Galaxy S6 Batarya

Bu konuyu okuyanlar

yusufdemir81

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Arkadaşlar benim aklıma bişey geldi, Galaxy S7 ve S6'nın boyutları hemen hemen aynı, bu yüzden bataryalarının boyutlarıda hemen hemen aynıdır. (Boyuttan kastım mah değil uzunluk genişlik en)
diyorum ki S7'nin yeni nesil 3000mah bataryası Galaxy S6'ya takılır mı ?
yada Galaxy S6'nın bataryası yerine aynı boyutta fakat daha yüksek mah'e sahip bi batarya takma olasılığı var mı ?

Memento Morx105

Asistan
Reaksiyon puanı
48
Arkadaşlar benim aklıma bişey geldi, Galaxy S7 ve S6'nın boyutları hemen hemen aynı, bu yüzden bataryalarının boyutlarıda hemen hemen aynıdır. (Boyuttan kastım mah değil uzunluk genişlik en)
yada Galaxy S6'nın bataryası yerine aynı boyutta fakat daha yüksek mah'e sahip bi batarya takma olasılığı var mı ?
Hocam yekpare bi kasası o pili nasıl koyacaksın ona :D Arka kapağı çıkartılamıyor ki

Memento Morx105

Asistan
Reaksiyon puanı
48
soruyorum işte boyutları aynı mı diye böyle bişey olabilir mi diye, olursa denerim diye düşünüyorum
onun çok işi var o aldığın batarya onu destekleyecek mi boyut aynı olsa bile ama sanmıyorum telefonunu daha fazla şey yapmadan öyle kalsın bence

EmreAkarsu

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Dediklerin düz mantık olarak düşünürsek olabilir ama pratik te olmaz s7 de kasa biraz daha kalınlaştı diye biliyorum

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
s6 daha ince s7 ise daha kalın yani s7 nin pilide kalın olduğundan s6 ya yerleştiremezsin diyelim yerleştirdin arka cam kavuşmaz kasaya :))

yusufdemir81

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
s6 daha ince s7 ise daha kalın yani s7 nin pilide kalın olduğundan s6 ya yerleştiremezsin diyelim yerleştirdin arka cam kavuşmaz kasaya :))
doğru diyosun galiba :) bu ayrıntıları bulabileceğim bi yer yok galiba bulamadım, boyutları hakkında bilgi bulsak iyi olur, eğer böyle bişey olursa tüm s6 kullanıcılarının yüzü güler :)

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
doğru diyosun galiba :) bu ayrıntıları bulabileceğim bi yer yok galiba bulamadım, boyutları hakkında bilgi bulsak iyi olur, eğer böyle bişey olursa tüm s6 kullanıcılarının yüzü güler :)
hiç boşa uğraşma kardeşim olmaz :) zamanına yazık :)

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
yapıcam yakın zamanda. olmaz diyenler neye dayanarak diyor acaba? tonla video var yapılan.

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
S7ler daha kalın olduğu için bence takılmaz ama onun yerine hiç uğraşmadan powebank alın en rahatı

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
powerbank var ama sürekli takılı olma ihtimali yok sonuçta. s7 bataryası s6 dan ufak bile, boşluk kalıyor hatta. ama s7 bataryası 3000 mAh. s7 edge 3600 mah. s7 edge takayım diyorum takmışken, o biraz kalın olduğu için kenarlarda az bi boşluk kalıyor sanırım, o da kılıfla kullandığım için problem olmaz.

ersoyy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
powerbank var ama sürekli takılı olma ihtimali yok sonuçta. s7 bataryası s6 dan ufak bile, boşluk kalıyor hatta. ama s7 bataryası 3000 mAh. s7 edge 3600 mah. s7 edge takayım diyorum takmışken, o biraz kalın olduğu için kenarlarda az bi boşluk kalıyor sanırım, o da kılıfla kullandığım için problem olmaz.
Hocam merhaba. bahsettiğin şeyi yani s7 bataryasını s6 ya takabildin mi?

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
Hocam merhaba. bahsettiğin şeyi yani s7 bataryasını s6 ya takabildin mi?

taktım hocam, çokta memnunum. üstteki videoyu karşıma aldım harfiyen tatbik ettim, 10 dk da yaptım. 2 saat ekran süresi alıyordum eskiden, şimdi 4 saat ekran süresi alıyorum. şu ürünü aldım taktım
Samsung Galaxy S7 Edge Eb-bg935abe Orjinal Batarya - n11.com

arka kapakta milimlik bi aralık kalıyor,kılıfla kullandığım için hiç sorun olmuyor. arka kapak tam otursun istiyorsan s7 bataryası alabilirsin. ama o 3 bin mah. ben olmuşken tam olsun diye 3600 lük s7 edge bataryası taktım.

ersoyy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
taktım hocam, çokta memnunum. üstteki videoyu karşıma aldım harfiyen tatbik ettim, 10 dk da yaptım. 2 saat ekran süresi alıyordum eskiden, şimdi 4 saat ekran süresi alıyorum. şu ürünü aldım taktım

arka kapakta milimlik bi aralık kalıyor,kılıfla kullandığım için hiç sorun olmuyor. arka kapak tam otursun istiyorsan s7 bataryası alabilirsin. ama o 3 bin mah. ben olmuşken tam olsun diye 3600 lük s7 edge bataryası taktım.
Ben de s6 edge var telefonu çok begenip severek kullanıyorum. S7 edge bataryası s6 edge olur mu deneyen var mı?

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
Ben de s6 edge var telefonu çok begenip severek kullanıyorum. S7 edge bataryası s6 edge olur mu deneyen var mı?

s6 edgeye sadece kendi bataryası uyuyor. farklı forumlarda hep öyle gördüm. sadece s6 ya uyuyor s7 ve s7 edge bataryası

semihkoroglu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Şuan 3600mahlık bataryayla kaç saat ekran süresi alıyorsunuz peki ? Bende temiz ciziksiz eziksiz buldum satış sözleşmesi ve kimlik fotokopisini verecek bana kutu fatura kayıp ve hızlı sarj aletini verecek ve s6yı alacağım sizin dediğniz yöntemi yapmak istiyorum bu cihaza 3600mahlık s7edge takıyorsunuz peki şişme oldumu bataryada şişme olursa falan arka camıda catlatır diye düşünüyorum ve 3600mah olduğu için hiç olmadı 6-7 saat gitmesi lazım kaç saat gidiyor sarjı?

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
Şuan 3600mahlık bataryayla kaç saat ekran süresi alıyorsunuz peki ? Bende temiz ciziksiz eziksiz buldum satış sözleşmesi ve kimlik fotokopisini verecek bana kutu fatura kayıp ve hızlı sarj aletini verecek ve s6yı alacağım sizin dediğniz yöntemi yapmak istiyorum bu cihaza 3600mahlık s7edge takıyorsunuz peki şişme oldumu bataryada şişme olursa falan arka camıda catlatır diye düşünüyorum ve 3600mah olduğu için hiç olmadı 6-7 saat gitmesi lazım kaç saat gidiyor sarjı?

5 6 ay kadar 4 saate yakın şarj süresi alıyordum, şuan 2-3 saate kadar düştü şarj süresi. belki batarya orjinal değil, belki de telefon buna sebep oluyor, bilemiyorum.

s7 edge bataryası kalın olduğundan arka kapak milimlik aralık kalıyor zaten. arka camı çatlatma gibi bişey söz konusu değil. 3 5 ay daha kullanayım bu bataryayı, sonra s7 bataryası alacağım. 3bin mah olanından. en azından arka kapak tam oturur.

Son mesajlar