GeForce 8 Sahipleri Yaşadı

Bu konuyu okuyanlar

Alengirli

Dekan
Reaksiyon puanı
23
Nvidia'nın Ageia'yı almasının ardından, planlarda PhysX motorunu CUDA'ya uyarlamak var. Peki bunun ekran kartı sahiplerine yararı ne olacak? Yazımızı okuyun.

Nvidia'nın dördüncü çeyrek mali sonuçlarını bildirdiği konferansta konuşan Nvidia CEO'su Jen-Hsun Huang, mevcut ekran kartı sahiplerine de müjdeyi verdi: PhysX motoru, Nvidia'nın C benzeri program arayüzü olan CUDA (Compute Unified Device Architecture) için uyarlanacak.

Bunun anlamı da tüm GeForce 8 grafik işlemcili ekran kartları yazılım güncellemesiyle Ageia PhysX teknolojisine sahip olacak. Ageia ve Nvidia mühendislerinin sıkı çalışmasıyla hızlı şekilde tamamlanmaya çalışılan bu adım, Huang'a göre kullanıcıları daha da iyi ekran kartları almak için teşvik edecek.

Öyle ya da böyle, Ageia PhysX teknolojisine sahip ekran kartlarının, Nvidia'ya rakipleri (veya rakibi diyelim) karşısında çok büyük avantaj sağlayacağı bir gerçek.

Yazan: Erhan Kahraman
Bilgi İçin: Nvidia
SDN - http://shiftdelete.net

keyloger

Rektör
Reaksiyon puanı
235
:S bence birbirlerine karşı ezici güçleri olmasın piyasa tekele dönüşmesin bakalım ati nasıl bir cevap verecek :)

m1903

Profesör
Reaksiyon puanı
8
keyloger dedi ki:
:S bence birbirlerine karşı ezici güçleri olmasın piyasa tekele dönüşmesin bakalım ati nasıl bir cevap verecek :)
Ati biraz zor cevap verir.Hatta veremez bence.

titanyum

Profesör
Reaksiyon puanı
7
ati bunu yanına bırakmaz gibi atinin de bir espirisi vardır heralde

ikxan

Doçent
Reaksiyon puanı
1
ATI' de bir yolunu bulur karşılık verir :)

Ben hala Geforce4 kullanıyom ;D . Taş devrinde yaşamak bu olsa gerek :D

yuureii

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Bende 8600GT var ama bu yöntemin işe yarayacağını sanmıyorum. Sadece küçük yenilikler gösterip "bakın daha iyi ekran kartı alırsanız çok daha iyisini göreceksiniz" diyecekler. Bir nevi demo yani.

ATI'ye gelince umarım bundan çok daha iyisini yapar ve rekabet daha fazla kızışır. Nedenini bilmiyorum ama ATI'yi daha çok seviyorum.

hellmarch

Profesör
Reaksiyon puanı
20
Yazılımla tam anlamıyla destek verilemez bence. Bu şuan bios güncellemesiyle phenom destekleyen anakartlar gibi tam performans vermez.

BoSS

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bencede yazılım ile olacak iş değil büyük bir ihtimalle çok az destek gibi birşey olur. Daha sonra 9xxx serisinde tam destek verir gibi geliyor