GameGain denen uygulamadan report edildim ve 250.000 dolar tazminat davası ?

Bu konuyu okuyanlar

aslanztr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
GameGain denen davadan ihlal yedim ve 250.000 dolar tazminat açılacağı yazıyor bu olay başına gelen varmı veya bilen biri varsa bana yardım edermi.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Biraz açar mısın olayı? Yani crack filan mı program, galiba oyun oynayanlar için bilgisayar optimizasyon programı imiş...?
Sana yazılan yazının bi fotosunu atabilir misin buraya mesela... Ne kadar ciddi bir yazı olduğuna bakabilelim en azından.

aslanztr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
GameGain bir performans artırma programı ve ücretli bende crak yapıp bir serial key aldım ve etkinleştirmek için girdiğimde beni bir internet sayfasına attı ve sayfada illegal yollardan bir serial key aldığım için GameGain'e report edildiğim ve 250.000 dolar fiyat tazminat davası olduğunu söyledi. Tabii eğer bana dava açarlarsa. İp adresimi ve keyi girdiğim saati ve yeri almışlar ve bu reportu inceleyeceklermiş. Bu konuda bir sayfa daha var forumda fakat onlar çok eski bu iş başına gelmiş olan kişilere mesaj attım fakat geri dönemdiler.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Bazı arkadaşlar bunlar yalan hikaye felan diyolar ama insan genede korkuyor.

Software Piracy and Copyright Infringement Report

Notice of Illegal Software Piracy and Copyright Infringement
Please read important legal information below...

Software Name: GAMEGAIN Date/Time: 2009-02-10 06:46:34 CST (GMT -06:00) IP Address: **** Illegal Serial: ****

* YOU MAY BE REPORTED TO YOUR INTERNET SERVICE PROVIDER AND LAW ENFORCEMENT. THIS ILLEGAL SOFTWARE USAGE WILL ALSO BE INVESTIGATED FOR POTENTIAL COPYRIGHT INFRINGEMENT CHARGES. INTENTIONAL CRIMINAL COPYRIGHT INFRINGEMENT IS A VIOLATION OF INTERNATIONAL LAW AND IS PUNISHABLE WITH A FINE OF UP TO $250,000 USD AND/OR IMPRISONMENT. *

This computer program (GAMEGAIN) is protected by copyright law and international treaties. Unauthorized reproduction or distribution of this program, or any portion of it, may result in severe civil and criminal penalties, and will be prosecuted to the maximum extent possible under the law.

This computer program (GAMEGAIN) which has been installed and used on the computer with the IP address: **** is in violation of the software terms of agreement (sections: 3, 7 and 8) , as well as being in violation of international copyright law. This computer was logged over the internet with this computer program being accessed and used illegally. The information in this notice has been transmitted over the internet to the company PGWARE for immediate investigation into copyright infringement/software piracy claim(s) against you. Information including your IP ADDRESS, ISP INFORMATION and SERIAL NUMBER entered have been obtained for potential charges against you.

An individual with direct access to the computer with the IP address: **** has installed this copyright protected computer program (GAMEGAIN) and has intentionally entered an illegally obtained serial number, and/or has applied a software patch to circumvent the protection mechanism(s) of this computer program to gain unrestricted access to the computer program. The illegal serial number entered and date/time of this incident is noted above.

Copies of this information have been transmitted over the internet to the company PGWARE in regards to this matter; in order to protect our intellectual property rights as well as to open a case to investigate this matter and potentially bring charges against you. Removal of this computer program does not limit our legal rights or claims. All copyright violations are investigated with the data we have obtained

Status: Assigned case number. Internal report filed and investigating case. Potential report to ISP and law enforcement on 2009-02-17.

arrow.jpg
Obtain a Serial Number and Legal License

buda yazan yazı bu benimiçin değil ben bunu başka bir yerden aldım fakat aynı buydu sadece tarihler farklı.

Son düzenleme:

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Gerçekten hikaye bunlar korkma, böyle bi olay hiç başıma gelmedi ama bir keresinde böyle bir konu okumuştum başka bir program ile alakalı ama dava filan açılmamıştı. Dava açmaları öyle kolay değil yani. Rahat ol, ama aynı ürünü bir daha da kullanma, korkutmak için böyle yazıyolar benim bildiğim. :)

-Emirhan Türk-

Müdavim
Reaksiyon puanı
376
GameGain bir performans artırma programı ve ücretli bende crak yapıp bir serial key aldım ve etkinleştirmek için girdiğimde beni bir internet sayfasına attı ve sayfada illegal yollardan bir serial key aldığım için GameGain'e report edildiğim ve 250.000 dolar fiyat tazminat davası olduğunu söyledi. Tabii eğer bana dava açarlarsa. İp adresimi ve keyi girdiğim saati ve yeri almışlar ve bu reportu inceleyeceklermiş. Bu konuda bir sayfa daha var forumda fakat onlar çok eski bu iş başına gelmiş olan kişilere mesaj attım fakat geri dönemdiler.

Bazı arkadaşlar bunlar yalan hikaye felan diyolar ama insan genede korkuyor.

Software Piracy and Copyright Infringement Report

Notice of Illegal Software Piracy and Copyright Infringement
Please read important legal information below...

Software Name: GAMEGAIN Date/Time: 2009-02-10 06:46:34 CST (GMT -06:00) IP Address: **** Illegal Serial: ****

* YOU MAY BE REPORTED TO YOUR INTERNET SERVICE PROVIDER AND LAW ENFORCEMENT. THIS ILLEGAL SOFTWARE USAGE WILL ALSO BE INVESTIGATED FOR POTENTIAL COPYRIGHT INFRINGEMENT CHARGES. INTENTIONAL CRIMINAL COPYRIGHT INFRINGEMENT IS A VIOLATION OF INTERNATIONAL LAW AND IS PUNISHABLE WITH A FINE OF UP TO $250,000 USD AND/OR IMPRISONMENT. *

This computer program (GAMEGAIN) is protected by copyright law and international treaties. Unauthorized reproduction or distribution of this program, or any portion of it, may result in severe civil and criminal penalties, and will be prosecuted to the maximum extent possible under the law.

This computer program (GAMEGAIN) which has been installed and used on the computer with the IP address: **** is in violation of the software terms of agreement (sections: 3, 7 and 8) , as well as being in violation of international copyright law. This computer was logged over the internet with this computer program being accessed and used illegally. The information in this notice has been transmitted over the internet to the company PGWARE for immediate investigation into copyright infringement/software piracy claim(s) against you. Information including your IP ADDRESS, ISP INFORMATION and SERIAL NUMBER entered have been obtained for potential charges against you.

An individual with direct access to the computer with the IP address: **** has installed this copyright protected computer program (GAMEGAIN) and has intentionally entered an illegally obtained serial number, and/or has applied a software patch to circumvent the protection mechanism(s) of this computer program to gain unrestricted access to the computer program. The illegal serial number entered and date/time of this incident is noted above.

Copies of this information have been transmitted over the internet to the company PGWARE in regards to this matter; in order to protect our intellectual property rights as well as to open a case to investigate this matter and potentially bring charges against you. Removal of this computer program does not limit our legal rights or claims. All copyright violations are investigated with the data we have obtained

Status: Assigned case number. Internal report filed and investigating case. Potential report to ISP and law enforcement on 2009-02-17.

arrow.jpg
Obtain a Serial Number and Legal License

buda yazan yazı bu benimiçin değil ben bunu başka bir yerden aldım fakat aynı buydu sadece tarihler farklı.
Sıkıntı olmaz hocam merak etme.

aslanztr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Abicim çok teşekkür ederim. Şu çok ferahladım. Beni büyük rahatlattın.

Bundan sonra isterse oyunlar veya programlar 1000 tl olsun parasını vermesem na-mertim.

Son düzenleme:

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Saçma sapan bir program adamlar dünyaca ünlü oyunları indirip illegal crack yapıp oynuyorlar onlar yakalayamıyorsa bunlar hiç bişey yapamaz 250.000 dolarmış şimdiye kadar o programdan bu kadar kazanmışlarmı internette her oyun programın crack mevcut herkes yapıyor yapımcılar bunun peşine düşşe ihya olurlar ama burda crack kullanan değil yapan kişi suçlu ona önlem alsınlar sana ceza gelmesi gibi bir durum söz konusu değil..

Anill

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
:tearsofjoy: biraz büyüyüp şu günden güne değer kaybedip pula dönen paramızdan kazanmaya başla da o zaman görürüz para veriyor musun vermiyor musun.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Bundan sonra isterse oyunlar veya programlar 1000 tl olsun parasını vermesem na-mertim.
Para vermene gerek yok, yine crack lı kullanabilirsin, kullanan milyonlarca insan var ve şuana kadar birisine bişey olduğunu duymadım :) Hatta bazı devlet dairelerinde bile orjinal kullanılmadığı zamanlar vardı ama şimdi devletimiz kendi yazılımlarını geliştirdi, gerek kalmadı.

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Warez kullanımı azaltmak için yapılan güzel bir plan aslında. Şu konuyu okuyan ve ilgili uygulamayı indirmeyi düşünen bir çok insanı vazgeçirebilir. Sadece kafam rahat olsun diye lisans sattırabilir.
Ama gelelim dava işlerine. Öyle olmaz filan yok. Bu işe ciddi ciddi önem veren firmalar var. Bir arada Microsoft lisans muhabbeti için cadde cadde sokak sokak avukatla polisle bilgisayarcı geziyordu yani ne olacağı belli olmayan işler. Yinede sen içini ferah tut bu firmanın yaptığı tamamen korkutmak amaçlı.

Mortus

Asistan
Reaksiyon puanı
95
Hocam rahat olun. Dünya genelinde korsan yazılım, müzik, film vb şeylerin kullanımı yasa dışı değildir, paylaşımı yasa dışıdır. Sizi korkutmak amacıyla yapılmış işlemlerden birisidir. Korsan program kullanmanın cezası programdan ban yemektir. En fazla bunu yapabilirler. Ben korsan yazılımı içerdiği malware veya "mining" olayından dolayı tavsiye etmiyorum. Fazlasıyla zararlı içerik barındırıyor.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Yasada ticari amaçla değil de kişisel amaçla kullanımı dışında suçtur deniliyor...! Yani bir firmanız var ve ticari bir faaliyet gösteriyorsunuz ve korsan yazılım kullanıyorsanız ceza uygulunabilir ama kişisel kullanımda ceza yok diye anladım ben.

Ayrıca zaten konumuzdaki kardeşimiz daha reşit değil (18 yaşından küçük), yani cezayi işlem uygulanamaz diye biliyorum. Ve yine ayrıca internet ve bilgisayar üzerinden korsan tespiti yapmak da korsanlık olduğundan böyle bir dava açmak yasa dışıdır, diye düşünüyorum.
yasa şu şekilde:

Madde 71 – (Değişik: 23/1/2008-5728/138 md.)
Bu Kanunda koruma altına alınan fikir ve sanat eserleriyle ilgili manevi, mali veya bağlantılı hakları ihlal ederek:
1. Bir eseri, icrayı, fonogramı veya yapımı hak sahibi kişilerin yazılı izni olmaksızın işleyen, temsil eden, çoğaltan, değiştiren, dağıtan, her türlü işaret, ses veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma ileten, yayımlayan ya da hukuka aykırı olarak işlenen veya çoğaltılan eserleri satışa arz eden, satan, kiralamak veya ödünç vermek suretiyle ya da sair şekilde yayan, ticarî amaçla satın alan, ithal veya ihraç eden, kişisel kullanım amacı dışında elinde bulunduran ya da depolayan kişi hakkında bir yıldan beş yıla kadar hapis veya adlî para cezasına hükmolunur.