Galaxy S6 ve S6 Edge Kullananlar Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

blgkn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben s6 edge i ön sipariş olarak aldım cuma gününden beri kullanıyorum bi sıkıntım yok şimdilik s3 ten geçiş yaptım ve çok mutluyum şu an bi sıkıntısı olan arkadaşlar varsa konuşalım çözüm bulalım benim tek sıkıntım hafıza 32GB lık modelin şu an 22 GB kısmı boş ama sd card olmadığı için bi şeyler yüklemeye korkuyorum hemen biter diye sizce doğru ve en verimli şekilde bu alanı nasıl kullanabilirim ?

blgkn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ekranı S5 veya Note4 deki gibi siyah beyaz yapıp güç tasarrufu sağlamak isteyenler için siyah beyaz ekran bölümü artık güç koruma bölümünde değil erişilebilirlik bölümünde görme sekmesinde Samsung oraya taşımış o ayarı aynı zamanda meraklısı için negatif renk seçeneği de orada

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar merhaba,

S6 Edge cihazımı 10 Nisanda aldım, kasko ve kılıflar dahil 3.400 civarı bir fiyat ile aldım. Telefon süperdi ilk günler, ancak 1 hafta sonra rehbere biraz yavaş girme, uygulamalar arası geçiş yavaşlığı, enteresan bir şekilde bir uygulamadan çıkınca saatin ve uygulama simgelerenini geç gelmesi sorunları yaşıyorum. Bu arada telefonumda fazla ve gereksiz uygulama yok. Bunları yazarkenden kendimi saf gibi hissediyorum !!! Bir önceki telefonum HTC ONE M7 idi ve hiç böyle sorunlar yoktu, inanmayanlara videolu yanıt verebilirim.

blgkn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
geliştirici seçeneklerinde en altta arka plan verilerinin standart sınırda olduğuna ve etkinlikleri sakla kısmının işaretli olmadığına emin ol ve telefonu uzun süre yeniden başlamadıysan bi yeniden başlat aksi taktirde formatlamanı öneririm bende performans üst seviye çünkü

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Dostum ilgin için teşekkürler, seçenekler senin söylediğin gibi. Cihazı şimdi formatladım, şu an normal olarak iyi, ama sanki eskiye dönecek gibi.

Örneğin telefon kapalı iken edge ekranında parmağımızla sağ sol yaptığımızda hava durumu falan çıkıyor ya, bu işlemden sonra ana ekrana geçerken yine simgeler sonradan geliyor, saat sonradan geliyor, bir iphone yada htc değil bence.

aomeroglum

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar gerçekten bence performans sorunu var, rehbere girerken çoğu zaman isimler geç geliyor, uygulamalardan çıkınca simgeler ve saat sonradan geliyor. Ayrıca edge ekranına, ekran kapalı iken parmağımızla sağ - sol yaptığımızda bilgi ekranı geliyor, bu ekrandan çıktığımızda. saat ve uygulama ikonları geç geliyor. Bir sürü para verdik hiç memnun değilim arkadaşlar. Bir çözüm önerisi olan var mı ? Cihaz inanın kesinlikle bir iphone bir htc gibi akıcı değil. Teşekkürler

CorvoAttano

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
Arkadaşlar merhaba,

S6 Edge cihazımı 10 Nisanda aldım, kasko ve kılıflar dahil 3.400 civarı bir fiyat ile aldım. Telefon süperdi ilk günler, ancak 1 hafta sonra rehbere biraz yavaş girme, uygulamalar arası geçiş yavaşlığı, enteresan bir şekilde bir uygulamadan çıkınca saatin ve uygulama simgelerenini geç gelmesi sorunları yaşıyorum. Bu arada telefonumda fazla ve gereksiz uygulama yok. Bunları yazarkenden kendimi saf gibi hissediyorum !!! Bir önceki telefonum HTC ONE M7 idi ve hiç böyle sorunlar yoktu, inanmayanlara videolu yanıt verebilirim.
Demek ki klasik touchwiz halen aynı..

TheFame

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Rehber sorununu yıllardır çözememiş Samsung anlaşılan

aomeroglum

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ayrıca S6 edge, ram kullanımı sürekli %84, temizliyorum %66 oluyor, 5 dk sonra yine aynı !!! Zaten SDN tanıtımında bundan bahsetmiş ve göstermiş. HTC one M7 KULLANIRKEN HİÇBİRŞEY YAPMADAN BELLEĞİ BİLE TEMİZLEMEDEN, RAM'i HEP % 60'larda kullanıyordum... Şu an kendim 7-8 uygulama kurmuşumdur, sorun devam ediyor malesef. Başka böyle sorun yaşayan yok mu arkadaşlar.

blgkn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ekran kilitliyken edge ekranından bildirim kontrolü yaptığımda ardından ekranı açtığımda evet saat widget ı ve simgelerin baştan yüklemesi sorunu bende de var ama oyunlardan sonra böyle bi şey olmuyor

aomeroglum

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yani 8 çekirdek, 3 GB gelişmiş ram, süper işlemci sonuç bumu ? Umarım güncelleme gelir. Oyunları akıcı oynuyorum, oyunlardan çıkınca bende bazen saat geç geliyor. Birde kulaklığa verdiği ses iyi değil.

Kulaklığı geçtim, şu performans sorununu acil çözmeleri gerekiyor !!!1

CorvoAttano

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
Ayrıca S6 edge, ram kullanımı sürekli %84, temizliyorum %66 oluyor, 5 dk sonra yine aynı !!! Zaten SDN tanıtımında bundan bahsetmiş ve göstermiş. HTC one M7 KULLANIRKEN HİÇBİRŞEY YAPMADAN BELLEĞİ BİLE TEMİZLEMEDEN, RAM'i HEP % 60'larda kullanıyordum... Şu an kendim 7-8 uygulama kurmuşumdur, sorun devam ediyor malesef. Başka böyle sorun yaşayan yok mu arkadaşlar.

ekran kilitliyken edge ekranından bildirim kontrolü yaptığımda ardından ekranı açtığımda evet saat widget ı ve simgelerin baştan yüklemesi sorunu bende de var ama oyunlardan sonra böyle bi şey olmuyor

Yani 8 çekirdek, 3 GB gelişmiş ram, süper işlemci sonuç bumu ? Umarım güncelleme gelir. Oyunları akıcı oynuyorum, oyunlardan çıkınca bende bazen saat geç geliyor. Birde kulaklığa verdiği ses iyi değil.

Kulaklığı geçtim, şu performans sorununu acil çözmeleri gerekiyor !!!1
Baylar cihazlarınızda stock yazılım ve kernel var değil mi?

aomeroglum

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam merhaba,

Orjinal yazılım dışarıdan hiçbirşey kurmadım, ayrıca samsungun smart manager programı var. Kernel o anlammamı geliyordu. Özetle dışarıdan hiçbir ek performans yazılımı ve resmi olmayan bir yazılım kurmadım

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Baylar cihazlarınızda stock yazılım ve kernel var değil mi?

Hocam merhaba,

Orjinal yazılım dışarıdan hiçbirşey kurmadım, ayrıca samsungun smart manager programı var. Kernel o anlammamı geliyordu. Özetle dışarıdan hiçbir ek performans yazılımı ve resmi olmayan bir yazılım kurmadım

CorvoAttano

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
Hocam merhaba,

Hocam merhaba,

Sorunu sadece siz yaşamadığınıza göre genel bir şey sanırım update beklemekten başka yapacak bir şey yok.. Yazılımsal birşey çünkü.

aomeroglum

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
CORVOATTANO, Bekliyoruz gerçekten, teşekkürler ilgin için

Trakyacus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Donanim haberin forumdaki sayfayıda takip ediyorum performanstan veya herhangibi bir yavaşlıktan şikayet eden 1 kişi bile görmedim 50 sayfa yorum var orda sizin cihazda birşey olabilir bence

seyhmus21

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
Flash'ı açık kalıyomuş s6'ların sönük şekilde yanmaya devam ediyormuş S6 alanlarda bir sıkıntı varmı acaba.

aomeroglum

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Donanim haberin forumdaki sayfayıda takip ediyorum performanstan veya herhangibi bir yavaşlıktan şikayet eden 1 kişi bile görmedim 50 sayfa yorum var orda sizin cihazda birşey olabilir bence

Hocam doğrudur, 1 kişi daha var bu forumda, güncelleme bekliyoruz.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
S6 türkiyede almadı mı? Adamlar note 4 e yeni yayımladı s6 için kim bilir ne zaman gelir

patron271

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende note 4 vardı sattım şimdi s6 almayı düşünüyorum renk seçeneğine takıldım ben gold veya mavi rengini istedim gold rengini tavsiye edilmedi mavi için beklersiniz 2 ay dediler sizce samsung s6 hangi rengi alınmalı

kendal reis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
aplle da 2600 forever demi sende nasıl kafa ver

kardeş s6 nın note4 den farklarını saymakla bitmez işlmci, ram, cam sağlamlığı,boyut, kalınlık, kamera ,arayüz. daha ne olması lazım fark olarak onuda sen yaz.
Güncellme konusunda haklısın ama ıhone 6 S6 nın yanından geçemez arkasında bile kalamaz.
Ayrıca güncelleme bir yana ios hazırcıların işi işi bilene android yani işi bilirsen android iosu ezer geçer birdaha ezer

daha şık he sen bile gülmşsün bu dediğine

o samsungun suçu değil google nin suçu

o samsungun suçu değil google nin suçu

assasin34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaslar merhaba,

cihazi kullanan arkadaslardan pil yorumu alabilirmiyiz?bende almayi dusunuyorum ama yerli ve yabanci bircok teknoloji sitesi ve forumu dolastim pille alakali pek iyi seyler soylemiyorlar.birde ikinci el piyasasi yine yerlerde cihazin.disardaki adamlar icin onemli degilde ulkemizde cok pahali cihazlar.ikinci el onemli.bugun sahibinden.com'da 2000'e avea'dan 32gb s6'i gordum.yani 10 gunde bu kadar dusermi bir cihazin fiyati.???!!!

blgkn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
s3 ten s6 edge e geçtim pil konusunda büyük bi gelişme olduğunu söyleyemem şahsen gün içinde aktif olarak Clash of Clans ve marvel şampiyonlar turnuvası oynuyorum 1 günü rahat rahat gördüğümü söyleyemem ama telefonu tuş kilidinde ekran kapalıyken pil koruması iyi ayrıca çok hızlı şarj oluyor şimdilik gözlemim bu kadar

aomeroglum

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar S6 Edge ve S6 biliyorsunuz ki MHL 3.0 HDMI (4K çıkış) destekliyor, bugün samsung bayisine gittiöm orda 3.0 vardı ancak Note 4 için. S6 edge yada S6'sını TV ye bağlayan var mı ? Bu kablodan edinen var mı ?

Teşekkürler

mkemal51

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bu Samsung S 6 Edge için ön ekranı tam kaplayan bir koruyucu jelatin yada cam koruyucu varmı yardımcı olursanız sevinirim saygılarımla.

blgkn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
evet var ben buldum da fiyatı 50 lira civarıydı almadım daha sonra alırım dedim adam bana jel şeklinde dedi ekranın şeklini alıyor falan dedi ne kadar doğru bilemem paketin içini açmadı ama en azından var olduğunu biliyoruz :)

blgkn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben adana da yaşıyorum normal telefon kabı satan bi dükkanda buldum sizde böyle yerlerden rahatlıkla bulabilirsiniz