Gear S3 Tizen 3.0 Pil Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

JustALLGreen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Dün Gear S3 aldım. Açar açmaz 3.0.0.1 güncellemesi geldi ve kurdum. Ama pil ömrü çok kötü şu an. Pille ilgili küçük bi güncelleme gelmişti sonradan ama sürüm testi yaptığımda o pil güncellemesi gelmiyor. Güncellemenin Türkiyeye geldiğini okudum ama bende yok şu an. Telefonlarda olduğu gibi sırayla mı geliyo bu güncellemeler yoksa onu yüklemeyi tetiklemek için herhangi bir şey yapılabilir mi?
Şimdiden teşekkürler.

KaanArli

Asistan
Reaksiyon puanı
144
Merhaba, dün aldığın saatin pilinin kötü gittiğini nasıl anladın onu açıklayabilir misin?

Güncelleme Türkiye'ye geldi ben kurdum ve pil performansı düzeldi.

Saatin ayarlar kısmından yazılım sürümünü kontrol et

R760XXU2CQL1

Olması gerekiyor

JustALLGreen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Aldıktan sonra güncellemeleri yapıp uygulamaları yükleyince %35 gibi bi pil seviyesi kalmıştı. Wifi kapalı, konum servisleri kapalı olarak, müzik dinlemeden ya da uygulamaları karıştırmadan serbest bıraktım saati. Ekran sürekli açık özelliği de kapalıydı. Aralarda şarjı kontrol ettim sadece. Herhangi bir kullanım olmadığı halde 2-3 dakikada bir %1 şarj eksilmeye başladı. Pil bittikten sonra tam şarj olması için bıraktım. Saat 2 civarı çıkardım şarjdan. Sabah 9 da uyandığımda %95lere düşmüştü pil. Saat 10 itibariyle de %86
Tizen 3.0.0.1 gözüküyo şu an. Son güncellemeyle beraber sürüm kodunun ne olması lazım

R760XXU2CQL1 olarak verdiğiniz kod eşleşiyo benimkiyle

KaanArli

Asistan
Reaksiyon puanı
144
hiç bir kullanım yok burada yanlış ifade. Cihaz bluetooth'tan bağlı ise sürekli haberleşmeye devam eder. Sürekli takip etmene gerek yok. Gear uygulaması üzerinden pil bitmeden önce ne kadar süre açık kaldığını kaydet mutlaka

JustALLGreen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
En az 2buçuk 3 gün bataryanın dayandığını söylemiştiniz de, ben o yüzden bu hızlı tüketimde telaş yaptım biraz. Sizin kullanımınızda da bluetooth sürekli açık diye tahmin ediyorum.
Haklısınız ben biraz daha takip edeyim toplamda kaç saat gittiğini, hemen heyecan yapmıyım.
Bikaç şarj daha test edeyim ben, sorun olursa tekrar yardımınıza başvururum. Teşekkür ederim Kaan Bey.

HakanOzi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
@KaanArli Merhaba, Benim sahip olduğum Samsung un ilk saat modeli olan Gear Galaxy nin mevcutta android olan versiyonunu tizen e upgrade etmek istiyorum. Bunu yapan olduğunu okudum buradaki bazı yazılardan. Sizin de bilginiz dahilinde ise bu upgrade sonrası cihazımı Apple 6S Plus ile eşleştirmem mümkün müdür? Çok teşekkürler şimdiden.

fragger

Exemplary Сasual Dating Genuine Females
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,060
@KaanArli Merhaba, Benim sahip olduğum Samsung un ilk saat modeli olan Gear Galaxy nin mevcutta android olan versiyonunu tizen e upgrade etmek istiyorum. Bunu yapan olduğunu okudum buradaki bazı yazılardan. Sizin de bilginiz dahilinde ise bu upgrade sonrası cihazımı Apple 6S Plus ile eşleştirmem mümkün müdür? Çok teşekkürler şimdiden.

Selam,

Aşağıdaki haberimizi inceleyebilirsiniz, yararı olabilir.

Samsung Gear S serisine iOS desteği geldi! - Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net

HakanOzi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
O açıklamayı daha önce de okumuştum, teşekkür ederim @Fragger Fakat orada benim model ile ilgili bir bilgi yoktu :(

fragger

Exemplary Сasual Dating Genuine Females
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,060
O açıklamayı daha önce de okumuştum, teşekkür ederim @Fragger Fakat orada benim model ile ilgili bir bilgi yoktu :(

Haberde aşağıdaki bilgi yer almaktadır. Bu bilgiye göre desteklediği, sorun olmayacağı yer alıyor." Gear serisinde yer alan üç model için iOS desteği resmi olarak duyuruldu, App Store’da yayınlanan Samsung Gear S isimli uygulamayı iPhone veya iPad’inize yükleyerek, Samsung Gear S3 ve Gear S2 akıllı saatlerin yanı sıra firmanın akıllı bilekliği Gear Fit 2’yi sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz. "

HakanOzi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet o modeller için deniliyor fakat benim saatimin modeli bunlardan biri değil :( Galaxy Gear, kameralı çıkan ilk saat Samsung un. Şimdi serviste. Orada olmasını ümit ediyorum. Apple ile eşleşmesi halinde ekstra bir ödeme için apple watch almama gerek kalmaz diye düşünüyorum.

JustALLGreen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
hiç bir kullanım yok burada yanlış ifade. Cihaz bluetooth'tan bağlı ise sürekli haberleşmeye devam eder. Sürekli takip etmene gerek yok. Gear uygulaması üzerinden pil bitmeden önce ne kadar süre açık kaldığını kaydet mutlaka
Kaan bey dediğiniz gibi ben de 3-4 gün kullanım sürelerine ulaştım. İlk gün müzik dinledim konuşma yaptım bütün widgetları kullandım o yüzden tek günde bitti şarj. İkinci gün de çok kullanmamıştım bitmişti ama sonraki günlerde, ortalama kullanımlarla en az 2 günü görmeye başladım. Yardımınız için teşekkür ederim.

HakanOzi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şimdi aldım servisten gear galaxy saatimi ve gördüğüm kadarı ile tizen yüklenmemiş. Ben bunu kendi iphone um üzerinden yapabilir miyim acaba? App store dan samsung gear app indirdim fakat onun üzerinden bağlantı olmuyor. Bluetooth ile bağlantı yaparken bağlanır gibi oluyor fakat devam etmeyip duruyorť. Gear manager ile bağlantı kurun diyor. Bu adda bir app ise store da yok. Daha önce bazılarının saati tizen ile güncellemeyi başardığını okumuştum. Bu konuda yardımcı olabilecek var mı?

JustALLGreen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Şimdi aldım servisten gear galaxy saatimi ve gördüğüm kadarı ile tizen yüklenmemiş. Ben bunu kendi iphone um üzerinden yapabilir miyim acaba? App store dan samsung gear app indirdim fakat onun üzerinden bağlantı olmuyor. Bluetooth ile bağlantı yaparken bağlanır gibi oluyor fakat devam etmeyip duruyorť. Gear manager ile bağlantı kurun diyor. Bu adda bir app ise store da yok. Daha önce bazılarının saati tizen ile güncellemeyi başardığını okumuştum. Bu konuda yardımcı olabilecek var mı?
Saati açmaya çalıştığınızda ne geliyo karşınıza.