Galaxy S10 Plus, S10 ve S10e Kullanıcıları Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

Levent11

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Almanya romunu kullananlar pil performansını daha iyi olduğunu söylüyorlar

carmania

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Ben 15 gündür almanya romundayım zaten, cihazım s10e. Görsel olarak çok değişiklik yok fakat genel olarak işlevsellik, akıcılık ve pil üzerine yoğunlaşılmış. Özet geçeyim deneyimlerimi ve gelen ek özellikleri dilim döndüğünce.

Performans: Android 9 zaten hızlı ve performanslıydı fakat android 10 cihazın hızına hız katmış ve yeni animasyonlarla cihaz daha güzel hale getirilmiş. Uygulama geçişleri bile hızlanmış, bunu fark edebiliyorsunuz.

Batarya: Android 9'dayken pil performansı çok fazla iyi değildi bence ama yine de günü çıkarıyordu. 15 gündür android 10 kullanıyorum, pil kullanımında bariz iyileşme gözlemledim. Mesela android 9'dayken %100'de pil ömrü olarak 12 saat biçiyordu cihaz bakımı. Android 10'da güç tasarrufu bile açmadan 22 saat ömür biçiyor ve en az 24 saat bekleme süresi alıyorum yoğun kullanmadığım zamanlarda. Çoğu telefonun aksine bu cihazın pili yoğun kullanımda çok daha iyi gidiyor. Bu cihazın tek eksisi, gece beklemede biraz (saatte yaklaşık %1, 8 saatte %8-9 kadar) pil tüketmesi. Bu halen çözülmemiş. Batarya konusunda tek şikayetçi olduğum konu bu.

Gelen ek özellikler: Geliştirici seçeneklerine artık her uygulamayı dark moda zorlayabildiğimiz bir seçenek gelmiş. Yeni edge lighting efektleri sunulmuş. Bazı sistem uygulamaları dark moda entegre edilmiş, tema değiştirdiğinizde çoğu uygulama da dark moda geçebiliyor. Yeni gesture hareketleri gelmiş ki en beğendiğim özellik bu oldu. Dinamik kilit ekranı seçeneği geldi bu da Huawei'lerde bulunan bir özellikti. Ekran kilidini açıp kapadıkça duvar kağıdı sürekli değişiyor zevkinize göre. Ekran kaydetme özelliği de geldi. 480, 720 ve 1080p olarak ekran kaydı yapabiliyoruz artık.

Waddler

Müdavim
Reaksiyon puanı
612
Ben 15 gündür almanya romundayım zaten, cihazım s10e. Görsel olarak çok değişiklik yok fakat genel olarak işlevsellik, akıcılık ve pil üzerine yoğunlaşılmış. Özet geçeyim deneyimlerimi ve gelen ek özellikleri dilim döndüğünce.

Performans: Android 9 zaten hızlı ve performanslıydı fakat android 10 cihazın hızına hız katmış ve yeni animasyonlarla cihaz daha güzel hale getirilmiş. Uygulama geçişleri bile hızlanmış, bunu fark edebiliyorsunuz.

Batarya: Android 9'dayken pil performansı çok fazla iyi değildi bence ama yine de günü çıkarıyordu. 15 gündür android 10 kullanıyorum, pil kullanımında bariz iyileşme gözlemledim. Mesela android 9'dayken %100'de pil ömrü olarak 12 saat biçiyordu cihaz bakımı. Android 10'da güç tasarrufu bile açmadan 22 saat ömür biçiyor ve en az 24 saat bekleme süresi alıyorum yoğun kullanmadığım zamanlarda. Çoğu telefonun aksine bu cihazın pili yoğun kullanımda çok daha iyi gidiyor. Bu cihazın tek eksisi, gece beklemede biraz (saatte yaklaşık %1, 8 saatte %8-9 kadar) pil tüketmesi. Bu halen çözülmemiş. Batarya konusunda tek şikayetçi olduğum konu bu.

Gelen ek özellikler: Geliştirici seçeneklerine artık her uygulamayı dark moda zorlayabildiğimiz bir seçenek gelmiş. Yeni edge lighting efektleri sunulmuş. Bazı sistem uygulamaları dark moda entegre edilmiş, tema değiştirdiğinizde çoğu uygulama da dark moda geçebiliyor. Yeni gesture hareketleri gelmiş ki en beğendiğim özellik bu oldu. Dinamik kilit ekranı seçeneği geldi bu da Huawei'lerde bulunan bir özellikti. Ekran kilidini açıp kapadıkça duvar kağıdı sürekli değişiyor zevkinize göre. Ekran kaydetme özelliği de geldi. 480, 720 ve 1080p olarak ekran kaydı yapabiliyoruz artık.
vala ben de s10e kullanıyorum hemen başlattım güncellemeyi :D ayrıca benim gece sadece 8 saatte %2 maksimum %3 gidiyor sarjım.

carmania

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
vala ben de s10e kullanıyorum hemen başlattım güncellemeyi :D ayrıca benim gece sadece 8 saatte %2 maksimum %3 gidiyor sarjım.
Valla hocam nasıl oluyor bilmiyorum ama ne kadar gereksiz uygulama varsa devre dışı bırakmama rağmen saatlik %1 tüketimi düşüremedim, alıştım artık. Cihazla ilgili tek şikayetim bu. Çözüm de bulamadım.

Waddler

Müdavim
Reaksiyon puanı
612
Valla hocam nasıl oluyor bilmiyorum ama ne kadar gereksiz uygulama varsa devre dışı bırakmama rağmen saatlik %1 tüketimi düşüremedim, alıştım artık. Cihazla ilgili tek şikayetim bu. Çözüm de bulamadım.
ben gece konum senkronizasyon ve mobil veriyi kapatıyorum, zaten sosyal medya kullanmamamdan ötürü sarjım 1 günü rahatlıkla çıkarıyor hatta sarj düzenim sürekli değişiyor bundan sebep. bi işte bi evde sarj ediyorum :D

carmania

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
ben gece konum senkronizasyon ve mobil veriyi kapatıyorum, zaten sosyal medya kullanmamamdan ötürü sarjım 1 günü rahatlıkla çıkarıyor hatta sarj düzenim sürekli değişiyor bundan sebep. bi işte bi evde sarj ediyorum :D
Valla ben en son ultra güç tasarrufunu bile denedim, onda bile %1 gidiyor her türlü. Siz herhangi bir ayar yaptınız mı pil için?

Waddler

Müdavim
Reaksiyon puanı
612
Valla ben en son ultra güç tasarrufunu bile denedim, onda bile %1 gidiyor her türlü. Siz herhangi bir ayar yaptınız mı pil için?
özellikle bir ayar yapmadım ama kullanmadığım çoğu program otomatik uyku moduna geçiyor, yatmadan rami sıfırlıyorum 3 küsür gb boş alan oluyor, akşam saatlerinde zaten dark modu açıyorum gözlerim kör olacak yoksa :D bu arada 428 uygulama varmış şuan optimize ediyor. merakla bekliyorum

carmania

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
özellikle bir ayar yapmadım ama kullanmadığım çoğu program otomatik uyku moduna geçiyor, yatmadan rami sıfırlıyorum 3 küsür gb boş alan oluyor, akşam saatlerinde zaten dark modu açıyorum gözlerim kör olacak yoksa :D bu arada 428 uygulama varmış şuan optimize ediyor. merakla bekliyorum
Çıldırmamak elde değil valla :) bir arkadaşımda da var s10e, onda da %6-7 dolaylarında gidiyor geceden sabaha.

Waddler

Müdavim
Reaksiyon puanı
612
şimdi biraz kurcaladım, animasyonlar güzel olmuş açıkçası beğendim sarj konusunu bi doldurup yazarım buraya yine, ayarlar kısmında özellikle pis kısmının tasarımını da beğendim hızlı kablosuz sarj butonu var mıydı bilmiyorum ama hızlı sarjın kapanıp açılabilmesi güzel :D yarın yine yazarım deneyimlerimi.

Sıradan Kullanıcı

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
8,022
S10 kullanıcıları hayırlı olsun :) Şarj durumu nasıl performans nasıl geliştirme var mı bekliyoruz sizden haber :) S9 serisi güncelleme alana kadar sizden dinleyelim bakalım nasılmış Android Q.

Waddler

Müdavim
Reaksiyon puanı
612
telefon yağ gibi akmaya başladı, biraz hız hissediyorum artık, mobil erişim noktası yani hotspot kısmında sadece izin verilen cihazlar kısmını göremedim başka bi ayar eklenmiş ama gizli seçeneği halen mevcut. ekran kapalıyken aod kapalı olsa bile sarjın % kaç olduğunu ve ne kadar sürede dolacağını gösteren bi ayar da eklenmiş bunu beğendim, altta bulunan navigasyon cubuğuna yeni bir özellik gelmiş geri tuşunu felan baya telefonun yanından çekerek kullanılabilir ayarlayabiliyorsunuz, şahsen kullanmam. herhangi bir duvar kağıdını sensöre göre hareket ettirme olayı kalkmış sanırım yeni duvar kağıdı seçerken altta bi tiki vardı yok artık :( seviyodum bunu.

odak modu güzel, uygulamarın çalışma sürelerini kısıtlayabiliyoruz o daha güzel. ayarlar kısmındaki uygulamalar sekmesi bastığım gibi açılıyor artık beklemek zorunda olmak kötüydü :D erişilebilirlik kısmında kaç tane işlevin açık olduğunu gösteriyor, hangisi açıktı diye düşünmeye gerek yok artık. geliştirici seçeneklerinde bi kaç yeni özellik var pek kurcalamadım ama.

sarj kısmını yarın akşam yazarım :)

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Ön kamerada Canlı odakta geniş açı yok android 10 da.

thenotch11

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
S10+ cihazı android 10 yaptım fakat cihaz bakımı 13-14 saat pil ömrü veriyor sizce bu değerler iyi mi?
40 dk youtube izlemişim %8 40 dk instagram %8 25 dk pubg mobile %10 şarj gitmiş

carmania

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
S10+ cihazı android 10 yaptım fakat cihaz bakımı 13-14 saat pil ömrü veriyor sizce bu değerler iyi mi?
bence kötü. bendeki s10e bile optimize ayarlarda %100 şarjda 23 saat pil ömrü veriyor şu an. Orta güç tasarrufunda ise bu süre 1 gün.

Ekli dosyalar

• foto.jpg.jpg
    foto.jpg.jpg
    17.9 KB · Görüntüleme: 182

muratguler81

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Pil tüketimi fena değil ama önceki sürüm kadar iyi değil sanırım. Çok fazla deneme imkanım olmadı ama önceki Android sürümünde günde 1 şarj ederken bunda zaman zaman 2 kez şarj ettiğim oldu.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kullananlar yorum yapabilir mi o halde, gelişme var mı özellikle batarya performansı adına?
Gelişme yok hatta çok detaylı inceleme fırsatım olmadı ancak kabaca Android 9 da daha iyiymiş diyebilirim.

Waddler

Müdavim
Reaksiyon puanı
612
Pil tüketimi fena değil ama önceki sürüm kadar iyi değil sanırım. Çok fazla deneme imkanım olmadı ama önceki Android sürümünde günde 1 şarj ederken bunda zaman zaman 2 kez şarj ettiğim oldu.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Gelişme yok hatta çok detaylı inceleme fırsatım olmadı ancak kabaca Android 9 da daha iyiymiş diyebilirim.

vala ben yükledim kullanıyorum şahsi fikrim pil performansında biraz gelişmeler var. tabi dağlar kadar fark etmedi ama yine de daha iyi.

muratguler81

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
vala ben yükledim kullanıyorum şahsi fikrim pil performansında biraz gelişmeler var. tabi dağlar kadar fark etmedi ama yine de daha iyi.
Önceki sürümde tasarrufu açmadan 20 saat yada üzerinde bekleme süresi gösteriyordu. Şimdi full şarjda 15 saat gösteriyor. Cihaz bakımından kontrol edebilirsin.