Galaxy S9 ile telefon fiyatları nereye gidiyor? S9'a alternatif telefon var mı?

Bu konuyu okuyanlar

refuyanx105k

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Eskiden iPhone fiyatlarından dolayı Apple firmasına karşı antipati duyuyordum. Son 3 sene içindeki fiyat artışlarına bakınca gördüm ki Samsung da apple'ın altında kalmıyor. 5000 liraya bir telefon nedir? iphonexe zaten bişey demiyorum. firmanın her zaman yaptığı şey. ama biz samsungu biraz daha orta sınıfa hitap eden bir firma olarak bilirdik. s8 ve ardında s9 fiyatlarını gördükten sonra artık diyecek bir şey bulamıyorum. Orta sınıf telefon ile amiral gemisinin r üretim maaliyetlerinin çok büyük fiyat uçurumlarına sebep olabileceğini sanmıyorum. firma sadece reklam ve kampanya sloganlarıyla bu ürünü pahalıdan satmaya çalışıyor. Şimdi diyeeksiniz ki samsungun orta sınıfa hitab eden telefonları da onlardan al. Ama fiyat performans telefonlarına da pek güvenmiyorum. Özellikle sony'de bunu çok gördüm. Xperia'nın M serisiydi sanırım. çok fazla arızalı ürün şikayeti vardı. bu sebepten sony'den soğumuştum. samsungta da aynı durumu yaşamak istemiyorum .Smsung galaxy s9 peşine almak için çok pahalı. taksitle almak istediğimde de fiyatlar uçuyor. Şurdaki fiyatlar mesela :: Samsung Galaxy S9 ve S9 Plus admlar taksit imkanı sunuyorlar. televizyonda gün boyu reklamları dönüyor. sizce buraya güvenebilir miyim? S9'a alternatif ve sağlam orta sınıf bir telefon önerebilir misiniz?

M

Murat Burç

SDN Okuru
Samsung'un metali mi daha düşük kalite yoksa işlemcisi mi? Ekranı mı daha zayıf kamerası mı( ikisi de çok daha kaliteli) kutu içeriği mi zayıf( çok daha zengin)
Samsungdan Apple'a karşı ucuz fiyat beklemeyin hakkından daha ucuza satıyor Xin 6100 olduğu ortamda en az 7000 olması lazım S9 Plusun

İlla uçuk fiyatlı cihaz almak zorunda değilsiniz ben de S9 Plus bekliyordum fiyatının biraz düşmesini bekleyecektim beklemedim 2640'a OnePlus 5T aldım geçtim.

refuyanx105k

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Şunun kadar güzel değil ama
evkur.com.tr/samsung-galaxy-s9-gri-akilli-telefon-g960

Mtn S

Onursal Üye
Emektar
Reaksiyon puanı
15,352
3-4 ay sonra ithalatçı olarak 4000Tl'ye düşecek.

TeknoBoss32

Müdavim
Reaksiyon puanı
494
Eskiden iPhone fiyatlarından dolayı Apple firmasına karşı antipati duyuyordum. Son 3 sene içindeki fiyat artışlarına bakınca gördüm ki Samsung da apple'ın altında kalmıyor. 5000 liraya bir telefon nedir? iphonexe zaten bişey demiyorum. firmanın her zaman yaptığı şey. ama biz samsungu biraz daha orta sınıfa hitap eden bir firma olarak bilirdik. s8 ve ardında s9 fiyatlarını gördükten sonra artık diyecek bir şey bulamıyorum. Orta sınıf telefon ile amiral gemisinin r üretim maaliyetlerinin çok büyük fiyat uçurumlarına sebep olabileceğini sanmıyorum. firma sadece reklam ve kampanya sloganlarıyla bu ürünü pahalıdan satmaya çalışıyor. Şimdi diyeeksiniz ki samsungun orta sınıfa hitab eden telefonları da onlardan al. Ama fiyat performans telefonlarına da pek güvenmiyorum. Özellikle sony'de bunu çok gördüm. Xperia'nın M serisiydi sanırım. çok fazla arızalı ürün şikayeti vardı. bu sebepten sony'den soğumuştum. samsungta da aynı durumu yaşamak istemiyorum .Smsung galaxy s9 peşine almak için çok pahalı. taksitle almak istediğimde de fiyatlar uçuyor. Şurdaki fiyatlar mesela :: Samsung Galaxy S9 ve S9 Plus admlar taksit imkanı sunuyorlar. televizyonda gün boyu reklamları dönüyor. sizce buraya güvenebilir miyim? S9'a alternatif ve sağlam orta sınıf bir telefon önerebilir misiniz?
bu iki cihazı da avrupada yaşıyor olsaydınız 1 asgari ücret ile alabilirdiniz.s9+ şu an piyasanın net en iyi cihazı.evet fiyatları biraz pahalı bu dünya içinde geçerli 2014 amiral gemisi ve 2018 amiral gemilerinin çıkış fiyatları arasında fark var.Ama 5000 gibi saçma bir rakamın çıkma sebebi vergiler ve Türk Lirası'nın değersiz oluşur.

legolas-23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bence herkes toplanıp ve bir karar alıp 2000tl üstü çıkan hiçbir telefonu almasın...
Gerekirse tüm ülke ile ilgili bir çağrı anket her ne olacaksa yapalım...

FurkanT.

Müdavim
Reaksiyon puanı
340
Bir telefona 2500 üzeri lira vermek çok saçma. Mi6 ve Op5T gibi üst seviye donanımlı cihazlar varken neden verilsin? Ya da daha uygun fiyata orta segment telefon almak varken neden daha fazla para veresin ki? Androidde 1500 lira üstü cihazlarda şunu kaldıramaz , şu işlevi iyi şekilde gerçekleştiremez gibi bir sıkıntı yok artık.
Bir telefona o kadar para verileceğine Bilgisayar almak çok daha mantıklı.

Bunu geçeyim , S9 ve S9 Plus iPhone X'e göre değerlendirilecek olsa iPhone X'ten daha pahalı olması gerekir. Ama daha ucuz. O yüzden Apple zaten pahalı satıyordu , samsung niye böyle yaptı demek yanlış olur. Samsung artık liderliğe oynuyor ve Neredeyse eksiksiz , her alanda en iyi ozelliklere sahip cihaz üretiyor.
Sony Xz1 örneği vereyim S8 ile aynı donanımda ama 2300 lira telefon. Neden ucuz? Eksikleri var da o yüzden. Bazı yönleri s8,den iyi mi evet iyi ama S8 genelde daha iyi.
Bu durumun aynısı iPhone X ile S9Plus arasında. Ama fiyatların durumu tam tersi.

sonmez447

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Mi 6 veya one plus 5 alır birde yanında fixpack paketi alırım çokta iyi olur

Qu4ntum

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
bu iki cihazı da avrupada yaşıyor olsaydınız 1 asgari ücret ile alabilirdiniz.s9+ şu an piyasanın net en iyi cihazı.evet fiyatları biraz pahalı bu dünya içinde geçerli 2014 amiral gemisi ve 2018 amiral gemilerinin çıkış fiyatları arasında fark var.Ama 5000 gibi saçma bir rakamın çıkma sebebi vergiler ve Türk Lirası'nın değersiz oluşur.

Türkiye tüketim çok fazla bu fiyatlarla bile böyle devletimizin malesef terör belası ile yıllardır önü kesilmekte bunu yapanlar belli hala gidip o markaları alıyorlarsa onlara destek veriyoruz ve bu fiyatları hak ediyoruz.

castlerock

Asistan
Reaksiyon puanı
83
Bu cihazın fiyatlarını gördükten sonra 1500TL'lik orta segment bir telefon almaya karar verdim...