu nasıl düzeltebiliriz.

Sx105rRomules

Profesör
Reaksiyon puanı
177
tek hafıza sorunu olsa bari bir te k sorun sende bu mu

pisiko_212

Asistan
Reaksiyon puanı
62
tek hafıza sorunu olsa bari bir te k sorun sende bu mu
-Ara sıra resetleme sorunu var.Neyseki çok yapmıyor.
-Çok kullanırsam ısınıyor.
-Çağrı geldiği zaman telefon cebimde ise fazlasıyla can sıkıcı oluyor.
-Ekranda sabit bir görüntü kalır ise bazen iz kalabiliyor, bu da kısa bir zaman sonra yine geçiyor.

Sx105rRomules

Profesör
Reaksiyon puanı
177
1- ekranı durup dururken çatladı
2- usb socketi bozuldu ( %90 herkste) oluyor
3- aşırı ısınıyor
4- telefon ilk aldığım hızda değil
5- kenarlarında soyulmalar oluyor
6-geç açılıyor
7- batarya çok hızlı bıtıyor
8- batarya hızlı şarj oluyor gibi görünsede aslında olmuyor

daha bir sürü problem var benımkınde değiştircem 1*2 ay sonra

v30 - xz1 - note 8 bunlardan bakacam artık

pisiko_212

Asistan
Reaksiyon puanı
62
Geç açılması ve yavaş şarj olması(2 saat falan) dışında maşallah diyeyim bende hiç birisi olmadı daha.Gerçi daha telefon 5 aylık.Ama bende acaba bir yılı bari çıkarabilir miyim diye düşünmüyor değilim.Sanki yakında sıkıntıları başlayacakmış gibi bir his veriyor bu telefon nedense bana.Büyük konuşmayayım ama bir daha bulaşmam gm ye.

Reaksiyon puanı
16,118
Merhaba arkadaşlar.
General Mobile 5 telefonumda telefonumu kapatıp açtığımda hafıza kartına bozuk diyor.Her açılışta format atıyorum ama kapatıp açınca yine sd kart bozuk diyor. Bunun yüzünden hafıza kartına bir şey yükleyemiyorum.Aynı hafıza kartını en dandik telefonlar bile çalıştırdı hiç bir sorun çıkarmadılar ama nedense bu modelde böyle bir sıkıntı gördüm.Bunu nasıl düzeltebiliriz.
kart bozuk ondan yapıyor kartın bir ayağı toprakta gm'nin önerdiği kart dışında koyma çinliler iyice suyunu çıkarttı sd kartların sandisk dışında alma büyük satıcılardan al Teknosa gibi.

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,369
Telefonun dandikliği büyük ihtimal SD kart yuvası bozulmuştur sd kartı başka telefonda denediniz mi
--- Gönderi Güncellendi ---
1- ekranı durup dururken çatladı
2- usb socketi bozuldu ( %90 herkste) oluyor
3- aşırı ısınıyor
4- telefon ilk aldığım hızda değil
5- kenarlarında soyulmalar oluyor
6-geç açılıyor
7- batarya çok hızlı bıtıyor
8- batarya hızlı şarj oluyor gibi görünsede aslında olmuyor

daha bir sürü problem var benımkınde değiştircem 1*2 ay sonra

v30 - xz1 - note 8 bunlardan bakacam artık

Note 8 i tavsiye ederim çok iyi bir seçim olur sizin için

Reaksiyon puanı
16,118
gm5 ile note 8 arasında uçurum var aradaki parasal fark ile iphone5s alırsın gm5p almaman hata çünkü gm5p de o micro usb yok usb type-c var kart sorunu yok .

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,369
gm5 ile note 8 arasında uçurum var aradaki parasal fark ile iphone5s alırsın gm5p almaman hata çünkü gm5p de o micro usb yok usb type-c var kart sorunu yok .

:D dleğldwğşswğşw hızlı şarj yok 2k ekran yok pil kapasitesi minimum ram ve depolama yetersiz soba gibi ısınıyor yoğun kullanımda kamerası rezalet orjinal şarj aleti 100-200 tl :)

pisiko_212

Asistan
Reaksiyon puanı
62
kart bozuk ondan yapıyor kartın bir ayağı toprakta gm'nin önerdiği kart dışında koyma çinliler iyice suyunu çıkarttı sd kartların sandisk dışında alma büyük satıcılardan al Teknosa gibi.
Ama kullandığım hafıza kartı sandisk.Zamanında bimeks ten almıştım :)
Telefonun dandikliği büyük ihtimal SD kart yuvası bozulmuştur sd kartı başka telefonda denediniz mi
Evet denedim.Eskiden galaxy S2 telefonum vardı onda bunu yapmadı kaç sene önceki telefon.100 liraya vodafone smart mini kullandım onda da yapmadı bunu.Tabi bu söylediklerim bir kaç ay önce oldu o zamandan bu zamana hafıza kartına bir şey oldu mu bilmiyorum.Hafıza kartı yuvası sorunlu olsa sanırım hiç açmazdı ama açıyor.Kapatıp açınca bozuk diyor.Yazılımsal olacağını düşünüyorum ama benden başka bu sorunu yaşayan yok sanırım.

Reaksiyon puanı
16,118
ver servise değişim olur büyük olasılıkla.
--- Gönderi Güncellendi ---
:D dleğldwğşswğşw hızlı şarj yok 2k ekran yok pil kapasitesi minimum ram ve depolama yetersiz soba gibi ısınıyor yoğun kullanımda kamerası rezalet orjinal şarj aleti 100-200 tl :)
bizde kullanan iki kişi var şikayetleri yok servise ver baksınlar çok sayıda üretilince hepsi kalite kontrolden geçemiyor...