Gaming Notebook'um Aşırı Isınıyor

Bu konuyu okuyanlar

hefese

Öğrenci
Reaksiyon puanı
27
Merhaba arkadaşlar,

Geçenlerde Vatan Bilgisayardan oyun bilgisayarı laptop'ı aldım. Marka MSI ve model ise GE63VR 7RF(Raider). Sorun şu ki bu laptop'la oyun oynadığımda GPU ve CPU 80 derecenin yukarılarında oluyor. Aşağı hiçbir şekilde inmiyor. Laptop'ta ekstradan CD sürücü kısmındaki sürücüyü çıkarıp fan koymuşlar ve bu fan elle çalıştırılabiliyor. Fakat onu çalıştırsam bile ısınma 80 derecenin aşağısına inmiyor. MSI Desteğe bu durumu sorduğumda bunun normal olduğunu ve oyun oynarken bir problem teşkil etmeyeceğini söylediler. Fakat ben geçmiş bilgilerimden bildiğim kadarıyla bu derece aşırı ısınma donanıma bir noktadan sonra zarar verecektir. Ömrünü kısaltacaktır ve makinayı perte çıkaracaktır. Sanki makinama overclock yapmış gibiyim ve fan'lar da yetişmiyormuş gibi. Siz ne düşünüyorsunuz? Bu ısınma size sorun mu ?

Not: Oyun oynamadığım zamanlarda GPU 40 derecelerde ve CPU 60 derecelerde seyrediyor.

Notebook Detayları:
  • MSI GE63VR RAIDER PRO
  • CORE i7 7700HQ 2.8GH
  • 16GB RAM
  • 256GB SSD
  • 1TB-15.6''
  • Nvidia GTX1070
  • W10

Smokelanax

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu derecede performanslı bi bilgisayarda ışınması normal gayet. Bende hp pavilion 15-cb008nt var bendede 85-87 dereceye kadar yükseliyor bi soğucutu almayı planlıyorum, sanada tavsiye ederim bi soğutu al. Bu son çıkan bilgisayarda ışınma limiti 100-110 derecedir o yüzen bi sıkıntı yok, ne tür oyunlarda 80 dereceye geliyor?

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
90derece üzeri ısınma oluyor hatta 105 derece yani ısılar normal.