Galaxy S3 icin tavsiyeleriniz gerekli

• Konuyu başlatan Deleted member 312196
  • Başlangıç tarihi

Bu konuyu okuyanlar

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Herkese merhabalar

Galaxy S3'e sahip olan ve bana artilarini eksilerini anlatacak arkadaslar ariyorum. Internet'den degil, özellikle kullanmis olan kisilerin bilgilerine ihtiyacim var.

- Sarj'i ne kadar dayaniyor?
- Büyük olmasi'nin avantaj'i veya dezavantaj'i neler? ( cebe sorunsuz sigiyormu mesela? )
- Kamera kalitesi S2'ye göre nasil?
- Ses kalitesi nasil?
- Saglam telefonmu yoksa düsünce ortadan ikiye yarilan telefonmu onuda ögrenmek isterim tabi.

Internette Galaxy S2'yi satabilecegim birini buldum. Üzerine para ekleyip S3 almayi düsünüyorum.

Yardimci olursaniz cok memnun olurum. Simdiden tesekkürler :)

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Evet beyler pamuk eller tuslara lütfen :p

Adam vazgecmeden acele etmek zorundayim.

Reaksiyon puanı
2,146
Şarjı romuna kerneline göre değişiyor ama ortalama kullanımda bir günü çıkarıyor ben genelde %30~%40 arasındayken şarja takıyorum yatarken çünkü ertesi güne yetişmez takmazsam mecbur şarj bitmeden takıyorum.
Cebin küçükse eğilirken falan zorlanıyorsun. Ayakkabı bağlamak çok zor oluyor :D Ben bi zorluğunu görmedim taşıma açısından.
S2 ile kıyaslayamam bilmiyorum çünkü ama gece çekiminden bişey bekleme gündüz çekimi ise çok güzel.
Ses için kriter nedir bilmem ama çok iyi değil sakin ortamlarda müzik dinleyebilirsin anca ama kulaklığı sevdim :)
Bi kere yere düşürdüm silikon kılıfı vardı masada dururken üstündeki tozları sileyim dedim elimle tozları itiklerken telefona vurdum düştü yere :D hiçbir hasar olmadı ama. Kılıfsız olursa camı falan çatlar kırılır ama çok konu var ekranı kırdım diye.

Benim youllamam bu kadar hadi hayırlı işler :D

DumDumaq

Dekan
Reaksiyon puanı
9
Kardeş eniştem aldı 1 ay önce 1050tl ye garantili orjinal yurtdışı değil normal. Bana verdi 1 hafta kullan diye bende kendi telefonumu verdim lumıa 920 baksın diye , telefon Stabil 4.2.1 yüklendiği zaman. Ben bayagı ugraştıgım için sabah takmıştım şarjı akşam 9.35 te bitti. ben gece 1 de uyuyorum Normal uyuyan bi kişi için tam gün anlamına gelıyor. Kapağı pek sağlam değil ama düzgün kullanacaksan hiçbişey olmaz, kamerası çok güzel, Benım Purewıew Le kıyaslanamaz ama çok güzel. Telefonun hızı yerinde 1.5ghzı hakedıyor ama 1gb ram olduğu için 10 uygulamadan fazla açarsan kasma sorunu başlıyor 5 Programı geçmesin 1gb ram rahat çalışıyor okula giderken cebime almıştım sığıyor . .

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
@kadıköyRAP eyvallah kardesim.

Kapak olayina biraz daha aciklik getirirmisin? Nesi saglam degil merak ettim :D

@Connections

Sarj hakkinda pek olumlu yorumlar göremedim simdiye kadar. Benim s2 full kullanimda 2 gün dayaniyor. Hic kullanmazsam 5 gün dayaniyor. Aklima en cok takilan olay bu sarj sorunu.

Reaksiyon puanı
2,146
Kapağını hiç sevmiyorum telefon dediğin iphone gibi olacak kasa bakımından hiç kıçı başı oynamaz. Bi süre sonra telefonun sıkınca çıt çıt diye sesi gelir kapaktan arka kapak gevşer, bunları hissetmemek için silikon kılıf öneririm, para mühim değilse phantom case öneririm.

Vay maşallah 2 gün gidiyordu demek he.

Reaksiyon puanı
2,146
Reaksiyon puanı
2,146
Alışman zor olabilir o zaman batarya konusunda ama tavsiye ederim ben seviyorum telefonumu. :)

lordarcual

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Bilmiyorum da ben NFS Most Wanted sürekli hiç durmadan 1.8 Ghz hızda iken telefon ekran parlaklığı da sonda kullanınca 4-5 saate bitiyor pil anlayamadım. Büyük ihtimal benim bataryada bir sorun oldu. Çünkü ilk aldığımda telefon çatır çutur oyun oynatıyordu 1-2 gün çok rahat kullanıyordum (Normal insanlardan değilim bir oturmada 6 saat oyun oynayabilirim bu telefonda). Rom UltimaRom Kernel Siyah

Diğer yorumlar olarak telefon 4.1.2 sürümünde neredeyse %100 stabil olmuş şu anlık %98.7'de :mrgreen:. Custom Rom'larla özellikle Android Revolution HD'de ben bir hafta boyunca tek bir kasma görmedim. Daha sonra kamera zaten Makro çekimlerde mükemmel benim Canon Eos 60D den iyi çekiyor (Sadece Makroda ve flaşlı iken :) ). Telefonun flaşını çok sevdim flaş açıkken salonun ortasına koyunca bütün salon aydınlanıyor maşallah :) Kamera sabah gayet güzel çekiyor akşamda herkes kötü çekiyor demiş ama flaş açıkken gece modunu açmayı başarırsanız mükemmel sonuçlar alabilirsiniz. Devamında telefon dayanıklı gibi geliyor bana. 4 defa yere düşürdüm bir tek ekranda mikro çizik oluştu 2 tane onuda iyice bakmassanız anlıyamıyorsunuz zaten. Büyük ekranda film bile izleyebiliyorsun oyunlar mükemmel oluyor bunun gibi bazı şeyler. Dezavantajı benim için yok. Ses kalitesi Music Volume EQ ile bir hoparlör gibi olabiliyor :) Bir kap alırsan düşürünce bir şey olmaz :) Bu kadar biraz geç oldu amma geç olsun güç olmasın :)

Bir tane kap örneği :
Griffin-Survivor-Extreme-Hard-Case-Cover-for-Samsung-Galaxy-S3-i9300-with-Stand-Free-Shipping-100pcs.jpg

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
[MENTION=328012]SaNaL_KraL[/MENTION]

Kardes bilgi icin tesekkürler.

Alacagim S3 %100 orijinal. Internet üzerinden ve ikinci el telefon asla almam ( calinti falan olur neme lazim )

Tabi güvenilir sayfalari bundan tenzih ediyorum.

Czmi

Doçent
Reaksiyon puanı
2
tum bu bilgiler daha once forumda mevcuttu