Gazi Üniversitesi'nin adı değişiyor

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Reaksiyon puanı
142
Gazi Üniversitesinin ismi degismiş, Hacı Bayram Veli olmuş. Şeyhlerin hocaların değil, Mustafa Kemal'in okulu orası. Bizzat Atatürk'ün emriyle kurulmuş bir üniversite ortadan kaldırılıyor ve kimsenin sesi çıkmıyor, çok yazık çok. Çok kalmaz 2023'den sonra tam anlamıyla İran oluruz. Buradan siyaset yapmıyorum, bir durumu bilgilendirdim.

IMG_20190114_142354.jpg

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Artık bıktım illallah ettim bu insanlardan. Diyecek çok şey var ama artık sadece susmak istiyorsun. Ondan bile anlamazlar ya!
Din kardeşlerim sizden bir ricam var gerisini siz zaten hallediyorsunuz.
Türkiye Cumhuriyetinin kurucusuna Mustafa Kemal ATATÜRK demeyin, başka biri 2023'de kurdu deyin ders kitaplarında öyle öğretin. Diyecek bir şeyim yok. Gazi girmiş.

Reaksiyon puanı
142
Üniversite ismi değiştirmek nedir? Tarihe adını kazımış, tarihi olan bir üniversite ismi değiştirmek terbiyesizlikten başka bir şey değildir.

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Neden yalan söylüyorsun?

Neden provokasyon yapıyorsun?

Ben söyleyeyim. Yalanın sorgulamadan alıcısı çok...

Milleti SALAK yerine koyma!

Gazi Üniversitesi bu sene diğer bir çok üniversiteyle birlikte bölündü.

Bölünen üniversitelerden yeni üniversiteler kuruldu.

Gazi üniversitesi ismiyle birlikte yaşıyor!

Eskiden Gazi üniversitesine bağlı bazı fakülte ve yüksek okullar yeni kurulan Hacı Bayram Veli üniversitesine bağlanıyor.

Elbette yeni kurulan üniversiteye geçen fakültelerden Gazi İsmi silinecek.

Burada bile bile YALAN haber paylaşan ve provokasyon yapan bu arkadaşa umarım moderatörler gerekli uygulamayı yapar.

Reaksiyon puanı
142
Sen olayı anlamamışsın, anlatsam da anlamak istemezsin. Edebinle konuş, üslubuna dikkat et, terbiyesizlik yapma. Tamam işte, Gazi Üniversitesini parçalayıp adını değiştirmişler. Umarım sonrasını beynin bastığın güçte anlarsın. Tartışma çıkarmanın anlamı yok.

Kör Cerrah'ın dediği gibi : Söyle Rahatla

Emir Timur

Doçent
Reaksiyon puanı
445
Üniversitelerin bölünme gerekçesi nedir acaba? Daha fazla para yedirilebilecek makam elde etmek mi? Eğitime katkısı nedir?
Nasılsa Gazi Üniversitesi küçültülerek yok edilir, çok mu zor?

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,981
Daha geçen "Fetöcülerin hepsi Üniversite mezunu bizim imam hatip okullarımızdan hiç vatan haini çıkıyor mu?" dediler. Sonra da rant için üniversiteleri bölüp her şehre hatta neredeyse ilçelere bile üniversite açıyorlar. Ne diyeyim ki. Eğitim !SİSTEMİ! maalesef çok geride.

Reaksiyon puanı
142
@Emir Timur işte asıl mesele bu. Üniversitelerin böyle ismini değiştiriyorlar. Birisi de gelmiş bunu destekler nitelikte cevap yazıyor. Üniversitelerin bölünmesinin eğitime nasıl bir zararı olduğunu bilmiyorlar; çünkü öğrenmek bile istemiyorlar. 2007'den beri Türkiye'nin orta gelir tuzağına düştüğünü bilmiyorlar. Eğitimi, üretimi daha da batırıp kendileri ne yaparlarsa yapsınlar, ses çıkarmayan bir toplum oluşturmaya çalıştırıldığını anlamıyorlar. Milli Piyango çekilişinde bile full hile oynandı, kim ses çıkardı? Yani üst ne derse odur, altın dediğinin hiçbir önemi yok, normal sıradan bir yaşantım olsun, kimse bana dokunmasın (kim sana neden dokunsun ki zaten), kime ne olursa olsun bana bir şey olmasın mantığını millet benimsemiş gidiyor. Bugün sağlık ocağındayım, elimi cebime attım 50 kuruş düştü yanlışlıkla. Parayı yerden alamadım, öylece bıraktım. Polinöropati hastasıyım, el ve ayak parmaklarımda, bileklerde güç kaybı var. Halbuki bunu orada 2-3 kişi gördü, 50-60 yaşlarında kişiler (ikisi kadın biri adam). İnsana kin tutmuş gibi bakıyorlar. Biri "ben alayım sana vereyim" demedi. Sonra içeri girdim çıktım, baktım para yerde yok.

75 yaşındaki Milton evinden çıkmış. 2 kilo metre yürümüş ve köprüye geldiğinde düşünmeden kendisini köprüden atmış. Arkasında bıraktığı notta ise şu yazıyormuş: "Eğer yolda biri bana gülümserse intihar etmeyeceğim."

İlla birilerinin bir şeyleri anlaması için bir şeyler mi yapmak gerek?

grezimonk

Müdavim
Reaksiyon puanı
261
ne idüğü belli olmayan hayali şahısın saçma adını koymalarından belli ne oldukları...

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Sen olayı anlamamışsın, anlatsam da anlamak istemezsin. Edebinle konuş, üslubuna dikkat et, terbiyesizlik yapma. Tamam işte, Gazi Üniversitesini parçalayıp adını değiştirmişler. Umarım sonrasını beynin bastığın güçte anlarsın. Tartışma çıkarmanın anlamı yok.

Kör Cerrah'ın dediği gibi : Söyle Rahatla

Edep öğretecek kişi önce YALAN söylemeyecek!

Yalancıya yalancı diyeceğiz ve yalanını yüzüne çarpacağız ki birazcık belki utanır!

Bak senin cümlen: [BGCOLOR=rgb(254, 254, 254)]Gazi Üniversitesinin ismi degismiş, Hacı Bayram Veli olmuş.[/BGCOLOR]

Mışlı mişli konuşmuşsun!

Kimden duyduysan git ondan doğrusunu öğren!

Gazi üniversitesinin adı değilmiş dersen bunu anlamı Türkçede, Gazi üniversitesinin adı değişmiştir demektir!

Gazi Üniversitesinin adı değişmedi!
Gazi Üniversitesinin adı değişmediği için Gazi ismi de yok olmadı!

Hacı Bayram Veli adında yeni bir üniversite kuruldu. Daha önce Gazi’ye bağlı bazı fakülteler bu yeni üniversiteye bağlandı.

Bu Gazi üniversitesinin adı değişti demek değildir!

Yok Türkiye 2023’te şu olacak bu olacak!

16 yıldır aynı terane... Yok şeriat geliyor, yok İran oluyoruz, yok Malezya oluyoruz, yok hepimizi çarşafa sokacaklar...

Paranoyak olmuşsunuz haberiniz yok!

Bir de not düşmüşsün!
Siyaset yapmıyorum diye...

Burada böyle TARAFLI moderatörler olunca siyasetin alasını yapar altına bu siyaset değil der keyfini sürersiniz...

İşini yapmayan moderatörler sizlere de yazıklar olsun!

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
@Emir Timur işte asıl mesele bu. Üniversitelerin böyle ismini değiştiriyorlar. Birisi de gelmiş bunu destekler nitelikte cevap yazıyor. Üniversitelerin bölünmesinin eğitime nasıl bir zararı olduğunu bilmiyorlar; çünkü öğrenmek bile istemiyorlar. 2007'den beri Türkiye'nin orta gelir tuzağına düştüğünü bilmiyorlar. Eğitimi, üretimi daha da batırıp kendileri ne yaparlarsa yapsınlar, ses çıkarmayan bir toplum oluşturmaya çalıştırıldığını anlamıyorlar. Milli Piyango çekilişinde bile full hile oynandı, kim ses çıkardı? Yani üst ne derse odur, altın dediğinin hiçbir önemi yok, normal sıradan bir yaşantım olsun, kimse bana dokunmasın (kim sana neden dokunsun ki zaten), kime ne olursa olsun bana bir şey olmasın mantığını millet benimsemiş gidiyor. Bugün sağlık ocağındayım, elimi cebime attım 50 kuruş düştü yanlışlıkla. Parayı yerden alamadım, öylece bıraktım. Polinöropati hastasıyım, el ve ayak parmaklarımda, bileklerde güç kaybı var. Halbuki bunu orada 2-3 kişi gördü, 50-60 yaşlarında kişiler (ikisi kadın biri adam). İnsana kin tutmuş gibi bakıyorlar. Biri "ben alayım sana vereyim" demedi. Sonra içeri girdim çıktım, baktım para yerde yok.

75 yaşındaki Milton evinden çıkmış. 2 kilo metre yürümüş ve köprüye geldiğinde düşünmeden kendisini köprüden atmış. Arkasında bıraktığı notta ise şu yazıyormuş: "Eğer yolda biri bana gülümserse intihar etmeyeceğim."

İlla birilerinin bir şeyleri anlaması için bir şeyler mi yapmak gerek?

O kişi İdris Naim Şahin gibi bi kafayla düşünürse aynen şöyle yazar : -Hadi bi takla at, oyna da göreyim sevindiğini...
Sanal alemde ne yazılırsa yazılsın inanmak veya inanmamak seçim hakkıdır ama şimdi bu yazdıkların için idris naim şanlı olsa idi acaba ne derdi, ki halkı suçlamadan önce tepedekilere bakmak gerek önce...

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
ne idüğü belli olmayan hayali şahısın saçma adını koymalarından belli ne oldukları...
Bilmiyorsan bile hakaret etme, kültür ve dini yönden halkımızın çok saygın bulduğu bir şahsiyettir.
Ankara - Hacı Bayram Camii

Hacı Bayram Veli
Asıl adı Numan-bin Koyunluca Ahmed olan Hacı Bayram Veli 1352 (753 H.) yılında Ankara'nın Solfasol Köyü'nde doğmuştur.
Bayrami tarikatının kurucusu, mutasavvıf bir şairdi. Ankara ve Bursa'da tahsilini tamamladıktan sonra, Ankara'da Meklike Hatun adlı bir hayırseverin yaptırdığı Karamedrese'de tedrisata başlamıştır.
Büyük tarikat adamlarından Kayserili Şeyh Hamideddin Aksarayi'nin davetine uyarak tarikata girmiştir. Mürşidi ile birlikte Şam ve Hicaz'a giderek üç yıl orada kalmıştır. Ankara'ya döndükten sonra tarikatını kuran Hacı Bayram Veli'nin etrafında binlerce mürid toplanmıştır. Hacı Bayram Veli 1429 (833 H.) tarihinde vefat etmiştir. İki ilahisi ve birkaç gazeli bilinmektedir.

grezimonk

Müdavim
Reaksiyon puanı
261
Bilmiyorsan bile hakaret etme, kültür ve dini yönden halkımızın çok saygın bulduğu bir şahsiyettir.
Ankara - Hacı Bayram Camii

Hacı Bayram Veli
Asıl adı Numan-bin Koyunluca Ahmed olan Hacı Bayram Veli 1352 (753 H.) yılında Ankara'nın Solfasol Köyü'nde doğmuştur.
Bayrami tarikatının kurucusu, mutasavvıf bir şairdi. Ankara ve Bursa'da tahsilini tamamladıktan sonra, Ankara'da Meklike Hatun adlı bir hayırseverin yaptırdığı Karamedrese'de tedrisata başlamıştır.
Büyük tarikat adamlarından Kayserili Şeyh Hamideddin Aksarayi'nin davetine uyarak tarikata girmiştir. Mürşidi ile birlikte Şam ve Hicaz'a giderek üç yıl orada kalmıştır. Ankara'ya döndükten sonra tarikatını kuran Hacı Bayram Veli'nin etrafında binlerce mürid toplanmıştır. Hacı Bayram Veli 1429 (833 H.) tarihinde vefat etmiştir. İki ilahisi ve birkaç gazeli bilinmektedir.
tarikatçının adını Gazinin adını silip koymuşlar demek mi hakaret oluyor...

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
tarikatçının adını Gazinin adını silip koymuşlar demek mi hakaret oluyor...
Anlaşılan siz sadece kendi yazdıklarınıza inanan ve fakat bizim yazdıklarımızı da çarpıtan bi kafayla yazacaksınız. Bizim demediğimiz şeyleri demişiz gibi göstermek zaten başta sakat bi anlayış göstergesi. Selametler diliyorum...

grezimonk

Müdavim
Reaksiyon puanı
261
Anlaşılan siz sadece kendi yazdıklarınıza inanan ve fakat bizim yazdıklarımızı da çarpıtan bi kafayla yazacaksınız. Bizim demediğimiz şeyleri demişiz gibi göstermek zaten başta sakat bi anlayış göstergesi. Selametler diliyorum...
tarikatçı + kimsenin tanımadığı şahısı savunduğuna göre o tarikattansın... o tarikatlar niye kapatıldı hatırlasan...

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
tarikatçı + kimsenin tanımadığı şahısı savunduğuna göre o tarikattansın... o tarikatlar niye kapatıldı hatırlasan...
Mevlânâ Hazretleri buyurur:
“Ten midesi, insanı samanlığa doğru çeker götürür; gönül midesi ise reyhanlığa ulaştırır!”
“Samanla, arpayla beslenen hayvan kurban olur; Hak nûru ile gıdalanan insan da yaşayan bir «Kur’ân» olur!”

HACI BEKTAŞ-I VELİ HAZRETLERİ KİMDİR? | İslam ve İhsan

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
142
Parazit arkadaş, rica ederim konu dışı yazma. Etçil hayvanlarda var. Hacı Bayram Hz. var. Bunların konuyla alakası yok. Konu akıl, düşünce sahibi kişilere hitap ediyor. Uzak dur, adına yakışır davranma tekrar rica ederim.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Rûhun gıdâsı, başta “îman” olmak üzere, mârifetullah, muhabbetullah, ihlâs, takvâ, ilim ve hikmet gibi mânevî lezzetlerdir. Bu gıdâları alan bir gönül, Hakk’ın dergâhına güçlü-kuvvetli ve emin adımlarla yürür. Bunun aksine rûhânî rızkını ihmâl edip sırf midesinin gıdasına ehemmiyet verenler; hantallaşır, ahmaklaşır, gaflete dûçâr olurlar.

Hacı Bektâş-ı Velî anlayışı bu şekilde özetlenebilir bir bakıma... Yazdıklarım tanımadan, bilip bilmeden atıp tutanlara değildi zaten, burası bir forum ve okuyan kardeşlerimiz için kaynak göstermek icap ettiği için yazdım. Okuduğunu anlayanlara saygım var diğerlerinin yazdıkları zaten okunmaya değmez...

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
rahmetli adının böyle anılmasından rahatsız olucak...

---- Mesajlar birleştirildi ----

rahmetli Cumhuriyet'ten 3 asır önce yaşamış ...

Son düzenleme:

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Ayrıca Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e saygısı olan insan hiç olmaz ise Türkçe'yi güzelce öğrenip, usul ve esaslarına göre yazar.

Atatürk’ün Dil ile İlgili Sözleri

ataturkun-ozdeyisleri.jpg
» Türk milletinin dili Türkçedir. Türk Dili dünyada en güzel, en zengin ve kolay olabilecek bir dildir. Onun için her Türk, dilini çok sevip onu yükseltmek için çalışır. Bir de Türk Dili, Türk milleti için kutsal bir hazinedir. Çünkü Türk milleti geçirdiği sonsuz felaketler içinde ahlakını, göreneklerini, anılarını, çıkarlarını kısacası; bugün kendisini millet yapan her niteliğinin, dili sayesinde korunduğunu görüyor. Türk Dili, Türk ulusunun yüreğidir, beynidir.
» Türk demek, dil demektir. Millet olmanın en belirgin niteliklerinden biri dildir. “Türk milletindenim.” diyen kişi, her şeyden önce kesinlikle Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir kişi, Türk kültürüne ve milletine bağlılığını öne sürerse buna inanmak doğru olmaz.
» Türk Dili’nin kendi benliğine, özündeki güzellik ve zenginliğine kavuşması için, bütün devlet kurumlarımızın, dikkatli, ilgili olmasını isteriz.
» Milliyetin çok bariz vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz.
» Türk Dili’nin özleştirilmesi, zenginleştirilmesi ve kamuoyuna bunların benimsetilmesi için bütün yayın araçlarından yararlanmalıyız. Her aydın, hangi konuda olursa olsun, yazarken buna dikkat edebilmeli, konuşma dilimizi ise uyumlu, güzel bir duruma getirmeliyiz.
» Başka dillerdeki her bir sözcüğe karşılık olarak dilimizde en az bir sözcük bulmak ya da türetmek gerekir. Bu sözcükler kamuoyuna sunulmalı, böylece, yaygınlaşıp yerleşmesi sağlanmalıdır.

» Milli his ile dil arasındaki bağ çok kuvvetlidir. Dilin milli ve zengin olması, milli hissin gelişmesinde başlıca etkendir. Türk dili, dillerin en zenginlerindendir. Yeter ki, bu dil şuurla işlensin. Ülkesini, yüksek bağımsızlığını korumasını bilen Türk milleti, dilini de yabancı diller boyunduruğundan kurtarmalıdır.
» Dilin milli ve zengin olması, milli hissin gelişmesinde başlıca etkendir. Ülkesini, yüksek bağımsızlığını korumasını bilen Türk milleti, dilini de yabancı diller boyunduruğundan kurtarmalıdır.
» Ülkesini yüksek istiklalini korumasını bilen Türk milleti dilini de yabancı dillerin boyunduruğundan kurtarmalıdır.
» Kesin olarak bilinmelidir ki, Türk milletinin dili ve milli benliği bütün hayatında hakim ve esas kalacaktır.
» Zengin sözlüğümüzün toplandığı gün, milli varlığımız en kuvvetli bir dal kazanacaktır. Bizim milliyetçiliğimizin esası dil birliğinin korunmasıyla mümkün olacaktır.
» Bizim ahenktar, zengin lisanımız yeni Türk harfleriyle kendini gösterecektir.
» Amacımız, Türk Dili‘nin öz zenginliğini ortaya çıkarmak, onu dünya dilleri arasında, değerine yaraşır yüksekliğe eriştirmektir.
» En güzel ve ileri bir iş olarak türlü bilimlere ilişkin Türkçe terimler türetilmiş ve bu yolla dilimiz yabancı dillerin etkisinden kurtulma yolunda esaslı adımını atmıştır.
» Türk Dili zengin, geniş bir dildir. Bütün kavramları anlatma yeteneği vardır. Yalnız, onun bütün varlıklarını aramak, bulmak, toplamak, onlar üzerinde işlemek gereklidir. Öyle istiyorum ki Türk Dili bilimsel yöntemlerle kurallarını ortaya koysun. Bütün dallarda yazı yazanlar bütün terimleriyle çoğunluğun anlayabileceği, güzel, uyumlu dilimizi kullansınlar.
» Öyle istiyorum ki , Türk dili bilim yöntemleriyle kurallarının ortaya koysun ve her dalda yazı yazanlar bütün terimleriyle çoğunluğun anlayabileceği güzel, ahenkli dilimizi kullansınlar.
» Güzel dilimizi ifade etmek için yeni Türk harflerini kabul ediyoruz. Bizim ahenktar, zengin lisanımız yeni Türk harfleriyle kendini gösterecektir.
» Nitekim biz Türklük dâvasını böyle bir müsbet ölçüde ele almış bulunuyoruz. Büyük Türk tarihine, Türk dilinin kaynaklarına, zengin lehçelerine, eski Türk eserlerine önem veriyoruz. Baykal ötesindeki Yakut Türklerinin dil ve kültürlerini bile ihmal etmiyoruz.
» Gaye, bugünkü ve yarınki Türk’ün medeniyetini kucaklayacak en güzel ve en ahenkli Türkçe’dir.
» Bir ulusun dili, bütün bilim kavramlarını oluşturacak şekilde gelişmemişse, o ulusun bilim ve kültür alanında bir varlık göstermesi beklenemez.

Reaksiyon puanı
142
Parazit, Bir atasözü de var: "Eşek hoş laftan ne anlar?"
Konuyla alakası olmayan yazıları yazıyorsun. Ayıp ya. Senin ve senin gibiler huyunu böyle belli ediyor işte. Anladığın dilden yazıyorum. İktidarın köreltilmiş maymunları. İstenmediği yerde durana yüzsüz derler. Utanman, gururun varsa yazmaya devam et. Sana da yazacak bir sözüm yok artık.

Son düzenleme:

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Mevlana’nın şu sözlerini ifade etmek istiyorum:
“Suskunluğum asaletimdendir.
Her lafa verilecek bir cevabım var.
Lakin bir lafa bakarım laf mı diye.
Bir de söyleyene bakarım adam mı diye?”

Anlayana sivrisinek saz, anlamayana davul zurna az…

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...